Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » MIÉRT NEM ESZIK? Kisfiam 8...

MIÉRT NEM ESZIK? Kisfiam 8 hónapos. Nagyjából másfél hónapja ébred éjjel, eddig csak ivott, most már eszik is tápszert (éjjelente) Napközben borzalmas amit művel. Nem eszik, vagy csak keveset.

Figyelt kérdés

Már mindent csináltam neki, a pépeset egyáltalán nem fogadja el, a darabosat is csak nagyduzzogva. Ha eszik akkor is csak annyit mint egy kismadár, de természetesen éhes marad, mert nyöszörög, nyűgös, sírdogál.Ha tápszert adok neki azt megeszi. Régóta ezt csinálja az evéssel, olyan 2 hete, eddig azt hittem, hogy a foga, de fognak nyoma sincs!Kihagyja a tízórait, egyáltalán nem eszik semmit tízóraira. Van úgy, hogy 5-6 óra is eltelik annélkül, hogy jelezné, hogy éhes!

Ma összvissz kétszer háromszor evett, hajnalban a tápszert, ebédre valami rizses brokkolit- de ezt beleimádkoztam szó szerint- és most délután 1 donboz joghurtot,és 120gr tápszert.

Be vagyok tojva...nem tudom, hogy ez így normális?


2012. márc. 15. 17:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Azért hízik rendesen?
2012. márc. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem mérem. Kellene...ez eszembe sem jutott. Nem látom, hogy fogyott volna. Azt biztosan észrevenném. De ha így folytatja egész biztos, hogy fogyni fog.
2012. márc. 15. 18:18
 3/10 anonim ***** válasza:
Esetleg ha kevernél tápszert a kajájához? Hátha úgy megenné az íze miatt.
2012. márc. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
minek adsz neki éjszaka tápszert? Ne adj,és majd eszik napközben
2012. márc. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam tápszert keverni a kajcsiba, semmi eredmény.
2012. márc. 15. 18:39
 6/10 A kérdező kommentje:

Azért adok neki éjjel enni, mert éhes. Ki gondolná?

Elmondom, hogy mit játszunk éjjelente. 2-3 között ébred, iszik. Megitatom, vissza fekszik mindenki aludni, ha nem éhes akkor nem sír, alszik. Ha éhes sír. Ha nem adok enni neki, sír. Ha adok neki enni nem sír. Volt, hogy nem adtam, sírt, nem aludt vissza, egyértelműen éhes volt. Ha nem eszik éjjel, mert ilyen is van, nappal akkor sem eszik rendesen. Nincs összefüggés a kettő étkezés között.

2012. márc. 15. 18:41
 7/10 anonim ***** válasza:
Se üvegest, se sajátkészítésüt nem eszik? Nincs kedvenc étele amit azért mindig megeszik?
2012. márc. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ha hiszed ha nem, alig eszik valamit most. Mindent megevett eddig, kb. 1-2 héttel ezelőttig. Akkor lassan lassan elhagyta a gyümölcsöket, nem kellettek neki, sem a tejpép, aztán az ebéd sem kellett már neki, gondoltam, hogy azért nem, mert pép, és ő rágni szeretne. Adtam neki arabosat, azzal elvolt egy darabig, de mára már annyira rosszul eszik, hogy én már egy kétlábon járó idegbaj vagyok. A kenyeret megeszi. De hát nem ehet egyfolytában kenyeret. Sőt, abból sem eszik annyit, hogy jól is lakjon, eszik kenyeret, de kér utána tápszert. Hétfőn lesz védőnő, addig meg megőrülök. A kedve jó, nem hinném, hogy beteg lenne, nem látom rajta, nincs láza nem köhög. Nem tudok neki kedvenc kaját csinálni, mert már mindent, de tényleg mindent kipróbáltam. Kenyeret mártottam pépbe, 1 falatig jutottunk, amint megérezte, hogy van rajta valami más, már küldte is rám az egészet. Kenyeret eszik vajjal. Ma az ebédet kb.40percig adagoltam a szájába, de a mennyiség amit megevett nevetséges volt. Ez volt 11-kor, aztán csak 5-kor kért enni, de akkor viszont üvöltött, semmit nem evett meg, kínáltam banánt, almát egyben aztán reszelve, pépet, tápszerespépet, gabonásat, vaniliásat, mindenre elfordította a fejét, és üvöltött, akkor jött a joghurt, azt megette, de utána megint semmit, végül adtam neki a 120gr tápszert, azt megette minden gond nélkül, elégedett volt, most is játszik békésen.
2012. márc. 15. 19:08
 9/10 hkat válasza:
Az én fiam ugyan ez ő már 3éves mégmost sem eszik meg semmit csak 1-2 fajta kaját amit nem szeret attól öklendezik pedig magától kóstolta meg nem erőltetem rá.ez van kis kora óta főtt ételt nem eszik csak meleg szendvics(vaj,szalámival)tejfölös tészta ennyi +túrórudi,tejszelet. Nem tudom rászoktatni az evésre.
2014. jún. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Óóóóó, mintha magunkról olvasnék. Azzal a különbséggel, hogy neki a tápszer se kellett. Egy időben meg voltam róla győződve, hogy a gyerek éhen fog halni. :))) Az okát a mai napig nem tudom, de tény, hogy amikor már többet mozgott, elmúltak az éhségsztrájkolós hullámvölgyek. (Utána következett a válogatás. :)) Egyébként az is tény, hogy amikor leszoktattam az éjszakai evésről, akkor egy idő után már nem volt különösebb gond a nappali kajával. És nem, nem magától szokott le - volt ugyan egy-két keményebb éjszakánk, de őt egyszerűen meg kellett tanítani arra, hogy az éjszaka nem evésre való.
2016. nov. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!