Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 19-20 hónapos kisgyereknél,...

19-20 hónapos kisgyereknél, hogy kezelitek a hisztit, az akaratosságot, a szót nem fogadást?

Figyelt kérdés

Már ott tartok, hogy félek vele elmenni sétálni, mert ha valami nem úgy van, ahogy Ő akarja elkezd ordítani és lefekszik a földre (utcán is!). Ilyenkor persze mindenki minket néz, és ez nagyon kellemetlen.

Kérlek adjatok nevelési tanácsot, mert ez kész agyrém!

KÖSZÖNÖM!


2012. márc. 29. 17:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hú,hát ez nehéz dolog.Én bébiszitter vagyok egy 2 éves kislány mellett.Ő nem nagyon szokott hisztizni,de ha igen,akkor kiadós :) Szóval,ha otthon van a hiszti,akkor szépen bevezetem a szobájába és addig nem jöhet ki,míg be nem fejezi.A másik dolog,ha rosszat csinál,akkor cumi,vagy a kedvenc plüssállat megvonása van.Egyből tudja,hogy hogyan kell viselkednie.Ha utcán van hiszti,akkor én fel szoktam venni az ölembe és halkan elmagyarázom neki,hogy nem jó amit csinál.Általában megérti és nem szokott ebből gond lenni.Persze volt már olyan,hogy boltban el akart mellőlem rohanni és én szépen kézenfogtam,ami nem tetszett neki.Erre ő úgy reagált,hogy el akart feküdni... Itt ismét azt láttam jobbnak,ha legugolok hozzá,vagy ölembe veszem és elmagyarázom neki,hogy mi a helyzet.Én nem nagyon tűröm a hisztit.Persze,a gyerekek kicsik,védtelenek,még nem úgy élik meg a dolgokat,de azért nem kell rájuk hagyni,ha hülyeséget csinálnak.Vannak határok.
2012. márc. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja,és volt már olyan is,hogy hónapokkal ezelőtt iszonyatosan ordított valami hülyeség miatt,már levegőt is alig kapott,akkor szépen bevittem a fürdőszobába és megmostam az arcát.Meg lehet őket nyugtatni.Amúgy szerintem nem jó megoldás az,hogy ha ordítva hisztizik egy gyerek,akkor anyuka elkezdi még ölelgetni,babusgatni,stb. Ezzel pont az ellenkező hatást érik el szerintem.
2012. márc. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én csak azt tudnám tanácsolni, hogy ne engedd neki, hogy hisztivel bármit is elérjen, idövel rájön, hogy felesleges és el fog maradni a hisztizés.
2012. márc. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Figyelemeltereléssel.
2012. márc. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, rajta vagyok. :)
2012. márc. 31. 14:54
 6/6 B.Nikol ***** válasza:
Mi 22 hónaposak vagyunk és nálunk is szokott lenni hisztizés bár én az erejét veszem és nem engedem hisztizni! Muszály megfogni az elején különben a fejetekre fog nőni! Tudom, hogy szívtelenség de én kétszer figyelmeztetek harmadszora ütöm a segét vagy a kezét és becsukom a szobájába! Ott hagyom 5 percet (sír-ordít- aztán lenyugszik) majd bemegyek hozzá és leülök mellé! Megbeszéljük, hogy mit csinált és mit kellett volna csinálnia! (ő már beszél így könnyen megy a dolog) Párszor megcsinálod érteni fogja a dolgot! Így ha megyün valahova és megint elkezd hisztizni akkor csak annyit kell mondanom, hogy " szoba" és abba hadja! Tudom előszőr szörnyen hangzik, de csak így fogható meg az elején a hisztikorszak! Különben nem fogsz tudni elmenni vele sehova! 1-2 hónap alatt teljesen megfogható a gyerek! Én nem tapasztalt anyuka vagyok, első gyerek, de nálunk ez bejött! Remélem segítettem valamit!
2012. ápr. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!