Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Esti elalvás után pár órával...

Esti elalvás után pár órával történő ijesztő sírás mitől van?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy ilyenkor még nem álmodnak. 10 fele szokott előfordulni. De úgy sír, hogy fel se tudom ébreszteni se fényre, se hangra, se simire, de nagyon rémültnek tűnik. 10 percen keresztül tart. 10 hónapos, havonta egyszer-kétszer fordul elő. Nagyon rossz érzés, hogy nem tudom mi a baja.
2012. márc. 21. 20:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
FOGacska nem lehet? kérdezz meg egy dokit..
2012. márc. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kislányomnak az első 5 foga szó nélkül kibújt, aztán a 6. fog óta, mindig ez van. Alszik, majd elkezd sikítva sírni. Nála ez egy-egy napot tart, akkor amikor a foga jön (ilyenkor napközben is érzékenyebb).

Lehet babásnál is a fogzás okozza.

De ha nem, akkor fogalmam sincs.

Szorongás? Mozgásfejlődés? Bármi kiválthatja.

2012. márc. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát foga kijött, nem készülődik más. Mozgásfejlődés mindig van. Szorongás? Hát szeparációs egy kicsi, de annyira nem, napközben nem sír egyáltalán. Inkább az ijeszt meg, hogy egyik pillanatról a másikra és nem lehet felébreszteni. És nagyon sír, úgy hogy remeg is közben.
2012. márc. 21. 21:04
 4/12 anonim ***** válasza:
Nalunk ez akkor volt, amikor sokat ment a tv nap közben. A doki szerint hiába nem érti, mi van a tv-Ben, a hangok és a fények visszatérhetnek álmában.
2012. márc. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2012. márc. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Akár hiszed, akár nem, már az anyaméhben is álmodnak. Lehet szeparáció is az ok, de próbálj kicsit gondolkodni, hogy napközben milyen inger éri, ami félelmet válthat ki belőle. Esetleg történt-e vele valami, amit az alvás kezdeti szakaszában álomként újra megél? Mert valóságnak hiszi. Lehet egy teljesen ártatlan dolog, ami csak benne vált ki szorongást. Egy nem tetsző baba, szomszéd nagyhangú kutyája, stb.
2012. márc. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is álmodnak. Az meg, hogy nem tudod felébreszteni, tipikusan erre utal....
2012. márc. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Snapette ***** válasza:
Szerintem is álmodik, előfordult már velünk is, és mikor sikerült megébreszteni még reszketett bele, nem tudom, hogy mit álmodhatott, teljesen átlagos nap volt, semmi extra. Nem hiszem, hogy nagy baj lenne, elvégre ki tudja, hogy mi jöhet be egy babának ijesztőként, főleg álmában. Ha felveszed nem nyugszik meg hamarabb? Én úgy találtam, hogy ha felveszem, és csendesen beszélek hozzá, simizem a hátát hamarabb megnyugszik, s mikor felébred úgy tartom, hogy lássa az arcomat, lássa, hogy anyuci itt van, minden rendben van.
2012. márc. 23. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
basszus! Elolvasta valaki a linket? Akkor nem kellene találgatni 99%ban erről van szó.
2012. márc. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Engem csak az zavar, hogy több cikket is elolvastam róla, de 3 évtől írja mindegyik. Amúgy teljesen jellemző rá.
2012. márc. 23. 11:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!