Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez lehetséges? 4 hetes kisfiam...

Ez lehetséges? 4 hetes kisfiam lehetséges, hogy tejfehérje, és tejcukor allergiás?

Figyelt kérdés

Volt valaki hasonló helyzetben? Most voltunk uh.-n, ahol refluxot állapítottak meg, és azt mondta ott a doki, hogy véleménye szerint t.fehérje, és tejcukor allergiás. Valaki???

A gyerekorvosnak elmondtam, és szinte lehülyézett, mert azt mondta, hogy az 3 év alatt nem alakulhat ki, de valahogy nem győzött meg...


2012. márc. 23. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Mik a tünetei? És a refluxot mibõl állapították meg?
2012. márc. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

hasfájós gyanú miatt küldtek uh.-ra, sokat sír, és pukizik. Ott az uh.-n megállapították a refluxot.

Az allergiát meg az uh.-s doki mondta, mivelhogy kérdezett dolgokat, és a babának: száraz, pöttyös-ekcémás a bőre, üvölt szopi közben, durva hasmenés, nyugtalanság...

2012. márc. 23. 12:32
 3/7 anonim ***** válasza:

Off: 3 év alatt nem alakulhat ki??? Épp a napokban derült ki az 1 ÉVES ikreimnél, hogy tejfehérje-érzékenyek.

Én úgy tudom, hogy 3 év alatt alakul ki és általában a gyerekek 90-95%-a 3 éves korára kinövi. De persze lehet, hogy én tudom rosszul.

(Bocs, hogy nem a kérdésedre válaszoltam!)

2012. márc. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem a 3 hós kisfiamnál van DIAGNOSZTIZÁLT tejallergia!

Brutál hasfájásai voltak, zöld, habos, vizes kaki, majd jött a véres széklet :(


Szerintem sürgősen iktass ki az étrendedből mindent ami tejet, tejszármazékot tartalmaz/HAT


Ha 2 hét alatt csökkennek, elmúlnak a tünetek akkor...


Ha tápit is kap akkor arra figyelj, hogy az ilyen babáknak a hipoallergén tápi nem jó!

A HA tápik csak megelőzésre jók, kezelésre nem!


Sz.tem érdemes megcsinálnod ezt a 2 hetes diétát, mert abból kiderül, hogy tényleg allergiás-e.

2012. márc. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4. vagyok:

Nekem ezeket egy jó nevű gasztroenterológus mondta!

Érdemes figyelni, mert így lesz esély arra, hogy kinövi...már ha tényleg allergiás a tejre.


Diétában tudok segíteni, ha gondolod!

2012. márc. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Leírod a diétát légyszi???

Bár most úgy van, hogy az én tejemet is kapja, meg anyatejgyüjtős tejet is, mert nekem nincs elég.:(

És nektek miből derült ki az allergia? Tejcukorra, vagy fehérjére allergiás a picid?

Milyen tápszerek a jók?

Jelenleg most Milupa Milumil Peptit adok neki, előzőleg ezt írta fel a doki, de nem tudom..

Nálunk a tünetek: eszméletlen hasfájósság, van, hogy egész nap sírás, hasmenés, nagyon sok, nyugtalanság, puffadt a hasa, hatalmas pukik, erölködik is szegénykém, keserves sírások, órákon át, és a kakija is büdi:(

2012. márc. 23. 17:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Van különbség tejfehérje és tejcukor allergia között. A tejcukor allergia, más néven laktóz intolerancia tényleg csak 3 év felett alakul ki, szerintem erre gondolhatott a dokid. Ilyen pici babáknál még csak tejfehérje allergia létezik, de ez kinőhető. Mivel szoptatod, fontos, hogy te sem ehetsz tejes és tejszármazékos ételt. Kicsit keress rá neten, hogy ez mit is jelent... (Ugyanis a legtöbb virslit, csokit, stb sem eheted)

Ezt én is végigcsináltam pár, holott én még lisztérzékeny is vagyok mellette, izgalmas volt...:) A hozzátáplálásnál is fokozottan kell majd figyelned!

2012. jún. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!