Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóban ennyi gyermeknek van...

Valóban ennyi gyermeknek van szüksége gyógytornára-fejlődésneurológusra?

Figyelt kérdés
Egyre több kérdésben olvasom, hogy le van maradva a gyermeke, és egyből az a válasz jön, hogy azonnal vigye Dévény tornára, gyógytornára.... valóban egyből rohanni kellene? Természetesen aki hypoxiával, egyéb károsodással születik, annak szüksége van rá, de régen nem rohantak egyből orvoshoz ha nem fordult meg-ült-mászot-stb... a meghatározott időben a baba. Nem lehet, hogy valóban csak lassabban fejlődnek? Mit gondoltok erről?
2012. márc. 24. 11:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ráhozzák a frászt az emberre. Én -mint nem szakértő- persze hogy a szakembereknek szerettem volna hinni, de hát úgy összezavartak...

Lányom enyhe hipotóniával született, és az egyik doki tiszta idegbetegen dobálta 6 hetesen a kislányomat, hogy te jó ég milyen izomgyenge ez a gyerek, és mekkora hülye vagyok, hogy eddig nem vittem őt fejleszteni! Küldött volna egyből Dévényeshez minket, akiket persze fel is hívtam lelkiismeretesen, mire 4 hónap múlvára kaptam időpontot! Frankó, gondoltam, én leszek a rossz szülő, aki nem fejleszti a teljesen izomgyenge babáját...aztán elmentünk egy másik dokihoz is, aki azt mondta túl nagy baj nincs, de a Dévény-torna mindenképpen kell. Míg a házi gyerekdoki nem igazán értette miért kellene külön fejleszteni...

Aztán elmentünk egy gyermekneurológushoz, aki meg azért nézett rám furcsán, hogy mit akarok én itt a gyerekekkel, amikor semmi baja sincs...Azt mondta olyan enyhe a hipotóniája, hogy ki fogja simán nőni.

S ki is nőtte 4 hónapos korára! Semmi baja nem lett, egyszerűen csak nőnie kellett, és erősödnie magától, ahogy a gyerekek szoktak!

Viszont iszonyat hülyét csinálnak néha az emberből. Én meg mivel nem vagyok orvos, és nem értek hozzá, csak kapkodom a fejem, és közben persze féltem a gyerekem, ezért megpróbálok úgy tenni, ahogy a dokik mondják. Már ha egyforma lenne a véleményük! De persze nem...

S nem beszéltem az anyukák közötti versenyről, mert már furcsán érzed magad akkor is, ha az egyik anyuka megosztja veled, hogy 4 hetesen már bukfencezett a gyereke... :)

2012. márc. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is azok táborát erősítem akik azt mondják túl van spilázva már ez a mozgásfejlődés.Nálunk a családban több generációra vissza menve senki nem mászott.Mindenkivel minden rendben van,diplomás,érettségizett emberek vagyunk.Manapság meg ha nem mászik a gyerek 6 hónaposan,mindenki kétségbe van esve.Hatalmas üzlet ez.Van egy barátnőm elvitte a gyereket dévényre,ott mondták a szokásosat hogy laza a nyak meg stb. pár alkalom után a pici gyönyörűen kúszott-mászott,még hamarabb is csinálta mint a nagykönyvben,de a dévényes meg ragaszkodik hozzá,hogy ameddig nem fog stabilan járni a gyerek addig járjanak hozzá.Ki lehet számolni ez mennyi pénz lesz,és szerintem teljesen feleslegesen.
2012. márc. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

mi pont így jártunk most.

szülés körüli problémák.tehát máris megvan amire foghatják hogy na biztos akkor volt valami

----ami megelőzhető lett volna de ugye anyunak ku.ss

hát vigye el dévényre.

még szerencse hogy a szomszéd faluban van el is viszem 6alkalom *4000 ki lehet számolni.

a gyerek meg élénk figyelmes minden kaja amit 4hósan elé teszek nyom nélkül eltűnik nem válogat mintagyerek,eszik büfi alszik.

de kicsit feszes. gyerek bőg de ugye érzi anyuka milyen könnyű öltöztetni mikor átgyúrjuk.... ja engem is könnyű kezelni 1órás svédmasszázs után.

neurológus meg mit mond


---még vigyem ha gondolom,a nagy sz.rt semmi gondja gyönyörűen átfordult 3,5hósan.

