Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan csináljam a levegőzteté...

Hogyan csináljam a levegőztetést? Szóval ha lent nem tud aludni akkor altassam aztán utána ébresszem fel és úgy menjünk le?

Figyelt kérdés
12 hetes lesz a kislányom s egyre többet van fent.Ezzel nem is lenne baj,csakhogy a napirend a következő:hajnalban kajcsi, alvás 8-9 körül reggeli délelőtt ébren játszik én a házimunkát csinálom ha álmos leteszem s max 1-másfél órát alszik aztán 12-13 körül ebéd utána 4-5ig alszik és aztán kajcsi és 7-fél 8ig lent vagyunk fürdésik vacsiig, de lent nem alszik vagy nem tud vagy nem is akar, ma mondjuk akart volna de nem tudott fürdés közben elkezdett sírni és vacsit nem is evett (tápszeres 130-ból csk 40-et evett) majd ordított mire nagy nehezen sikerült megnyugtatni és bealudt mert annyira fáradt volt, sírni is ezért sírt valószínűleg.Már annyira sírt hogy én is sírtam vele és az jutott eszembe ha nem tudom megnyugtatni nem is vagyok jó anya.
2009. jún. 15. 21:19
 1/8 A kérdező kommentje:
És ez az esti dolog már több napja így van, ma ráadásul férjem éjszakás és még egyedül is vagyok vele 5 óta.Teljesen tanácstalan vagyok ha vígasztalhatatlanul sír.
2009. jún. 15. 21:21
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem próbáltad még délelőtt levegőztetni? Nagy gond lenne picit átvariálni a napirendeteket? Nálunk ebben a korban az vált be, és lent el is aludt sétálgatás közben. Igaz, így a házimunka későbbre maradt, amikor fáradtabb voltam, de jobb lett a baba hangulata.

Ilyenen meg ne járjon a fejed, hogy nem vagy jó anya! A világ legnehezebb, legfelelősségteljesebb, bár egyben legszebb feladatát tanulod éppen! Próbálgatni kell, hogy hogyan jó a napirend mindkettőtöknek. Ha eteted, tisztába teszed, fürdeted, felöltözteted, szeretgeted, nem lehetsz rossz anya! Csak még Neked is sok mindent meg kell tanulnod a babádról, meg Neki is Rólad. Egymáshoz fogtok csiszolódni hamarosan!

2009. jún. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyre többet van fennt, mert egyre érdekesebb a világ, viszont ehhez még alkalmazkodott a teste 100 %-ban. Nyugodj meg, szépen be fog állni, esetleg hozd negyed órával előrébb a fürcsit!


Egyáltalán nem vagy rossz anya, nem is értem, hogy jutott ez eszedbe...


hajrá:)

2009. jún. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is 5 után kezdődik a nyűgös időszak, van amikor már fél hétkor megfürdetem, szopik, aztán szunya.

De este hétnél tovább nem bírja, 14 hetes egyébként.

2009. jún. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

És ha csak egy órára vinnéd le minden nap, aztán utána letennéd még egy órára aludni otthon?


Fura egyébként, nálunk meg az a baj, hogy LENT alszik szívesen a bébi napközben.

Nekem az a bajom, hogy ha azt akarom, hogy ne legyen nyűgös, akkor le kell mennem több órára sétálni vele...

Persze, ha megáll a kocsi, akkor meg felébred...


A fáradtság miatti visítás pedig nálunk is nagyon kikészíti az idegeket.

Nálunk már "kötelező" szundi van hat körül (fél nyolckor fürdetünk), különben meg lehet hülyülni a fürdetés után, ráadásul nem vacsizik, és akkor meg 11-kor ébred, és egész éjjel nyöszörgős.


Jó anya vagy, nyugi!

Csak elkéne néha egy füldugó, és kötél idegek... :-)

(nálunk is)

2009. jún. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem nagyon értem a kérdést. Mit jelent, hogy "lent"? Az udvaron?

Amit talán értek: tehát az a gondod, hogy napközben csak kétszer alszik, és nem a levegőn? Lehet, hogy elkezdte átalakítani a napirendjét. (7 hónapos lányom nagyon sokáig fél12 előtt nem aludt el, aztán egyszer csak 9-kor már kidőlt.) Próbáld meg korábban fürdetni, hátha segít. Levegőztetés: mikor tudod, hogy na, most fél óra múlva már álmos lesz, akkor be a babakocsiba és már mehettek is. Segítettem? Vagy teljesen félreértettem?

2009. jún. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi, igen lent az udvaron (lakásban lakunk és vannak padok a lakóparkban több helyen)Első 4 válaszoló értette a kérdést, 5. ne de köszi hogy próbált segíteni, azért jutott eszembe mert annyira tanácstalan voltam hogy sehogy sem tudom megnyugtatni(mármint hogy nem vagyok jó anya)olyan keservesen sírt.Meg azt is észrevettem hogy idefent jobban elvan a múltkor nem mentünk le hogy rossz volt az idő és 3-4 órát ketten voltunk szinte mindenfélét csináltunk és egyedül is elszórakoztatta magát de lent vannak még gyerekek babakocsiban körülötttünk.talán zavarja?
2009. jún. 15. 21:49
 8/8 A kérdező kommentje:
5. nek szóval az a baj hogy nagyon elfárad az nekem nem lenne baj hogy keveset alszik csak annyira elfárad hogy már azért nem alszik
2009. jún. 15. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!