Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gondolkodunk a 3-ik gyerekről,...

Gondolkodunk a 3-ik gyerekről,2 kisfiúnk van.3 gyerekes szülők, mondanátok pro és kontra érveket a 3 gyerek mellett és ellen?

Figyelt kérdés
Én nagyon szeretnék, a férjem is csak tartunk az anyagiaktól, nem vagyunk se szegények sem gazdagok, talán közép út egy átlag család...kíváncsi lennék akár anyagilag és egy anyának az mindennapokban mit jelenthet még egy 3-ik baba!?
2012. márc. 31. 14:15
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a hasznos infókat, tapasztalatokat.

Legtöbben totál pozitívat írtatok aminek nagyon örülök mert a szívem a 3-ik baba után húz:) imádjuk őket még ha sokszor nehéz is...nálunk nagy részt csak a pici nyit a nagy felé ő nem ad neki oda semmit, elvesz tőle mindent...nehéz...felé csap meg fejeli szóval még 9 hónap után is féltékeny nagyon pedig rengeteget játszunk vele nincs nélkülözve:( nem tudom egy harmadik, hogy hatna rá:(

2012. ápr. 1. 17:53
 12/12 anonim ***** válasza:

18.30-as vagyok. Én nem akartam negatív hatást el érni! Imádom a gyerekeimet, büszke vagyok rájuk. Mind a hárman egy-egy tökéletes kis lényecskék, akik nélkül nem lenne jó az életem. Én csak azt próbáltam megértetni a példámmal, hogy három gyerekhez már kevés egy ember. Kell a segítség. Tényleg nincs második autónk, anyagi megfontolásból. Az igazság az, hogy Budapesten élünk, nagyon jó infrastruktúra mellett. Nem távolság a piac, az óvoda, a bölcsőde, a játszótér, a közért. Az orvos is 3 buszmegálló. Normál esetben ez sem jelentene gondot. És nekünk elég nagy megterhelés az az autó is, amit a férjem használ. Inkább költöm a fenntartási költségét és hiteltörlesztését a második autónak a gyerekekre, mint hogy itt álljon arra az évente egy-két esetre (mondjuk abban nagyon igazatok van, hogy akkor jól jött volna). Beülhettem volna amúgy taxiba, de a rendelőben akkor is baromi nehéz lett volna velük lázasan sorba állni úgy, hogy mind pátyolgatásra vágyna, de csak egy ölem van és két kezem. Nálunk a fülészeten kb. két órás sor szokott lenni, előre engedni pedig nem divat.

Amit írtál abban sajnos nem igazán tudok segíteni. Nem tudom, hogy igazából miért de az én gyerekeimre nem jellemző ez a féltékenység. Lehet, hogy a kis korkülönbség miatt, lehet, hogy azért, mert nálunk mindig az új jövevénynek kellett alkalmazkodni a már meglévő napirendhez, nem tudom. Tény, hogy szerencsés vagyok velük ez esetben. Annyi jutott eszembe, hogy nálunk igenis mindig el volt magyarázva a nagynak, hogy annyit ki kell bírnia, míg megetetem, tisztába teszem a kicsit, a kicsivel óvatosan kell bánnia, mert ő még nem tudja magát megvédeni, stb... Cserébe sosem kellett játékot odaadnia azért, mert a kicsi éppen úgy akarta, sosem dobtam el a nagyot azért mert a kicsi éppen nyafogott és a kicsinek is meg kellett tanulnia kivárni a sorát.

2012. ápr. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!