és ami a nagyobb probléma hogy némely doki csak azért küld mert nem biztos magába inkább rádumál a kezelésre csak védje magát.

2012. márc. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van!

Szerintem ez is abból ered, hogy többet tudunk kommunikálni egymással mi anyukák (pl internetes fórumok). Régen erre nem volt ilyen szinten lehetőség, pedig gyógytorna már akkor is létezett. Most ha valakinek le van maradva a gyereke a másikéhoz képest, akkor egyből bepánikol, és viszi mindenhová fejlesztgetni.

A sógornőm nem egy közösségi ember, úgy nőtt fel a kisfia, hogy 1 éves koráig gyakorlatilag alig vitte közösségbe, csak családon belül, idegen anyukákkal, hasonló korú babáikkal nem is kommunikáltak. Így hát nem volt összehasonlítási alapja. A kisfiú nagyon későn csinált mindent, 11 hónapos koráig csak feküdt hanyatt az ágyon, mint egy darab fa. Az orvos azt mondta egészséges, így ők sem aggódtak. Aztán egyik hétről a másikra mindent behozott, és járni is normál időben kezdett el. Tehát itt is csak arról van szó, hogy a sógornőmnek nem volt összehasonlítási alapja, látta a gyereken hogy semmi baja, így nem aggódott. Bezzeg ha mindenhonnan azt hallotta volna, hogy vidd ide-vidd oda, akkor már ő is fél évesen tornára vitte volna. Szerintem a gyógytornászok is ezt használják ki, hogy a legtöbbünket befolyásol más véleménye, ha a gyerekünkről van szó. (tisztelet a kivételnek)

Én abban sem hiszek, hogy "kutatások bizonyítják", hogy pl akinél kimarad a mászás, annak nagy korában nehézségei lesznek a suliban (vagy mittudomén, valami hasonlót találtak ki). Az unokahúgomnál is kimaradt a mászás, ő most 18 éves, nagyon okos, jó tanuló, semmilyen téren nincs vele probléma.

2012. márc. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam a válaszokat.


Minket is elküldtek, az én családom is feleslegesnek tartotta. De mi a férjem, akik minden nap láttuk a gyereke, nem így láttuk. Nagyon szépen és számomra is látványosan fejlődött, bőven megérte. Nincs "elhúzva" a kortársaitól, nem csinál semmit hónapokkal korábban, de nincs is lemaradva.

Nem mondom, hogy minden alkalommal indokolt. De ha már én hozzá nem értőként is látom, hogy valami nem stimmel utána pedig a javulást, akkor szerintem szüksége volt rá.

2012. márc. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Én reumatológián dolgoztam sokáig,és látszik is a mostani 20-30-és attól fölfelé korosztályon,hogy nem volt ennyi lehetőség fejleszteni a gyerekeket.

nyilván van az a csoportja a szakembereknek,akiknek az a céljuk,hogy minél több pénzt lerántsanak az emberről,siettetéknek a gyerek mozgásait stb. és vannak az olyan szülők,akik még akkor sem hisznek senkinek mikor látszik egyértelműen,hogy gond van. A mozgásfejlődés az idegrendszerre nagy hatással van,ezért van összefüggésben pl a mászás elmaradása a diszes bajokkal,ez valós probléma ,attól,hogy egy családban nem lett iylen gond,még nagyon sokan vannak akiknél lett. Régen csipőszürés sem volt,sőt ,régen lovon jártunk,sőt régen kötelező védoltások sem voltak..

