Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóban ennyi gyermeknek van...

Valóban ennyi gyermeknek van szüksége gyógytornára-fejlődésneurológusra?

Figyelt kérdés
Egyre több kérdésben olvasom, hogy le van maradva a gyermeke, és egyből az a válasz jön, hogy azonnal vigye Dévény tornára, gyógytornára.... valóban egyből rohanni kellene? Természetesen aki hypoxiával, egyéb károsodással születik, annak szüksége van rá, de régen nem rohantak egyből orvoshoz ha nem fordult meg-ült-mászot-stb... a meghatározott időben a baba. Nem lehet, hogy valóban csak lassabban fejlődnek? Mit gondoltok erről?
2012. márc. 24. 11:54
1 2 3
 1/21 krisztivan ***** válasza:
100%
Szerintem egy kicsit túl van ez is spilázva mint minden más is.Pl.anyatej vs.tápszer,hozzátáplálás,mozgás,beszéd.Kisfiammat is küldte volnaz ortopéd doki dévényeshez,mert a 2 hós vizsgálaton nem tartotta a fejét.Valahogy én úgy éreztem,hogy nincs neki semmi baja.De elvittük neurológiára,ahol engem erősitettek meg.A fiam 4 hónaposan a hasára fordult és csak onnantól kezdve emelte és tartotta a fejét!!Mindenki sajnálkozott hogy le van maradva:-((13 hósan ment egyedül.Hát ennyit a lemaradásról.De ami érdekes,hogy a mai napig(18 hós)csak akkor csinál meg valamit ha már tudja.Tehát nem próbálkozik elötte hanem várja hogy rakjam,vigyem,tegyem a popsiját és akkor egyszer csak másnap csinálja tökéletesen a dolgot.Szerintem minden szülő a legjobbat a karja a gyerekének és ezt kihasználják,illetve sajnos a sok információ között pont az anyai ösztönt szorítják sokan háttérbe:-))
2012. márc. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Az enyém is olyan, mint az előzőé vagyis mindent nagyon sokára csinál, de akkor már szinte tökéletesen. Így az átfordulással is megváratott 6.5 hónapos koráig. Már készen voltam, de a dokim azt mondta, hogy látszik rajta, hogy rendben van vele minden. Igaza is lett, mert 13 hónaposan már ment.

Szerintem is kicsit ráhozzák az anyukákra néha a frászt ezzel, de valahogy úgy vagyok vele, hogy ennél rosszabb ne legyen, mert ártani azért nem tudnak vele a gyereknek max feleslegesen dobnak ki némi pénzt.

2012. márc. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
72%

először is nem árt tisztázni, hogy régen nem volt lehetőség gyógytornára, dévény pedig nem létezett, szóval lehetetlen összehasonlítani.


a mozgás indítja be az agyat. ezért fontos, hogy időben csináljon mindent. ha később se biztos, hogy baja lenne ebből, de szerintem a legtöbb anya úgy van vele, hogy ne kockáztassunk

2012. márc. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, kicsit mintha rámennének arra, hogy gyakran kételkednek a szülők abban, hogy jó szülők-e, és persze mindenki a legjobbat szeretné a gyermekének. Félre ne értse valaki, nem azt mondom, hogy nem hasznosak ezek a mozgásfejlesztő tornák, sőt! csak nem biztos hogy minden baba elmaradott, aki nem időre csinál dolgokat!
2012. márc. 24. 12:21
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 lányom van (2. vagyok) az első 4.5 éves a második 1.5 amikor a nagyobb volt baba akkor alig hordta valaki gyógytornára a gyerekét csak az akinél más gondok is voltak (merevség stb) amikor a kicsi volt baba (babvárós topikokba írogatok így ezért ismerek sok hasonló korú babát) akkor aki elvitte egy gyógytornászhoz annál tuti találtak valamit és járatni kellett. Ott egészen divattá vált elvinni. Ettől még nincs vele semmi baj csak számomra ezzel kicsit kezdi hitelét veszteni az egész.
2012. márc. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem is kicsit hitelét vesztette, főleg hogy nem kevés pénzbe kerül...mert érdekes szakrendelőkben miért nem találnak bajt? Ismerősöm is elvitte, és heti 2-szer kellett volna járniuk, fél évig, alkalmanként 3000Ft - erre azért nem mondanám, hogy kis kiadás...
2012. márc. 24. 12:29
 7/21 anonim ***** válasza:

Én a másik oldalát látom.

