Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a glutént 4 és 7 hónapos...

Ha a glutént 4 és 7 hónapos kor közt kell bevezetni úgy hogy szopjon ez idő alatt akkor miért nem lehet a tehén tejet is bevezetni így, arra nem véd ez a mechanizmus? Nekem az lenne a logikus.

Figyelt kérdés
2012. márc. 28. 22:34
 1/8 anonim ***** válasza:

hm?


azért kell 4-7 hónapos korig bevezetni mert általában ebben az időben kezdik a kóstoltatást, és minél korábban.

a kutatások szerint minél előbb vezetik be a glutént, annál kevésbé allergizál.


míg a tehéntejnél pont fordítva, mivel a pici pocakjuk 1 éves korra érik meg ahhoz, hogy meg tudják emészteni a tejet, tejfehérjét (ugye a tápszerben ezt bontják szét).


semmi köze a szopizáshoz, nincs védelmi mechanizmus... :)

2012. márc. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen ez egy jó kérdés! Mindenesetre én meg várom hogy elmúljon egy éves és biztos hogy elkezdem bevezetni a 3,6-os tehéntejet!
2012. márc. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 alaszka ***** válasza:
49%
De van összefüggés, pont emiatt "hozták előbbre" a glutén bevezetését, mert 4-6 hónap között még általában a legtöbb baba kap anyatejet így könnyebben lebontja a szervezet. Szerintem a tehéntejnél is jó, ha mellette anyatejet is kap még, mikor bevezeted, de azért én megvárom az 1 éves kort azzal mindenképp.
2012. márc. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 alaszka ***** válasza:
A nagyobb lányom 4 éves, és nála még szigorúan 1 éves után ajánlották a glutént. Erre értettem az előrehozást.
2012. márc. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
előző válaszoló! azért hozták előre mert mikor kitalálták ezt az egy éves kort akkor hirtelen megnőtt a glutén allergiás babák száma. sajnos :(
2012. márc. 29. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%
Le lehet pontozni, de érdekes módon anno 30 éve a mi gyomrunk érett volt 6 hónaposan a higitott forralt tej ivására? Elég érdekesnek találom. Ezt kaptuk cumisüvegből ha nem volt elég anyatej. Most akkor mi is a helyzet? Teljes káosz van ebben a rendszerben, a védőnőkről nem is beszélve. Egyik ezt mondja, akkor a másik mást. TELJES KÁOSZ!
2012. márc. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam tápszeres lett 3 hónapos korára,glutént 5 hónaposan adtam neki először,majd 7 hónaposan kapott túrót,8 hónaposan sajtot,joghurtot,vajat,9 hónaposan tojássárgáját,10 hónaposan adtam neki tejet pár kanál felforralt házitejjel csináltam krumplipürét már többször is,és 1/3rész tej,2/3 rész vízzel tejbegrízt,oda van érte,most 11 hónapos a 2 kezem megtudom számolni mit nem evett még.Nekem azt mondta a gyerekorvosunk,hogy minél több mindennel csak 1 éves kor után ismerkedik meg annál nagyobb a lehetőség az allergiára.Kedves kérdező manapság minden babával kapcsolatos dolgot túl reagálnak,a hozzátáplálási tanácsok pusztán kísérletezések a babával.
2012. márc. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Bizony van köze az anyatejhez.Ezért nem értem miért nem lehet így eljárni ,esetleg hígított formában.Nem tudom hogy lesz e tejem mire tehéntejet kaphat...
2012. márc. 29. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!