Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes a lanyom es teljesen...

2 hetes a lanyom es teljesen kivagyok merulve az ejszakazastol, ti hogy viseltetek el az ejszakazast ?

Figyelt kérdés
2012. márc. 31. 22:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én nagyon nehezen,ráadásul nagyon vashiányos is voltam.Este sokszor elaludtam mellette míg szopizott,napközben pedig rendszeresen aludtam/pihentem míg ő aludt.
2012. márc. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én jól.

A lányom 6 hetes koráig éjszaka kétszer kelt. Este 8kor aludt és hajnali 1 és 3-kor ébredt fel enni.

Reggeli evése pedig reggel 6-7 között volt.

3 óránként evett és 6 hetesen már napi 5× csak, így onnantól át is aludta az éjszakát.

Saját maga csinálta, mi sodródtunk vele.

11. hetes lehetett, amikor már nem ébredtem fel automatikusan hajnalban.


Most 8 hónapos a lányom és fáradtabb vagyok, mint az elején.

Ajánlom, hogy most pihend ki magad, amíg még nagyjából eszik-alszik a gyermeked.

A lányom napirendje hamar kialakult, sokszor eljátszik magába.

2012. márc. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Totál hulla voltam, mert a lányom háromhós koráig másfél óránként szopott éjjel-nappal. Nagyon nehezen bírtam, fizikailag egy dolog, de érzelmileg legalább annyira megviselt voltam (korababa volt, akkor még nem tudtuk, hogy mennyire lesznek problémái idegrendszerileg). Komolyan olyan volt, mint egy rémes hullámvasút, egyszer fel voltam dobódva, és átlendültem a holtponton, bizakodtam és mindent sokkal szebben láttam, aztán meg minden sötét volt és állni sem bírtam a fáradtságtól, meg szédültem órákon át, pár másodpercekre elaludtam-felriadtam...

Nekem nem volt semmi segítségem, összevissza ettem-fürödtem, ahogy sikerül. :s

2012. márc. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nagyon nehezen. A férjem szerencsére sokat segített, ő is rázta a fenekét, de attól a szoptatás persze még rám maradt. :)

Akkor lett jobb, mikor már elmúlt a hasfájás (6 hét után) és elmaradtak az éjszakai szopik.


Nappal, amikor a baba alszik, te is pihenj, ha megteheted!!! Sajnos mást nem tudok tanácsolni.

2012. márc. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
én is kivoltam!az én lányom hasfájós volt+felcser.az éjszakát a nappalal!kegyetlen volt!nappal aludt,még enni is úgy kellett kelteni,de éjjel...!prób.nappal aludni,de nm nagyon tudtam,m mindig volt vmi tenni való!ez tartott 2,5 hónapig!utána mintha elvarázsolták volna!átaludta az éjszakát!kitartás!nm tart örökké!:)
2012. márc. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Olyan voltam, mint a mosott kaki, és akkor még szépen fejezem ki magam. Az én Kicsikém nappal 10-20 perceket aludt (átlagosan 3x, majd 2x), és a fennmaradó időben ordított, ha nem ölben volt. Éjjel minimum 3-4x szopott, én meg fejtem, sterilizáltam ahelyett, hogy gyorsan lefeküdtem volna legalább amikor lehetett.

Én nappal sosem pihentem, mert egyrészt az a 10 perc arra sem volt elég, hogy egyáltalán vízszintbe helyezzem magam, másrészt ugye a háztartást is el kell valakinek látnia. Szóval "megbeszéltem" magammal, hogy most ez van, erre vágytam, amióta az eszemet tudom, más is túléli, én is túl fogom ... Persze ettől még simán leesett a fejem szoptatás és babázás közben, de tényleg túléltem:-)

A Kisfiam ma 1 éves, és ma már nosztalgiával gondolok vissza azokra az időkre, sőt, alig várom, hogy újra pici babám legyen :-)

Kitartás, bele fogsz jönni és túl fogod élni!

Sok boldogságot Nektek!

2012. márc. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
koszonom szepen a valaszokat hat en is olyan vagyok mint a mosogato rongy szet vagyok csuszva teljesen, hat nappal probalok pihenni meg aludni de ez nem mindig megy am, a 4 es fel eves lanyom es a 2 eves fiam mellet... raadasul meg a fiam nagyon feltekeny miota megvan a baba mintha kicsereltek volna allandoan ordit, toporzekol ahhh teljesen kivagyok merulve, engem is ez vigasztal hogy nem tart orokke es minden szepen helyre all :)
2012. ápr. 1. 00:18
 8/11 anonim ***** válasza:
Soha, egyik gyerekem miatt sem éjszakáztam. Magam mellé vettem őket és aludtunk, ha szopit kértek, csak odaadtam a cicit és aludtunk tovább. Fogalmam sincs, milyen az éjjeli kialvatlanság, illetve csak azért van egy-két nap tapasztalatom ezügyben, mert mondjuk ha betegek voltak, akkor virrasztottam mellettük. De sírás miatt soha.
2012. ápr. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azt hiszem szerencsésnek számítok. 4 hetes a babó, és 3 óránként szigorúan felkel enni. Ezen kívül viszont egy hangja sincs, alszik vagy csendben nézelődik, így csak a másfél éves ördögöt kell napközben valahogy féken tartani. Én úgy érzem terhesség alatt, főleg a végén nehezebb volt, hiába tudtam többet aludni.
2012. ápr. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Kerria ***** válasza:

Húúú, számomra az kemény idő szak volt, sajnos 20 ml tejem volt szinte mindig, mindkét mellből.

Így mellre tettem, szívja amíg van, majd mellszívóval leszívni, közben tápszert készíteni, és megetetni, ráadásul ekkor kezdett hasfájós lenni, így muszáj volt büfiztetni. Szóval az egész ceremónia általában 1-1,5 óra volt, és 3 óránként kelt... szóval nem volt egyszerű.


Kitartást kívánok, most már nem tűnik olyan rossznak, mint akkor :) jelenleg 4 hónaposak vagyunk!

2012. ápr. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!