Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek kb.7 hónapos szoptatott...

Akinek kb.7 hónapos szoptatott babája van, leírná a napirendjét a babának?

Figyelt kérdés

Lassan 7 hónapos a babám még szopizik, most kezdtük nemrég a hozzátáplálást, kb. 3 hete. Kínlódás... alig eszik, ha 60 ml-t megeszik, az nagy szó! Nem is hízott semmit az 1 hónap alatt.

Nektek hogy néz ki a babátok napi étrendje?

Köszönöm előre is a válaszokat!


2012. márc. 22. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Kislányom 9 hónapos, 7 hónaposan ilyen volt 1 napunk : reggel 7körül ébredt , szopizott, fél10-10 körül elaludt, fél11-11 között főzeléket, vagy gyümölcsöt kapott( szerencsére nála nem volt gond az evés, imádja a pocakját), de még utána cicizett is, 2 kor ismét szopizott, majd fél6kor megint, és este fél9kor szintén szopizás. 8 hónapos volt mikor a tízórait teljesen kiváltottuk gyümölccsel, és ebédre kapta a főzeléket husival , de mai napig cicizik ebéd után. Amiatt ne aggodj, hogy keveset eszik szilárdat, hadd szopizzon utána, nem kell rohanni a kiváltással! Illetve nem tudom hogyan csinálod, cici előtt, vagy után kapja a szilárd ételt?
2012. márc. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi 6 hósan kezdtük a kóstoltatást és szándékosan lassan haladtunk (először levekkel), mert elvileg 1 éves korig az anyatej a fő táplálék, meg elég is. Lányom csak 9-10 hósan evett 30-60 ml-t. 7 hósan minden étkezése szopizás volt, emellett kóstolta azt a kevés kis levet vagy gyümölcsöt, zöldséget, de az még nem jelentett egy étkezést. Aztán igyekeztem növelni az adagot. De nekem szerintem azért nem evett eleinte nagy adagokat, mert nem volt éhes, hisz szoptattam; úgyhogy elkezdtem szopi előtt vagy helyett adni az ételt (olyan 9-10 hósan). A hízáson szerintem ne aggódj, mert az ütemének csökkennie kell; de azért ne álljon le a gyarapodás! Lányom 7 hósan olyan 7 kg volt, és 12 hósan nem volt egész 9, de ezzel sosem volt gond, mindig jól tápláltnak számított.
2012. márc. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mindig szopival kezdünk, mert 4 hónaposan volt egy szopi sztrájkja, azóta nem teljesen szívja ki a cicit...szóval már ez is kínlódással jár, de azóta is kitartok! Ezután kapja csak a pépet, mert ha fordítva lenne, még ennyit sem szopizna. Visszavittem már a mérleget, de ha a 100-120ml megvolt szopinál, akkor már örültem. Ez 6 hónaposan volt. Eddig 400-500g-ot hízott havonta, most semmit...
2012. márc. 22. 21:57
 4/4 anonim ***** válasza:

2-es vagyok:

Hát, nekünk is volt szopisztrájkunk 3 hósan (cumisüveg miatt, mert tápszereztem szoptatás mellett 1 hónapig, ami nem volt egy okos ötlet, de ezt már csak utólag tudom), de megoldottuk, azóta is szoptatom (15 hós), de különböző "fázisokon" keresztül mentünk már szopi terén. Volt, hogy nagyon nem érdekelte, mert teljesen rákapott a rendes evésre, mikor az nagyon megtetszett neki. De én is kitartottam mindig, igyekeztem szoptatni, amikor csak kapható volt rá. Ha te is fontosnak tartod a szoptatást, akkor tarts ki, s mellette türelmesen próbálkozz tovább a hozzátáplálással is - előbb-utóbb eljön az ideje, hogy megszereti. A "nem hízás"-ról annyit, hogy szerintem (amennyire én tudom) az okés, hogy most épp nem hízott semmit, de a következő 1-2 hónapban azért kellene valamennyit. Igazából az orvosnak kell ezt tudnia, úgyhogy ő szól, ha úgy látja,nincs rendben a baba súlya.

Lehet, hogy most azért nem hízott, mert sokat mozog - talán most kezdett el kúszni vagy mászni? Egyébként a babák evés terén nagyon érdekes és változó dolgokat tudnak produkálni, és bizonyos szintig rájuk kell bízni ill. lehet rájuk hagyatkozni abban, hogy ők tudják, mire és mennyire van szükségük.

2012. márc. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!