Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leírnád 7 hónapos babád...

Leírnád 7 hónapos babád étrendjét?

Figyelt kérdés
Pontosabban arra vagyok kíváncsi, hogy hány órakor, mit és mennyit eszik egy nap (tápszer, anyatej, pép, főzelék stb)? Mennyi folyadékot iszik meg 1 nap alatt összesen? köszi :)

2012. márc. 24. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Reggel 6: 150-180 ml tápszer (Beba 2 vagy Lactogen); 10-kor tejpép 120 ml vízből + kb. 40 g gyümölcs; ebéd délután 1-kor főzelék (rizs vagy krumpli alap, husi + még zöldség), 150-200 g; uzsonna fél 5-kor Sinlac vagy gabonapép 100 ml vízből + gyümölcs (kb. 80 g), vacsora fél 8-8 körül 150-180 ml tápszer. Napközben víz vagy tea, sajna nem iszik sokat, kb. 3 dl-t naponta. :(
2012. márc. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Reggeli 130 ml tápszer

Tizórai: gyümölcs+gabona+kis gesztenye általában (kb. 150-180g)

Ebéd: tápszer 130 ml

Uzsonna: főzelék (zöldség+most kezdtem a húst) vagy sinlac

Vacsi: tápszer 130 ml

Késő este még egy vacsi 130 ml.


Nem nagy evő :) Inni nem fogad el semmit, csak max pár korty vizet.

2012. márc. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Eh... "nem iszik sokat... 3dl naponta". Az én 7 hónaposom 2x 30 ml-t iszik. Na ez nem sok, trükköznöm kell hogy elég folyadék legyen. Ő napi 3-szor 150 ml tápszert eszik. Olykor éjszaka is kér, de akkor csak 90-120 ml-t eszik. Tízórai általában valami gabonás gyümölcs, uzsonna zöldség. Mi még csak itt tartunk. Pár hete tápszeres. Előtte anyatejet kapott. Csak azt.
2012. márc. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak azért írtam, hogy nem iszik sokat, mert a védőnő azt mondta a héten, hogy tekintettel arra, hogy már csak 2x eszik tápszert egy nap, fél liter folyadékot meg kellene innia mellette.
2012. márc. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!