Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tennél, ha idegenek...

Mit tennél, ha idegenek tennének gonosz megjegyzést a boltban, utcán hisztiző gyerekedre?

Figyelt kérdés
Történt már ilyen veletek?
2012. márc. 22. 15:19
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
A kérdés az igazi klasszik hisztire vonatkozott. Nagyon sajnálom a barátnőmet, mert ő rendszeresen kapja a gonosz megjegyzéseket az utcán/boltban hisztiző kisfia miatt, és nagyon a szívére veszi. Legutóbb egy bunkó pénztáros oktatta ki, mert a gyerek nem akarta odaadni a kezében lévő üdítőt. De mondták már azt is neki, hogy "de csúnya kisfiú!".
2012. márc. 23. 09:38
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez egy olyan szituáció, amikor (hogy is fogalmazzak), az anyuka találékonyságán is sok múlik. A pénztárosnak az a dolga, hogy lehúzza a vonalkódot. A klasszikus hiszi kezelése az, ha nem veszel róla tudomást, de itt más a helyzet, hiszen nem mondhatod azt, hogy oké, akkor nem fizetjük ki. Szóval én ezt maximum (!) úgy tudnám elképzelni, hogy oké, ne add oda a pénztáros néninek, de akkor hagy olvassam be a vonalkódról a számokat. Vagy felemelem a gyereket és odatartom a nőnek, hogy húzza le a kézi leolvasóval. Nyilván ebben partnerre kell találni a pénztárssal is. Vagy egyszerűen fogom és elveszem a gyerektől azzal, hogy a pénztáros néninek nem akadályozhatjuk a munkáját, és a továbbiakban nem veszek tudomást arról, ha ez nem tetszik a gyereknek.

Az, hogy ki csúnya, ki nem pedig abszolút szubjektív. (Már ha a szépség csúnyaságára értik azt, hogy csúnya kisfiú.) Ismertem egy srácot, aki klasszikus Quasimodo volt: kicsit sánta, kicsit púpos, a háta széles, nem túl magas, olyan kancsal volt, hogy soha nem tudtam, hogy most hova is néz. Szóval szépnek még szerintem az édesanyja se látta soha. És mindig bomba női voltak :)

2012. márc. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Az tény, hogy azért mert a gyerekem nem adja oda az üdítőt, attól nem állhat a sor mögöttem. Ez fordított esetben dühítene engem is. DE! kiveszem a kezéből, elmagyarázom hogy muszáj, mert a pénztárosnak ez a munkája stb, ezek után a pénztáros nekem ne szóljon be semmit, mert hisztizik a kicsi, persze hogy hisztizik. Ő így fejezi ki egyelőre a nem tetszését. Én nem hátráltatom őt a munkában, de akkor ő se szóljon bele, hogy oldom meg a gyereknevelést.
2012. márc. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Itt sok esetben az a baj, hogy valami megmagyarázhatatlan okból kényszert éreznek vadidegenek, hogy beleszóljanak a mások gyerekének nevelésébe. Ez nem segítség, hanem csesztetés és szándékos idegesítés.

Nem mindegy neki, hogy van-e cumi egy vadidegen gyerek szájában? Vagy hogy babakocsiban ül-e, vagy totyog? Vagy pl, hogy beszól, hogy túl van öltöztetve. Még ha úgy lett volna, akkor is mi köze hozzá?!

Nem egy óriási kommuna az ország, ahol minden gyereket mindenki nevel. Ott van anyuka, majd ő megoldja.


Az más kérdés, hogy találkoztam már olyannal, ahol nekem is kedvem támadt segíteni, mert 2 gyerekkel vásárolt be az anyuka és egész egyszerűen nem volt elég keze... Odamentem, köszöntem és megkérdeztem, hogy segíthetek-e, mert az én gyerekem épp aludt a hordózóban, így volt szabad kezem... De aki azt mondta, hogy köszi megoldom, attól szépen elköszöntem. Aki meg elfogadta a segítséget, annak segítettem.

2012. márc. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
"Csúnya kisfiú"=hisztis. (Amúgy kifejezetten jóképű kis fickó.)És igen, az anyuka dolga, hogy megoldja valahogy a pénztárnál a vonalkód leolvasást, ne a pénztáros kezdje el forgatni a szemét, meg megjegyzést tenni. Szerintem.
2012. márc. 23. 13:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!