Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek nem volt egyáltalán...

Akinek nem volt egyáltalán segítsége, az a babát mennyi idős korától vitte magával pl. nagyobb bevásárlásra, hivatalba, stb?

Figyelt kérdés

Segítségem csak a férjem, aki este későn jön haza, így egyedül vagyok a babámmal egész nap. Most még csak 3 hetes, nem rég vittem ki először sétálni. A bevásárlást, vásárlást, ügyintézést eddig a férjemmel meg tudtuk oldani, de sajnos most már magamnak kell intéznem és hát a fiamat nem hagyhatom egyedül, bébiszetter meg kilőve több okból is. Autóval mennénk mindenhova, persze csak oda,ami gyalogosan messze lenne.

Aki nagyon kicsi korától vitte magával a gyerekét mindenhova az hogy csinálta? A nap ugyanazon időszakában mentetek ide-oda, vagy amikor épp bealudt, akkor indultatok el? Bepakoltátok a fél házat, mindenre felkészülve?

Mit csináltatok ha elkezdett nagyon sírni, de semmivel sem tudtátok lenyugtatni?

Minden praktikára, tanácsra kíváncsi vagyok!Első baba és kicsit félek vele elindulni.


2012. márc. 15. 21:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Én 3-4 hetes korától vittem magammal mindehová, általában aludt a babakocsiban, ha mégis sirt, akkor ringattam, s visszaaludt. Általában úgy időzitettem, hogy 2 evés közt menjünk csak el. Tea vagy viz cumisüvegben, pelus, krém, törlőkendő mindig volt nálam
2012. márc. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
4 hetesen vittem először, igen a fél házat hurcolom a mai napig is, pedig már egy éves. Nehéz volt és én is mindig aggódtam, ráadásul igény szerint szopizott, de megoldottam, mert muszály volt, ha sírt kivettem, ha kellett használtam a baba mama szobát vagy a kocsiban pelenkáztam. A mai napig is mindíg ringatom a bevásárló kocsit :) Legyen egy utazós pakkotok benne csereruhával, pelussal, popsitörlővel, popsikrémmel, pelenkázó alátéttel, babavízzel, cumisüveggel, pótcumival. Ne aggódj, valahol el kell kezdeni, menni fog!
2012. márc. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Fél éves korától nevelem teljesen egyedül. Amikor el kellett menni, akkor felpakoltam a kicsit kenguruba és vittem. Kocsim, jogsim nincs, így tömegközlekedéssel utaztunk, teljesen be volt fedve a kis arcocskája/fejecskéje, nehogy legyen valami baja és szerencsére nem lett soha semmi. Ez ment 1 éves koráig, mikor beadtam bölcsibe, mert vissza kellett mennem suliba (nappalis vagyok), így ha kellett valami ügyet intézni, akkor napközben intéztem.

Vasárnaponként ejtettem meg a nagy bevásárlást, vittem babakocsival a kislányomat.

Ha sírt, megnyugtattam, beszéltem hozzá, adtam neki játékot, vagy megitattam. Viszonylag hamar megnyugodott mindig, sosem volt túl nagy problémám a kicsivel Hálistennek. :)

22F

2012. márc. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3 hetesen már a Lehel piacon vásároltam vele. Szerintem nem kell túlaggódni. A kocsiban biztos el fog aludni (ha még ilyen pici), a hordozót meg rápattintod a babakocsi kerékre és már mehettek is, fel sem fog ébredni. Annyi, hogy egyszerre csak egy helyre vidd, és próbálj időben végezni.

Kisfiam sokkal jobban és többet alszik napközben a séták közben, mint a kiságyában. Otthon 2 óránként eszik, ha úton vagyunk 4et is kibír...

2012. márc. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is 3 hetes kora óta járok vele minden fele. Boltba, postara, mikor hova. Sosem volt olyan, hogy annyira sírt volna, hogy nem tudtam volna megoldani. Vittem mindig inni valót (ő mindig sokat ivott), így azzal mindig meg lehetett nyugtatni. De amúgy imádta a boltot, a mai napig nagyon szeret vásárolni. :) Mindig be volt készítve a pelenkazo táska a kocsiba, de nem volt rá általában szükség.
2012. márc. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5 hetes korától vittem mindenhova, mondjuk hivatalba nem, meg olyan helyre, ahol ülünk és ott van egy csomó ember, oda nem vittem, de Tescoba már igen. Úgy mikortól minden hova viuttem az olyan 3 hónapos kora.
2012. márc. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, megtanultam leküzedeni a gátlásaimat és tényleg bárhol megszoptattam, ilyenpicinek még semmi msára nem nyugodott meg ha rájött a sírás.
2012. márc. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos tanácsokat mindenkinek!

Egyszerre csak egy helyre fogunk menni és visszük a fél házat is magunkkal. A kocsiban úgyis elfér :)

Gondolom egy idő után meg csak megszokja hogy jövünk megyünk, és majd én is belerázódom a dolgokba! :)

2012. márc. 17. 16:58
 9/9 anonim ***** válasza:
Én hordozom a lányom, kezdettől fogva jön mindenhova velem. Szoptatni mindenhol lehet(főleg ha kocsival mentek):), egy pótpelus, egy pótpulcsi és miénk a világ:).
2012. márc. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!