Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan és mikor kezdtétek a...

Hogyan és mikor kezdtétek a glutén tartalmú ételek bevezetését? Gondolok itt arra, hogy búzaliszttel készült főzelékek, kekszek . Stb

Figyelt kérdés
2009. jún. 13. 20:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
en legelöször hipp kekszet adtam neki, amiben van. illetve nagyjabol meg most is csak azt eszi, amiben van buzaliszt, neha a szajaba nyomok egy-egy kiflit is, 10 honapos kicsi lany :)
2009. jún. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
én ugyanúgy tettem, mint az előttem szóló. Hipp babakekszet kapott először a kisfiam 10 hónapos korában és kiflicsücsköt csócsált a fogacskáival.
2009. jún. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
9 hósan kapott először kekszet -hippest-aztán kiflit eszik már.....
2009. jún. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
az én fiam is a kiflivel kezdte a "pályafutást". igazábólt szerintem a babapiskótában is van búzaliszt, és azt is szokott rágcsálni. meg most már eszik kenyeret is a fiam, nagyon szeret velünk falatozni a vacsoránál.
2009. jún. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Szió.Én még nem kezdtem el , de meglepődtem , amit a gyerekorvos mondott.Kisfiam 6 hós, 1 hónapja eszik főzit, mert már nem volt tejem, eddig Sinlaccal sűrítettem neki.Csütörtökön voltunk tanácsadáson és ott mondta a dokinéni, hogy most már liszttel sűrítsem, mert most az a rendelet hogy 6 hóstól kell a gluténtartalmú étel.Én meg csak pislogtam , hogy mi van.Hozzáteszem Ha-S tápikat ír neki, meg tejpépet és emelett meg adjak neki lisztet?, én ezt nem értem.

Ancsy

2009. jún. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Szia!8,5 hónapos a kisfiam. Épp tegnapelőtt mondta a védőnő,hogy lehet neki adni lisztes dolgokat. Főzit is csinálhatom egy kis gyenge rántással. A babapiskótát azért nem ajánlják mert tojás van benne.
2009. jún. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
nekünk 12 hónapot mondott a doki, 1 hónapot lecsalunk
2009. jún. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

21:28-as válaszolónak: azért mondhatta, mert most jöttek rá újabb kutatások alapján, hogy azzal nem védik ki a lehetséges allergiát, ha egy éves kor előtt nem találkozik a baba szervezete gluténnal, sőt, ezzel még a hajlamot sem csökkentik.

A legújabb ajánlások szerint hat hónapos kortól el kell kezdeni bevezetni apránként, hogy a baba szervezete minél hamarabb találkozzon vele, sőt, ha akkor kezdődik el a bevezetés, amíg még anyatejet is kap a baba az külön jó, mert ezzel valamelyik fajta diabéteszre való hajlam minimálisra csökken. (Hogy miért is pontosan, azt nem tudom.) Külföldön élünk, itt ezt már bevezették. Először én is pislogtam, amikor láttam, hogy a hat hónapos kortól adható tejpépek közt alig van gluténmentes. De következő héten a doki felvilágosított.

Lehet, hogy a ti dokitok már áttért erre.

2009. jún. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, a mi háziorvosunk is már 6 hónapos korában mondta, hogy liszttel sűrítsem a főzelékeket, amin én is meglepődtem. Kiváncsi voltam mások véleményére is.
2009. jún. 14. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!