Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol tartózkodik napközben...

Hol tartózkodik napközben 11-12 hónapos babátok?

Figyelt kérdés

Egy nagyon kedves anyukával beszélgettünk itt a gyik-on valamelyik nap, hogy ki mennyire félti túl a babáját vagy sem. Az én 11,5 hós kisfiam a szobájában van a nap nagy részében (persze sokszor beülök hozzá játszani), a lakás többi részében csak felügyelettel egy-egy kis időt.

Mert úgy érzem, rengeteg veszély leselkedik rá. Ajtók-fiókok-szekrények. A fiókokra szerelhető gyerekzárak lósz*rt sem érnek, hiszen 1-2 cm-re még ki tudja nyitni őket a gyerek - és máris rácsapja az ujjára.

Persze, tudom, a kisebb balesetekből tanulnak, hogy legközelebb ne úgy csinálják, de az én kisfiam, úgy érzem, elég heves temperamentumú, ő egyszer csapná csak rá a kis ujjacskájára, de akkor az biztos, hogy el is törne.:(


Kíváncsi lennék, ti hogy vagytok ezzel? Szabadon kószál a gyermeketek, amíg ti végzitek a házimunkát?


2012. márc. 29. 12:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Az én kislányom mindig ott tartózkodott, ahol én voltam. Már egész kis kora óta vittem magammal. Ha nem látott sírt... Először pihenőszékben vittem a konyhába, a fürdőbe mindenhova, majd mikor már stabilan ült, megvolt mindenhol a "helye", ahol csücsült amíg én végeztem a dolgom. pl.: a konyhapulton van egy sarok, ahonnan tuti nem tud kiesni. Oda beültettem én meg odaálltam elé(hogy még véletlenül se történjen semmi) és úgy készítettem az ebédet. Ő meg 11-12 hónaposan szívesen játszott a nem veszélyes konyhai eszközökkel. Nagyon élvezte. Ugyan ez volt a mosásnál a fürdőben. Közben beszélgettünk, mondókáztunk mindig. Vasalásnál voltam egyedül "parásabb". Azt úgy oldottam meg, hogy a hintázott közben. 1 ruhadarabb vasalása-1 lökés a hintán.:-D Porszívózás(nagyon félt tőle): az etetőszékében ücsörgött finom falatokkal addig.

Egyébként meg ő járkálhatott a lakásban. A fiókokat,szekrényeket is szabadott neki nyitni-csukni. Minden számára elérhető fiókot, szekrényt csak a játékaival pakoltam meg. Bár a konyhai, fürdőszobai szekrényben sosem "turkált".

Nyilván voltak olyan dolgok amiket vele nem tudtam megoldani(pl fürdőszobatakarítás), azt alvásidőben csináltam.

2012. márc. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Szia! Kicsi fiacskám az elevenség,kíváncsiság,és a "mindent elérek,és megszerzek úgyis" babák egyik minta példánya :) 1 másodpercre nem szabad egyedül hagyni,szabadon.De komolyan ez a fiúcska 2 hónaposan kiesett a babakocsi mózeskosarából bekötve,mindössze 20 percre hagytam magára a kocsit./ hónaposan kiugrott a kis hintájából,amibe be volt kötve akkor 5 percre hagytam magára,még jó hogy alacsony a hinta,és jó hogy a babakocsi mögött hagytam a takarókat,párnákat.8 hónaposan eldőlt a székkel,amíg kinyitottam mellette az ablakot.Így a fiatalúr,vagy az ágyában van reggel,vagy a babakarámjába amíg végzem a házimunkát,és csak akkor van szabadon ha valaki ott van mellette.Előtte semmi nincs biztosságban nagyon találékony és értelmes,ami kell azt megszerzi,kinyitja,eldölti stb. A babakarám területe kb 2m2es,ha dolgom van akkor Ő ott van,játszik,"olvasgat" stb.
2012. márc. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
*6 hónaposan
2012. márc. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Hát nekem is nagyon eleven a fiam, mindenhol megtalálja a kiskapukat:)

Ő már 14hós,ha jó idő van egész nap az udvaron vagyunk,a kutyákat nyüstöli,mennél inne ezt kiabálja nekik:)

Értelmes fiú,őt sem ehet egyedülhagyni,ha rossz idő van benn vagyunk,pakol szaladozik.

2012. márc. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Hú, kedves Első válaszoló, de jó, hogy ilyen nyugisan elücsörög a babád, amíg te dolgozol.:) Az én kisfiam csak addig ül az etetőszékben, amíg eszik (igazából már közben is elkezd ficeregni), utána már minden baja van, és addig forgolódik, amíg ki nem bontja magát a biztonsági övből. Amikor veszem ki az etetőszékből, már akkor olyan erő van benne, hogy néha alig tudom elhúzni, mert ő szeretne felállni és megnézni a szék háttámláját belülről.:O


Kedves Második! Mintha csak az én kisfiamról beszéltél volna.:O Nagyon vakmerő húzásai vannak neki is, nincs benne félelemérzet, viszont jönne-menne-felfedezne. Szinte már-már azt mondanám, hogy keresi a veszélyeket.

A karám is nagyon jó ötlet, bár szerencsére most a saját szobájában van jó sok helye. Csak egyre inkább szeretne többet kint lenni, amit természetesen meg is értek.

2012. márc. 29. 12:54
 6/19 A kérdező kommentje:
Kedves Negyedik! Tehát ha rossz idő van, akkor egész nap mellette őrködsz a lakásban? Édes lehet a kutyusokkal!:))
2012. márc. 29. 12:55
 7/19 anonim ***** válasza:
67%
a gyerek a gyerekszobába való. azt kell biztonságossá tenni,plusz egy ajtórács. nem kell h kószáljon minden felé,akkor h lehetne bármilyen házimunkát is végezni?
2012. márc. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Ige mellette vagyok (4.vagyok)

Hiába biztonsági cuccok mindenütt, ő kinyitja akkor is ha akarja:(

Eléri alehetetlent is,persze mindent meg tudok csinálni, takarítás közben jön "segíteni" porszívózás közben jön utánam kiabálja hogy nem nem, és kapcsolja ki a porszívót:)

Szerintem azértbeszélget,és ilyen szemfües mert kiskorától mindent együtt csinálunk.

Főzni az külön tudományág melette, mert lehetetlen, mosni takarítani tudok..főzni azt nem igen

2012. márc. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Hát az a baj, hogy én hiába próbálnék meg vele EGYÜTT házimunkát végezni, őt ez nem érdekelné annyira, menne a saját kis buksija után, illetve a veszélyforrások után. Nem működik a figyelemelterelés, mert ha bevette a kis buksijába, hogy neki AZ A kézkrémes tubus kell, amit ki tud nyitni a szájával (és meg is eszi), akkor hiába mutatok mást, 8-adjára is visszamegy a tubushoz.


Igazi Kos-baba egyébként.:)

2012. márc. 29. 13:06
 10/19 anonim ***** válasza:
2. vagyok,én kisfiam igazi kos-bika,mindkettő van benne,teregetni segít,porszívózni is,de semmi mást nem lehetne mellette csinálni,még a szobája is olyan hogy tuti talál olyat ami veszélyes,ezért örülök a karámnak,nagy helye van,és védettebb helyen
2012. márc. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!