Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kínlódunk ennyit a...

Miért kínlódunk ennyit a fülével, mikor annyira vigyázok rá? Már az őrület határán vagyok!

Figyelt kérdés
11 hónaposan kezdődött lázzal és éjszakai sírásokkal. 3x szúrták fel mindkét fülét, 5 antibiotikum kúrán voltunk túl, amikor a doktornő azt mondta, hogy nincs mire várni kiveszi az orrmanduláját és tubust rak a füleibe, ekkor volt 13 hónapos. A műtét óta már 2x volt begyulladva a füle (éppen most is). 3 hétig tünetmentes aztán már folyik is neki. Ezek szerint a műtéttel csak azt értük el, hogy nem kell felszúrni a fülét??? Ez a 7. antibiotikumunk 4 hónap alatt. Ki vagyok teljesen!

2012. ápr. 1. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Olvasd el, és ha gondolod vedd fel a doktornővel a kapcsolatot.

Rokon kislányt meg tudta gyógyítani, ugyanezzel küzdött mint a Te babád.

2012. ápr. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Te jó ég, szegény gyerek:-(

Nem tudok segíteni, kérdeznék ha nem haragszol. Az én fiam ugyanezt kezdte el olyan 2 hete éjjel felsír, most magas láza volt a napokban ami enyhülni látszik, de ő folyamatosan dörzsöli a fülét, és kapkodja oda a kezét,a védpnpm nyugtat, hogy csak a foga jön. De az már kijött, de ezek a tünetek megmaradtak. Leírnád nekem pár mondatban ha nem nagy kérés.

2012. ápr. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Felveszem a kapcsolatot a doktornővel.

11 hónapos koráig nem volt semmi baja. Aztán a nagyobbik fiam elkezdte az ovit, minden betegséget hazahozott. A tünetünk: 3 éjszakát átordított, hiába vettem fel, ringattam, semmi nem használt, már reszketett a fáradtságtól (én is), na ekkor elmentünk az orvoshoz, bár más tünetünk nem volt. Megvizsgálta (a fülét nem), azt mondta, hogy fogzik, és egy kicsit piros a torka, írt fel antibiotikumot arra az esetre, ha belázasodna. Estére 38.8 lett a láza. Ő nem kapkodott a füléhez, csak tekergette, de ezt születése óta csinálta. Én gondoltam, hogy nem a foga a bűnös, mert akkor már volt 4, és egyiknél se volt ilyen tünet. Este mikor a bodyt vettem le róla, elfelejtettem kipatentolni, és így húztam le róla, akkor vettem észre, hogy hunyorgott egyet. Na, gondoltam, tuti, hogy a füle fáj. Másnap reggel indultunk egy fül-orr gégészhez, és ott amíg várakoztunk kifakadt a füle. A doki nagyon letolt hogy hol voltam eddig, miért nem hoztam előbb, ez őrült nagy fájdalom volt a gyereknek, hogy lehetek ilyen felelőtlen, akár agyhártyagyulladást is kaphatott volna. Kérdezte, hogy aludt rendesen a gyerek az elmúlt 2-3 napba, mondtam, hogy szinte semmit, na ekkor megint kiakadt, hogy gondolhattam volna, hogy a füle fáj. Ja, még senki nem mondta, hogy ha egy gyerek nem jól alszik, akkor a fül-orr gégészetre kell vinni. Mondjuk most már megtanultam. Nálunk soha senki nem volt füles az egész családban, honnan kellett volna tudnom? Ekkor elmondtam, hogy előtte nap voltunk a gy.orvosunknál és azt mondta, hogy fogzik, erre ő: "Hát anyuka van amikor nagyon hirtelen jön a középfülgyulladás!". Aztán orvost is váltottam, kerestem egy csecsemő és gyerek fül-orr gégészt. Én a helyedben megmutatnám, nem vesztesz vele semmit. Tényleg, éjszaka hogy alszik a babád?

2012. ápr. 1. 21:54
 4/6 anonim ***** válasza:

14:49-es vagyok:-)

Aztaaaaa! Hát megáll az eszem. Borzalmas, szegény szegény kisbaba:-( Kiszakad a szivem, hogy fájhatott neki:-(

Komolyan mondom, hogy kifutok a világból, a mi gyerekorvosunk DETTÓ! Mindenre azt mondja fogzik, nyugi anyuka, semmi baj, fogzik, ne parázzon, lazuljon..stb. Most lázas volt szerda, csütörtök, de elmúlt, védőnő azt mondta, ha nem múlik akkor vigyem orvoshoz. Nem vittem, de felhívtam: Válasz: Fogzik.

Én TUDOM, hogy fogzik, mert látom. De nekem akkor is furcsa, hogy mindenre rámondják, hogy fogzik. Nem alszik rendesen ő sem, bár ő nem sír úgy mint a tiéd, én tuti összesz*rnám magam, ha így sírna. Ő csak fel-fel sír, de vissza tudom altatni. Viszont egész nap nyűgös (már kint van a foga, tehát ettől nem lehet), mint írtam kapkod a füléhez, ha meg akarom nyomni neki akkor nem hagyja, elüti a kezemet. De azt gondolom, hogy ez nem a füle, mert ahogy Te leírtad, hogy mennyire sírt éjjel a babád, ahhoz képest a mi panaszaink lópikulák.

És nappal nem volt semmi pansza a babának?

2012. ápr. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Nappal is nyűgi volt, de az elviselhető volt. Most megint begyulladt a füle, ma reggel tiszta gennyes volt. Nem tudom, hogy mit csináljak. Pénteken hagytuk abba az antibiotikumot! NEM BÍROM TOVÁBB!

2012. ápr. 10. 08:58
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia+

Jó régi ez a kérdés, de azért írok. Mi lett végül? Kinőtte a sok fülgyulladást?

2015. dec. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!