Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kismotort mennyi idős kortól...

Kismotort mennyi idős kortól tudnak használni a babáák, s a 2,3,4 jelzések a motoron mit jelentenek?

Figyelt kérdés

A jelzéseknél úgy gondolom, hogy a nagyság lehet, de első gyerek, annyira nem értek hozzá ezekhez.

14 hónapos a kisfiam, s még 4-5 hónapos lehetett, amikor kapott egy kismotort, s valahol olvastam h a 2-es motorját eladná valaki.

Innen gondolom, hogy mérethez lehet kötve. Tescóban 3-as és 4-est láttam. Épp ma néztem.


Csak azt nem értem a nagyszülők miért vettek már 4 hónapos kisbabának 3-as méretű motort.


Ezt a 3-as méretűt szerintetek mennyi idősen tudná használni?

HA ráteszem, elég nagy neki, pedig ilyen kisebb gyerekeket már láttam motorozni, az enyémnek meg a lába alig éri vele a földet. Pedig védőnő szerint nagyobb magasságra a fiam, mint az átlag. 80 cm



Ha mégsem jó, mikortól mennyi idős kortól tudjuk használni?

És érdemes lenne e szereznem kisebbet? Kb. hányas méretűt vegyek, ami ó lehetne neki?


2012. márc. 29. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Megnéztem, lányomnak 3-as van, és ő 16-17 hónaposan kezdett vele motorozni. 14 hónaposan kapta ajándékba, de akkor még nem tudott vele mit kezdeni. Nem a lányom mérete miatt (mert már akkor rá tudtuk ültetni és leért a lába is - 79,5 cm volt akkor), hanem azért, mert szerintem még nem volt rá érett (hogy egyedül ráüljön, irányítsa stb).


4 hónaposnak a 3-as méret nagy, de egy kisebb motor is tök felesleges. Gondolom későbbre vették ezt, csak hát korán odaadták neki a nagyszülők. Most 14 hó körül viszont már jónak kellene lennie méret-ügyileg, szerintem.

2012. márc. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szia,szerintem a méretet mutatja mi is kaptunk egy 2-t azt olvastam rajta,hogy 3 éves kortól ajánlott,a kislányom 11 hós de már kipróbáltuk ment is vele egy nagyon keveset,de még nemigazán érdekli.
2012. márc. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekünk ugyanabból a típusból van két méret ugyanazzal a számmal, ill egyforma nagy is van 2 típusból, más számmal. Úgyhogy az egyetlen biztos ha megnézed, vagy méresd meg hogy milyen magasan van az ülése hogy össze tudd hasonlítani egy másikkal.
2012. márc. 30. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A szám elvileg a méretet jelölné, de típusonként eltér. Érdemes inkább megnézni, megmérni, ráültetni a gyereket.

Nekünk a KEX 3-ast a fiam másfél éves korától használja. Lehet, hogy 1-2 hónappal korábban is használta volna, de még tél volt, el voltak rakva a járgányok.

2012. márc. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én kislányok (2 éves), most kapott.

A Brendonban vettük, Touragoo márkájú, és ebből csak 2 méret van: mini és maxi. Nekünk az utóbbi van, ez a neki megfelelő méret (amúgy 86 cm a lányom, de hosszú a lába).

Az a megfelelő méret, ha a derékszögtől nagyobb szöget zár be a lába, és ugye értelemszerűen a talpa teljesen éri a földet. :)

Mindenképp ültesd rá a gyerkőcöt!


Mi próbáltunk több fajtát is, de ez volt a legjobb, mert a többinek olyan széles volt a 2 hátsó kereke, hogy a lányomnak hozzáért a lába.

2012. márc. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az én fiam 80 cm, de a 3-as motoron sajna nem ér le a lába, csak a kerekére tudja rátenni, elég nagy kereke van.


Megnéztem a márkáját, s a leírását:

131 CROSS 3 motor és 3 éves kor van ráírva.


Mi is úgy június-július körül szeretnénk, ha használná, addigra remélhetőleg járni is megtanul.

Még az oldalazva lépegetést gyakorolja, illetve most kezdett el négykézláb mászni. Egy évesen állt fel először.

2012. márc. 31. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!