Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más baba is homokozik így? 14...

Más baba is homokozik így? 14 hónapos babám durván homokozik, mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés
Rászórja kis lapáttal a babák fejére a homokot vagy a lapáttal ütögeti őket, hiába mondom hogy nem jó amit csinál, de újra és újra megteszi. Tudtok segíteni hogy hogy szoktassam e erről?
2012. márc. 26. 13:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ha ott vagy vele, és sokszor elmondod, hogy nem szabad, egy idő után megtanulja. Vagy ha verekszik, akkor vedd el egy kicsit a lapátot tőle.

A lányom 13 hónapos, ő szépen homokozik, de ő alapból nyugodt gyerek. :)

2012. márc. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Oda ülsz te is mellé, és mikor szorná akkor egyszerüen megmutatod mit kell csinálnia. A nem szót kitörlöd a szótáradból és mikor nem úgy csinálná ahogy kell, akkor egyszerüen megmutatod hogyan is kell. Ö még nem tudja hogy kell, ezért csinálja ahogy tudja. Mivel egyszer sikerült rászorni amivel a te figyelmedet elérte így azt gondolja hogy a figyelem eléréshez ugyan így kell csinálnia. Mutasd meg neki hogy a vödörbe kell szornia, hogy a kisbabát simogatni kell, hogy a lapát lapátolásra való. Szerintme kb 1 hét intenzív együttjátszás és egyáltalán nem nemezés meghozz a a gyümölcsét. De ha az a típusu anyuka vagy aki csak ül a padion és sopánkodik akkor még 5 évesen is ez lesz a baj.
2012. márc. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szia második, ott ülők vele és együtt is játszunk, szépen lapátolja a homokot a vödörbe csak máskor meg a babák fejére, szereti a babákat szó nélkül oda megy hozzájuk és megöleli őket, ezzel nincs baj:)

Kiprobálom hogy nem mondom hogy nem szabad hátha segít:)

Kb 3 hete járunk játszóra, ezt csak 1 hete találta ki, remélem hamar elmúlik. Köszönöm a tanácsokat

2012. márc. 26. 13:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Második vagyok.


De hogy nem mondod hogy nem attól még meg kell akadályoznod, vagy is a nem helyett mikor menne ütni, akkor azt mond hogy simgasd. vagy azt hogy szépen csináld (lányomnála szépen csináld simogatást jelent).

Ha szorna a fejére akor mond neki hogy a vödörbe tudod oda való. vagy gyorsan áss egy lyukat és mutasd hogy azt tölse meg.

Vagy is ne engedd neki, de ne a NEM szóval akadályozd ezt meg. De ez vissza térö dolog lehet, így soha ne add fel.

2012. márc. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Hasonló szitu, én tettem fel a kérdést!

Ma nagyon nyugis napunk volt a játszón. :)

2012. márc. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én babám is 14 hós és dettó ugyanez. Én minél többször mondom neki, hogy nem, annál inkább csinálja sőt, akkor még röhög is rajt. Ha verekedni akar csak egyszer mondom neki, hogy nem szabad, mert fáj és utána már csak a kezét fogom meg. Nálunk ez bejön! :)
2012. márc. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!