Nekünk kell a Dévény, mert feszes a babám nyaka. És hú mennyi 10 hónapos, egy éves gyerek van, akire azt mondta a védőnő meg a doki,hogy lusta, anyuka meg várt, de 9 hónaposan még épphogy forogni tudott a gyerek!

Persze, mindenhol vannak pénzéhes terapeuták, de az ellenkezőjére pont példa az én Dévényesem. Barátnőm elvitte megmutatni a fiát,hogy minden rendben van-e vele. Mondta,hogy igen, nem kell hozzá járniuk, max. megmutat egy két mozdulatot, amivel lehet otthon kicsit fejleszteni,ha akarja!

Az is igaz,hogy régen nem volt ennyi fejlesztési lehetőség. És sokkal több beszédben, értelemben elmaradott gyerek lett.

A barátnőm 12 éves fia is valószínűleg enyhén oxigénhiányos volt. Jóval később tanult meg mindent. Diszlexiás lett. Pont ő mondta,hogy de örült volna,ha anno lett volna Dévény vagy bármi ilyesmi fejlesztés, mert akkor nem maradt volna le így mozgásban, majd pedig értelemben!

2012. márc. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Azért ha 9 hónaposan még nem fordul meg és sem a doki sem az anyuka nem aggódik akkor ott már gond van. Vannak az "elvárt" fejlődések vannak akik előbb és kicsit később csinálnak mindent és vannak akiknél gond van, mert nagyon le vannak maradva. Ha valaki a homokba dugja a fejét annál tényleg sokkal jobba felesleges fejlesztés. valóban nem azzal van baj, hogy van ilyen, sőt nagyon jó, hogy van csak éppen eddig minden ismerősöm aki elvitte a babáját egy gyógytornászhoz (még akkor is, ha időben csinált mindent) annál találtak valamit. És nem gyakorlatokat kapott az otthon fejlesztéshez, hanem időpontokat.


De mint mondtam inkább vigye feleslegesen mint ne vigye, ha gond van. csak épp azzal, hogy szinte mindenkinél találnak valamit valahol elveszi az egész lényegét.

2012. márc. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Jó múltkor beszélgettem egy anyukával, aki elmondta, hogy vinni kell dévényeshez a babáját, mert nagyon le volt maradva, pl. négy hónaposan még nem forgott... Azt hittem, elájulok. Miért lenne kötelező négy hónaposan forogni? A gyógytornász persze megállapította, hogy laza vagy merev vagy mit tudom én, de nem baj, még időben elkapták.

Valahogy annyira úgy érzem, hogy siettetik ma a gyerekeket. Mindenben. 2 hónaposan forogjon, az első szülinapján menjen, másfél évesen egyen önállóan és beszéljen mondatokban. Hatalmas ipara van ennek, az anyukáknak semmi egyéb dolguk, mint árgus szemekkel lesni, hogy a szomszéd Pistike két héttel fiatalabb és már mennyi mindent csinál, ezért rohannak a fejlesztőbe, hogy az övék le ne maradjon. Szomorú.

Persze senki egyéni esetét nem szeretném megkérdőjelezni, de a tendencia igenis létezik.

2012. márc. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is így gondolom, hogy kicsit túl van spirázva egy 6 HÓNAPOS baba esetében amikor anyuka ide írja ki azt hogy SOS nem forog a babám vigyem gyógytornára! Viszont ott a másik oldal amikor 10 hónapos babák csak fekszenek meg támasztékkal ülnek.... nekik valóban ajánlott a gyógytornász! És én is sokat gondolkodok azon hogy a régi időkben papámékéban például..... biztos nem mondta mamám hogy te Jóska ennek a jánynak már rég ülnie kéne magától, itt biztos mozgásfejlődési baj van (5 gyereket szült) Szóval lehet arra is fogni hogy akkor nem voltak ilyen lehetőségek mint most de akkor nem is volt ennyi betegség mint most.... Mi emberek gyártjuk a betegségeket és arra a gyógyíreket ...... Lányom egyébként 7 hónaposan fordult hasra először magától.... azóta magától ül fel és négykézláb mászik..... és mindezt 3 hét alatt tökéletesítette...!:D


Szép napot!

Üdv.: Timi

2012. márc. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!