Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan pelenkáztok egy 1 évest?

Hogyan pelenkáztok egy 1 évest?

Figyelt kérdés

Az enyém nem hagyja magát. Régen popsitörlés, kenőcs,stb, most már örülök,ha egyáltalán le tudom szedni róla a régit. Már bugyipelenkát használok,de ha bekakil, jön a rémálom.

Szinte elszalad előlem, bár még csak labilisan megy, és olyankor minden kakis lesz.

Ti hogy csináljátok? Most esedékes a következő peluscsere. Jaj nekem! :(



2012. ápr. 1. 12:10
1 2
 1/11 Agika0219 ***** válasza:

szia!

nálunk is ez a szitu..ilyenkor mindig bekapcsolom neki a tv-t és reklám leköti..vagy vmit amivel eljátszik addig:)

fürdés után meg tejet iszik pelusozás közben:)

2012. ápr. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Agika0219 ***** válasza:
még vmi..sztem a bugyi pelus nem vmi jó..márcsak azértsem mert le kell hozzá vetköztetni teljesen alulról az meg nagyon macerás és sok idő..a sima pelushoz meg elég ha letolod róla a harisnyát és a nacit..fele annyi idő(ez csak az én véleményem)
2012. ápr. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

nincs pelenkázótok?


én felteszem a pelenkázóra (már megtanultam hogy nem szólok elötte mert akkor elszalad), majd vannak neki is ilyenje de akkor lefogom, rátámaszkodom ahogy tudom.

byugi pelenkát pont ezért nem vettem mert el sem tudom képzelni hogy a kakisat hogy szedem le ról.


a lányom mikor nagyiknál vagyunk ilyen mint a gyereked, ott tudja hogy az ágyról meg tud lépni, hogy ott nem tudom erösen leszorítani. a pelenkázón csak néha jön rá tudja hogy én vagyok az erösebb.

2012. ápr. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is pelenkázón, onnan nem tud lelépni. És némi szigorral. Én vagyok az erősebb, és az okosabb.:)
2012. ápr. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Jajj ezek egy kis menekülőbajnokok!!! :D

Az enyém is már hónapok óta forog, hisztizik...stb.

Én bele adok valamit a kezébe, pl megkérem, hogy fogja a pelenkát amíg letörlöm a kis popsiját, és ha szerencsém van akkor el van vele.Sokszor beválik az éneklés, vagy az hogy folyamatosan beszélek hozzá.Én pelenkázóval, már fél éves kora óta nem bajlódok, mindig is féltem hogy leesik róla.Az ágyon szépen a lábam közé veszem és nincs menekvés.

Ha végképp semmi nem segít, akkor jön a szigorú nézés határozott hanggal társítva...Na és az az arc amit kiváltok ezzel...jaajj annyira nehéz kibírni hogy ne szakadjak a röhögéstől!!!Van mikor nem is sikerül.Én csak abban bízok, hogy majd így könnyebb lesz a bilire szoktatás, mert a pelus mizéria már mind a kettőnket kicsinál!

Kitartás.

15 hós kicsilány anyukája.

2012. ápr. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
Szólsz hogy peluscsere, fogod a pelust, lefekteted a hátára. És annyiszor fekteted vissza, ahányszor elindul, mondod neki hogy most feküdni kell, közben nem kezded el a cserét amíg nem fekszik rendesen. Lesz sírás, de felfogja hogy mit szeretnél, nagyon okosak már, én 10 hósan megcináltam ezt párszor, sírva de fekve maradt, utána kb 2 nap és nem próbálkozott, kivárta és kész. 2,5 évig sosem volt ezzel bajunk, most meg már nincs pelus ugye:)
2012. ápr. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi nem vettünk pelenkázót, csak egy puha alátétet, azt teszem az ágyra, és azon pelenkázom. Így nem gond, ha elmászik. Nálunk is volt egy időszak, amikor 2 pillanatra sem tudott nyugton feküdni, ezért én az ágy alatti tárolóban épp használaton kívüli játékokat tartok. Innen szoktam neki játékot adni, és mivel már egy ideje nem látta, nagyon örül neki, s le is köti a figyelmét vele.
2012. ápr. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam 11 hónapos,hihetetlen mit művel pelenkázáskor.Mi bugyipelenkát és sima pelenkát is használunk, a bugyipelenkát oldalt szét lehet tépni,nem kell lehúzni róla,feladáshoz igaz,hogy le kell vetkőztetni,de ha kakil akkor jobb ha levetkőztetem legalább csak a lába lesz olyan.Kisfiam olyat is csinált ha leszedtem róla a pelust kakis fenékkel elmászott és csinált egy ilyet is hozzá,hogy hehehe.Úgy tud szenvedni,mintha nyúznák.A pelenkázót,már elraktam,mert csak leesen róla,a fotelben pelenkázom,keményebb az ülés része,rátettem egy textilpelust,amíg nem kakizza össze addig az van fent.Nem tud leesni róla mert ugye ott a karfa,de tényleg nehéz,még 2 kéz is kevés hozzá. Kis menekülő bajnok :D
2012. ápr. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Még annyi,hogy mindig adok valamit a kezébe,vagy bejön vagy nem,de az hogy mondom neki hogy- Semmi baj,most kicsit feküdni kell,gyorsan kicseréljük és mehetsz.- az nem jön be csak jobban üvölt (előző)
2012. ápr. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

na ilyenkor kapja meg az amúgy tiltott mobilom vagy nállunk is a tv jött még be vagy kimondottan erre a célra eltett ritkán látott játékok vagy üres gyógyszeres doboz amibe elrejtek valamit és ezek lekötik!Mi itt is ott is pelenkázunk még!Ha a nappaliba az ülőgarnitúrán akkor kapja meg a mobilom vagy a tv bekapcs!Ha bent a szobájába a pelenkázón akkor a bekészített játékokat!

A lényeg hogy valami nagyon érdekes játékkal tereld el a figyelmét!

2012. ápr. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!