Ha pl agyerekorvos felveti,hogy szerinte gond van,el lehet vinni fejlődésneurológushoz a gyereket az ártani nem árt .Szerintem nem kell elbagatelizálni,én legalábbis ugy vagyok vele,inkább lássa egy neurológus a gyerekemet és hajtson el röhögve,hogy csak lassabban fejlődik.

más: a barátnőm kb 1,5 éves kora óta látta a gyereken,hogy valami nem oké vele,mindenki elhajtotta,hogy jaj anyuka csak lusta a gyerek,önfejű,makacs stb. 5 évesen lett cska diagnosztizálva,és kimondva végre,hogy mi van a gyerkőccel.Azalatt a 4 év alatt rengeteg fejlesztést kaphatott volna.

Szóval kétélű dolog.Ha tornára kell járni,akkor egy noprmális gyógytornász nem fog berendelni,ha nincsen semmi baja a gyereknek.tudom,mert ismerek egy jópárat,és talán 2őt tudnék mondani,aki tényleg a pénzre megy rá.

2012. márc. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Meg itt olvastam pl olyat,hogy nem adta rá a terpeszpelenkát az anyuka a gyerekre,mert sir benne,biztos nincs semmi baja..:( nyilván az ultrahang,az orvos ,mindneki hülye csak ő nem..

a tudatlanság a legkártékonyabb dolog a világon.

2012. márc. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

De most nem arról van szó, hogy mondjuk a doki látja, hogy valami gond van vagy a szülő érzi, hogy nem stimmel valami és utánajár. Hanem arról, hogy nagyon sokszor a teljesen normálisan fejlődő gyerekeknek is "előírnak" 2-3 alkalmat (3-4e Ft/alkalom) ne mondja senki, hogy ez idő alatt olyan sokat el lehet érni azon kívül, hogy a gyógytornász kap egy kis mellékest.

Pont az ilyenek miatt lassan eljutunk oda, hogy nem viszi el valaki a gyerekét, mert úgy is csak le akarnak húzni-hoz.

2012. márc. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Utolsó: nem hit kérdése,de nagyon sokaknak az a 3 alkalom inditja meg a mozgásfejlődést.Ha az idegrendszeri érettség megvan a mozgássorhoz,sokszor cska egy vagy több letapadt ,feszes izomcsoport okozza a gondot.

van aki "kinövi" az enyhe hypotóniát pl,van aki nem és 10 hónaposan még mindig nem forog.Szerintem nem kell hónapokig a szőnyeg alá söpörni,hogy majd beindul,csak lusta a gyerek.Ezzel sokkal nagyobb kárt lehet okozni,mintha látszólag feleslegesen elviszed 3* tornázni,és beindul a fejlődése. Az a baj,és ezt abszolút nem rosszindulatból mondom de a szülők hajlamosak a saját büszkeségük miatt visszartani a gyereket a tornától/fejlesztéstől ,akármitől ami kicsit is azt feltételezi,hogy nem tökéletes a babájuk.

Rengeteg ilyet van. És -megint bocs- de egy laikus ember nem mindig láthatja a kisebb problémákat.

ilyenkor hajlamosak a szülők arra fogni,hogy dehát ez a gyerek tud enni,ülni,állni csak éppen nem mászik,minek neki torna..nem akarnak rosszat a gyereknek,csak nem tudják ez miért fontos,a váltott kéz-lábazás.

2012. márc. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem arról van szó, hogy nem hasznos, mert nagyon is az. Csodálatos dolog, hogy a csecsemőkori fejlesztéssel a később esetlegesen előforduló problémák megelőzhetőek. Nekem csak az a furcsa, hogy az összes általam ismert babánál akit elvittek gyógytornászhoz mindnél találtak valamit amit fejleszteni lehet. Pedig nem voltak lemaradva semmiben. Na erre nem tudok gombot varrni...
2012. márc. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!