Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Motilium gyógyszert szedett...

Motilium gyógyszert szedett valakinek a babája? Mi a tapasztalatod róla?

Figyelt kérdés
2012. márc. 28. 21:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Bocs, nem a kérdésre válaszolok, visszakérdeznék...

Refluxos a babád hogy ezt kaptátok? Az enyém is az volt, és mi a Nexiumot szedtük. Az nagyon jó volt.

2012. márc. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Elég sokat bukik, és nagyon hasfájós szegényem, ezért írta fel az orvos, de még nem váltottam ki.
2012. márc. 28. 21:15
 3/13 anonim ***** válasza:
Van egy készítmény, ami szintén erre való, Gastrotuss a neve. Szerintem nagyon jó, és nem ilyen erős gyógyszer. Illetve a Nutriton sűrítő. Mi is keresztül mentünk ezen, nem volt egyszerű. Mennyi idős a babád?
2012. márc. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

2 éve eszi a motiliumot, 5 hós kora óta.

Jó,ha eszi nincs gond. Viszont kell előtte egy EKG mert ez nem csak a gyomor záróizmaira hat hanem minden izomra, szóval makk egészséges szív kell hozzá. Hisz arra is hathat ha gond van a szívével, mondjuk szívritmuszavar vagy ilyesmi.

2012. márc. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

A Gastrotusst próbáltuk, de nem igazán segített. Az utolsónak köszönöm a külön infót, nekünk et nem említette a háziorvos. Tanácstalan vagyok, hogy adjam-e. 3 hónapos a kisfiam, voltunk ultrahangon is, ott nem erősítették meg a refluxot, de nem szoptatás után vizsgálták, pedig úgy tudom, hogy azt csak akkor tudja megállapítani. A tünetekkel rendelkezik szegényem, bukik, csuklik sokat, tüsszög, sír ha leteszem vízszintesbe.

2012. márc. 28. 21:34
 6/13 anonim ***** válasza:

Vidd el gasztroenterológushoz én azt javaslom.

Egyébként az ultrahang sem 100%. azt úgy kéne, hogy éhgyomorra megultrahangozzák, majd inni kell neki és azonnal újra ultrahang.

De a gasztron csinálnak izotópos vizsgálatot is, az már biztosabb, mint az UH.


Javaslom még a nutriton sűrítőt mindenképpen szopi előtt. És emeljétek meg a kiságyat legalább 15 fokkal!

2012. márc. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Szia! Gasztrosnál voltunk, ő utalt be uh-ra, izotópos vizsgálatot nem csinált, de az uh-n meg sem kérdezték, hogy mikor evett. Az ágyát már megemeltük, Nutritont megpróbálom. Köszi!
2012. márc. 28. 21:46
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha gasztros adta a motiliumot, akkor add neki. Biztosan alaposan megvizsgálta, tudja mit csinál. Nekünk először a háziorvos írta fel, akkor nem mertem adni, de a gasztrosra rábíztam magunkat.
2012. márc. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nekem is a háziorvos adta. A gasztros nem, de igaziból az a vizsgálat csak egy beszélgetésből állt, hogy én mit eszem, mikor sír a baba, hogy sír, stb.., illetve egy uh beutalót adott. Végül a kötelező oltásra amikor mentünk, akkor írta fel a háziorvos í Motiliumot. Azt hiszem nem merem adni. :-(
2012. márc. 29. 12:40
 10/13 anonim ***** válasza:
Mérlegelni kell, mert ha refluxos, a sok bukásból, vagy nyeldeklésből nyelőcsőgyulladás könnyen lehet. És az szörnyű dolog, sajnos tudom, mert későn vették észre nálunk a refluxot, hisz ő nem bukott, "csak" nyeldekelt.
2012. márc. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!