Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lesz az 1-2 év körüli...

Mi lesz az 1-2 év körüli babátok délutáni alvásával ha egész napos programot szerveztek?

Figyelt kérdés
Mindjárt egy éves lesz a babám,és eddig igyekeztem mindent úgy csinálni hogy vagy a du.alvás előtt vagy után.Csak a saját ágyában képes aludni sajnos.Viszont most jön a nyár,mennénk kirándulni,csavarogni,vízpartra,strandra,ami nyílván nem egy 2-3 órás program lenne.Ti hogyan oldottátok meg????Vagy nem baj ha egyszer-egyszer ki marad egy alvás?Csak félek akkor nagyon nyűgös lesz.

2012. márc. 28. 12:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem másfél a lányom. régen rengeteget aludt babakocsiban, de a télen mindig itthon aludt.


Pont hétvégén voltunk egésznapos kiránduláson, 15 órakkkor végül bealudt a babakocsiban. Vagy is ne izgulj ha álmos akkor valami elfogja ringatni, vagy az autó vagy a vonat, vagy a babkocsi.

2012. márc. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

na ez jó kérdés...én is ezen gondolkoztam, 1,5 éves a fiam és igazán jót csak az ágyában képes aludni:)

Gondolom viszem majd a babakocsiját, ha ilyen programra megyünk, vagy esetleg félrevonulok vele, leülök, az ölemben is tud aludni, és neki 1 óra is elég, hogy nagyjából kibírja estig.

De ha van jobb tipp én is szívesen olvasom:)

2012. márc. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Amióta jó az idő, járunk kirándulni hétvégenként. Általában az autóban alszik, az oda és vissza úton. Ennyi elég neki. Másfél éves kisfiú.
2012. márc. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ilyen kicsi korban még a legtöbb baba nem képes kihagyni az alvást. Ha nem is a szokott időben, de kicsit később biztosan "beájul".

Mi csak olyan programokat szerveztünk ebben az időszakban, ami kapcsán valamilyen formában biztosítani tudtam neki az alvási lehetőséget.

Legyen az kocsiban a dönthető ülésben, vagy utazóágyban egy hűs fa árnyékában, vagy ha már melegebb van és nem hideg a föld akkor pokrócon az árnyékban.

Mi nem használtunk babakocsit onnantól kezdve hogy megtanult járni, így nekünk ez a lehetőség nem volt, de ha babakocsiztok még akkor abban is el tud aludni.


Ő még kicsi, egyszerűen muszáj biztosítanod neki hoyg tudjon aludni, ez fontosabb a kirándulásnál.

2012. márc. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem is egy éves lesz mi is most készülünk állatkertbe és ez egy egész napos program lesz!Ő mindig csak a saját ágyában alszik,még az ölemben sem tudom elaltatni!Mikor kisebb volt babakocsiban is elaludt de ez már nagyon rég volt.Remélem azért most is sikerülni fog neki elaludni valahogy!
2012. márc. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk sem alszik máshol, de még a lakásban se, csak a saját szobájában saját ágyában, vagy délelőtt alszik egy picit és ebéd után indulunk, vagy ha kimarad igyekszünk időben haza érni, vagy ha látjuk hogy fáradt akkor haza jövünk. Persze van mikor nem jön össze, akkor is úton vagyunk és a kocsiban elalszik, megszoktam dönteni a gyerekülést, és én meg várom míg kialussza magát, addig vele maradok az autóban és csak utána szállunk ki, általában zökkenő mentes minden. Ha nagyon hosszú útra megyünk éjszaka szoktunk utazni, így ő átalussza az utat és a kirándulást tudja élvezni, máskülönben nyűglödik 13 hós.
2012. márc. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én lányom (most lesz másfél éves) simán kihagyja ilyenkor az alvást (már 1 évesen is így volt), mert annyira figyel mindent. Ilyenkor este sokkal álmosabb, és sokkal hamarabb elalszik, de nem órákkal előbb, és nem is borul fel tőle igazából semmi. Persze én is reménykedem benne, hogy mondjuk autóban utazás közben elalszik, de nem. Nézelődik, pakol. :)

Szerintem, ha autóztok, vonatkoztok stb. ott el tud aludni, már ha akar (vagy babakocsiban - lányom mondjuk már nem ül meg benne, de ha tiéd igen, akkor az is jó). De ha nem jön össze mégsem az alvás, akkor sem dől össze a világ. 1-1 nap, ha kimarad, még nem lesz gond. Lehet nyűgösebb lesz estére, viszont megannyi élményt kap a kirándulások alkalmával. S ez jót tesz neki.

2012. márc. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Nem tudom hogy fogjuk megoldani az alvást,mert ő az ágyában,sötétben szokott aludni.Mikor Karácsonykor voltunk rokonoknál napközben akkor nagy nehezen aludt ringatva egy 20 percet,de kibírta.Megoldjuk majd valahogy,de akkor nem vagyok egyedül a problémámmal,bár ez legyen a legkevesebb :)
2012. márc. 28. 13:44
 9/11 anonim ***** válasza:
Próbáljátok ki, hogy meismerkedtek valamely hordozóeszközzel. Amikor eljön az alvásidő magadra veszed, a testmelegtől, ringatástól, testközelségtől nagy valószínséggel el fog aludni a babád:). Nálunk bevált, sosem kellett egy programot sem kihagynunk:).
2012. márc. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
11 hónapos 11 kg,én már nem nagyon bírom őt ringatni,de köszönöm :)
2012. márc. 29. 08:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!