Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tennél, ha idegenek...

Mit tennél, ha idegenek tennének gonosz megjegyzést a boltban, utcán hisztiző gyerekedre?

Figyelt kérdés
Történt már ilyen veletek?
2012. márc. 22. 15:19
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
80%

Úgy visszaszólnék,hogy elsüllyedne szégyenében!

Nekem a Tescoban szóltak be,hogy szegény gyerekem meg fog izzadni,mert nagyon beöltöztettem,le kéne vetkőztetni-nem volt rajta sapka,levettem róla a kabátot,és kint még hideg volt-én meg megmondtam,hogy nem kéne beleszólni,szerintem maga meg borotválja le a szakállát,mert így beleragad a sok ételmaradék(jó hosszú szakálla volt),majd továbbmentem.de már többször beleszóltak a dolgomban,ha kedvesebb volt a beleszólás kedvesebben válaszoltam,de ha olyan "ki ha én nem" tipusú,mindig nagyra kerekedett a szemük a válaszomtól.De már nagyon elegem van azokból akik folyton a másikkal foglakoznak.

2012. márc. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit szólnék, hogy: 'Maga biztosan sokkal jobban csinálta, 120 évvel ezelőtt!'
2012. márc. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Nekem sem szóltak még be. Ezek nagyon frappáns vissza szólások!!! Nagyon tetszenek!!:-DD


"Hátrafordultam , mondom: oké,akkor te kifizeted helyettem addig a barátnőd meg elpakol én meg felveszem a fiamat, megdumáltuk? "


"nem kéne beleszólni,szerintem maga meg borotválja le a szakállát,mert így beleragad a sok ételmaradék(jó hosszú szakálla volt)"

2012. márc. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Én higgadtabban kezelem az ilyen atrocitásokat. A minek neked a cumi, miért ül ekkora gyerek babakocsiban megjegyzésekre mosolygok egyet, mintha viccnek vettem volna.

Komolyabb beszólást egyszer kaptam. Fiatal lány reklamált, hogy miért szállok fel a metróra ikerbabakocsival, amikor úgyis kevés a hely. Nem is kellett válaszolnom, 3-an ugrottak rá, és leosztották.

Amúgy igazi hisztire gondolsz, ami olyan 2 éves kor körül kezdődik? Mert azzal meg úgy vagyok, hogy fölösleges bármit mondani. Akinek van gyereke, úgyis tudja, akinek meg nincs, annak hiába is magyaráznád.

A végére pedig egy kis Tesco-s sztori. Csak ott éppen én szóltam be. Megfigyeltem, hogy a kényelmesen tágas családi parkolóhelyekre jellemzően batár, sötétített üvegű monstrumokkal állnak be, gyerek meg sehol. Én meg tojózhatok a szűk helyen a dupla kocsival. Egy alkalommal pont megállt egy dög terepjáró, kipottyant belőle két kigyúrt fickó. Pittyentettek a távirányítóval és indultak befelé. Én meg utánuk szóltam, hogy elnézést, a gyereket a kocsiban felejtették.

2012. márc. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
82%
hű látom itt is pontozgatnak..még mindig nem értem mit élveznek egyesek ebben
2012. márc. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
79%

A szakállas sztorihoz szeretnék valamit hozzáfűzni.

Azt gondolom, az emberek többsége nem rosszindulatból tesz megjegyzéseket. Persze kivétel, amikor reklamál, mert ordít a gyerek, mert az ilyen tényleg "gonosz" hozzáállás.

De sokan viccelnek a cumival, babakocsival, és sokan csak segíteni akarnak azzal, hogy próbálják kitalálni, miért sír a gyerek, és igyekeznek segíteni. Hogy miért teszik? Mert a babák látványa nem hagyja hidegenm az embereket, és így próbálnak kontaktust teremteni. Csak a mostani világ annyira túlfeszített, hogy az anyukák hajlamosak azonnal felkapni a vizet, nem akarok rá kitérni, hogy mért.

És szerintem bizony bántó és rosszindulatú dolog olyan hangnemben visszaszólni, mint a szakállas eset, vagy a 120 éve hogyan csinálta válasz. Miért kell leforrázni azt, aki hozzánk szól? És tényleg ne a valóban bántó megjegyzésekre gondoljatok.

Nyugodtan pontozzatok le, csak annyit kérek, hogy nézzetek egy picit magatokba, és gondoljátok végig, hogy lehetne ezt másként is csinálni.

2012. márc. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
60%
utolsó,az én kisfiam nem sírt a szakállas esetben,nem mellékes,hogy mindezt olyan hangnemben tette,ami nem esik jól az embernek,engem ne oktasson ki egy idegen,és ne kritizáljon,alapvetően nem szoktam bunkón viselkedni egyátalán,és szívesen fogadoma jó tanácsokat,de van egy határ amikor igenis visszaszólok,mert elegem lesz,vagy olyan stílusban mondja,vagy amit mond az nem esik jól,és ha ilyen többször is előfordul az ember elveszíti a türelmét,nehogy már én legyek a rossz,mert kiálltam magamért,és nem mentem el szótlanul a beszólás után...
2012. márc. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
65%

Konkrétan az volt a bűne, hogy szerinte túlöltöztetted a gyereket?

Ha ezen kiakadsz, nem tudom hogyan reagálhatsz arra, ha tényleg bántanak.

De te tudod, én nem szeretek ennyire rozsomák üzemmódban élni :-)

2012. márc. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
most komolyan miért cseszegetsz engem?? minek kötekedsz? leírtam,hogy kb mi volt,szó szerint kéne visszaidéznem azt amit mondott és ahogyan mondta? úgy látszik neked még nem szóltak be rosszindulatúan mert fogalmad sincs miről beszélek,de tudod mit,majd gondolkodj el ha eleged lesz a sok rosszindulatú megjegyzésből...nem kell engem kioktatnod,csak jobban tudom,hogy hogy volt,amúgy meg nem akadok ki mindenen,de úgy látszik nagyon unatkozol,é úgy gondolod meg kell mondanod a frankót..te biztosan jobban tudod..ott voltál?
2012. márc. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
75%

annyit még hozzátennék,hogy kaptam már pár kedvesebb megjegyzést is,és egy idő után sok..de te biztosan tökéletes vagy...neked még nem mondták biztos,hogy "gyereknek minek gyerek,vagy vagy 15-16 éves és már gyereket csináltál szép"

csak mert fiatalabbnak nézek ki a koromnál kaptam egy-két szép megjegyzést idősebbektől....ne akard megtudni milyen jó érzés..na befejeztem a vitát

2012. márc. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!