Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek nem szerette a gyereke...

Akinek nem szerette a gyereke a hust hogyan csempeszte az eteleibe, megszerette kesöbb egyaltalan?

Figyelt kérdés
Masfel eves a fiam es baromira nem szereti a hust.Szinte minden variaciot kiprobaltam, de ahogy megerzi nem kell a kaja sem neki.Terjek vissza kezdetekhez, hogy beleturmixolom?

2012. márc. 27. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Igen nekem ezt javasolta a gyerekorvos hogy turmixoljam bele hogy ne érezze illetve ha nagyon nem megy, hagyjam rá nem lesz tőle semmi baja ha kielégítően táplálkozik. Sok egyéb forrásból beviszi a fehérjét (amúgy sajtot túrót, tejfölt joghurtot minden ilyesmit evett).

Most 4 éves és 2 hónapja kifejezetten a husit kéri az ebédből, a levesből stb.!!! Úgyhogy változik ez.

2012. márc. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%

Elsönek igaza van. Lányom sem eszi a húst, de parízert igen (habár za nem hús), és néha nap sikerül úgy össze vágnom hogy nem érzi meg hogy hús van benne. Müllerben lehet hipp húspépet kapni, azt is tehetsz bele.


De ha normálisan eszik pl sajtot, tojást akkor nem kell eröltetni. Szomszéd csajnak sem ette, majd kb 2 éves korában egyszer bele harapott anya husiába és onnantól megeszi.

2012. márc. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

adj neki sok hüvelyest, meg amiben sok fehérje van.

Én szoktam csinálni fiamnak kukorica lepényt(1 konzerv kukoricát,1 tojást,2 ek lisztet, 1 kk sütőport összemixelni, olajjal megkent felhevített serpenyőbe evőkanállal kiadagolni, mind két oldalát megsütni)

ennek elég erős kukorica íze van,ha ebbe beleteszel sima főtt, apróra vágott husit biztos nem érezné meg.

Fiam nagyon szereti:)

2012. márc. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezenkivül Ö is mindent megeszik(a halat is).Amikor beleturmixoltad nem vette eszre, ugy megette?
2012. márc. 27. 12:47
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
első vagyok ja igen azt lefelejtettem én is a hüvelyeseket!! Nálunk gyakran van főzelék amúgy is, és akkor már figyeltem hogy bab, borsó, lencse ilyesmik legyenek.
2012. márc. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a valaszaitokat...allati gaz amikor a szajaba kerül a hus szo szerint öklendezik
2012. márc. 27. 12:53
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem tök fölösleges erőltetni. Sokszor azért nem esznek meg valamit a gyerekek, mert a szervezetük nem kívánja, csak egy pl. mindig is utáltam a hagymát, már kis gyerekként is. Egy idő után szüleim feladták a próbálkozást és nekem hagyma nélkül készültek az ételek. Azóta felnőttem és kipróbáltam mégis miért nem szeretem a hagymát, hát nem az íze miatt, hanem mert a gyomrom nem bírja. Ez egy ösztön és hallgatnak rá a gyerekek. Szerintem pótold a húst hüvelyesekkel, mint az előttem válaszolók tanácsolták. De ugye ez még változhat. Fiam hányt a banántól 7 hónapos korában, 3x próbálkoztam még és mindig rosszul sült el. Most 11 hónapos és imádja a banánt.
2012. márc. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!