Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes babám miért sír ha...

3 hetes babám miért sír ha anyatejet kap?

Figyelt kérdés
ha anyatejet kap utána nem alszik és sír az éhségtől és nagyon vagy ha alszik is akkor max 1 órát és utánna megint éhes. Tápszerrel pedig 3 órákat is végig alszik. Anyósom szerint valoszinüleg nem elég tápláló a tejem lehet ezzel valamit kezdeni.

2012. márc. 30. 12:08
 1/9 anonim válasza:
Nem valószínű, hogy a táplálóságával van baj, (hacsak nem fogyókúrázol) hanem vagy K betűs ételeket eszel, és a szélgörcsök bántják szegényt, vagy egész egyszerűen a tej mennyisége kevés. Vannak ugyan a tejképzést segítő teák és hasonlók, de inkább keress egy tejtestvért a baráti köreidben, ahol jó sok teje van az anyukának. Addig pedig egészítsd ki a táplálékát tápszerrel! Ja és szoptatás után mindig fejd ki a maradékot, és azt is add oda a babádnak legközelebb cumisüvegből! A fejés is serkenti a tejképződést, valamint nem tokosodnak be a tejmirigyeid, ami elég fájdalmas tud lenni. Ja és hát igyál sok folyadékot, de leginkább vizet!
2012. márc. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Dehogyis fogyókurázom isten ments. Nem eszek semmi olyasmit nagyon odafigyelek erre anyósom is sokat segít ebben hogy miket egyek. Napi 3-4 liter szénsavmentes ásványvízet megiszom. Tejem van elég az biztos, mert mindig mérem a babát, hogy mennyit eszik utánna pedig mindig kifejem azt a mellemet amiből evett és következőleg a másikból etetem majd azt is kifejem. Szoval nem értem, hogy mi lehet a probléma. Ezért gondolt anyósom is arra, hogy nem elég tápláló a tejem.
2012. márc. 30. 12:24
 3/9 anonim ***** válasza:
a tapszer jobban telit. cserebe jobban is leterheli a baba gyomrát,nehezebben emeszti meg
2012. márc. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3 hetesen simán lehet, hogy még olyan kicsi a gyomra, hogy az anyatej 1-2 óra után kiürül belőle. Ráérsz átállítani a 3 órás evére később is. Anyósod 2x évvel ezelőtt szült, akkor még a fix 3 órás etetés volt a divat.

Ha van bőven tejed, akkor etesd nygodtan 2 óránként, ahogy gyarapszik, majd kitolódik ez hosszabb időre is.

2012. márc. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha nem bukik sokat a babád akkor nyugodtan szoptasd meg mikor kéri.Szopi előtt kicsit tornáztasd meg,mert lehet mégis csak a szelek miatt is sír.Én is nagyon odafigyeltem mikor mit ettem,babóm mégis hasfájós volt.Ő is 2-2,5 óránként üvöltött,de sajnos én nem etethettem meg mert mohó volt,sokat evett egyszerre és szinte amint felvettem, büfizni,sugárban kijött..

Türelem é kitartás!Idővel be fog állni nála a szopi.Mi most 4 hósan értük ezt el!:)Elmúlt a hasfájás is és nyugodtan szépen szépen szopizik és nem is bukik:)

2012. márc. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az anyatej hamarabb felszívódik, úgyhogy ha többször kér enni, ez természetes, és nem jelenti, hogy nem lenne tápláló a tejed. A tápszer valóban jobban eltelíti.

Még csak 3 hetes. Neki most még arra van szüksége, hogy a szopizás legyen a fő mindenben, táplálásban és a kis lelkének is ez tesz jót.

Nem vagyok tápszerellenes, csak még nagyon kicsi a babád, így most még szoptasd többször, hogy kielégítsd az éhségét, érzelmeit, és a tejtermelésed is ez által fog rendeződni.

2012. márc. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

3 hetesen pici a gyomra, az a ""nem normális", hogy tápszertől tud annyira sokat enni.


ha van tejed ne adj neki tápszert, simán belefér ez a cumizavarba! kár lenne ha nem lenne hajlandó szopizni...

2012. márc. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

falra tudok mászni ettől a "lehet nem elég tápláló a tejed!"


ILYEN NINCS!

A tej összetétele pont olyan amire a babádnak szüksége van!A természet úgy találta ki,hogy ilyenkor ne legyen megterhelő a pici gyomrának!Nyugodtan etesd 2-2,5 óránként,nem kell ragaszkodni a 3 órás etetésekhez!Hidd el majd az is beáll illetve majd késsőbb nézd meg,hogy mennyivel zsírossabb a tejed!Ahogy nől a baba ,ahogy több kalóriára van szüksége úgy változik a tejed összetétele!Addig meg nyugi,türelem és ne parázz!Nagyon ügyesen csinálod főleg hogy fejsz is utánna!


Gratulálok a babádhoz!!!

2012. márc. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Bocsi hogy eltüntem köszi mindenkinek a válaszokat igény szerint szoptatok egyébként aztán remélem helyre állnak a dolgok.
2012. ápr. 1. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!