Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy oldottátok meg ezt a...

Ti hogy oldottátok meg ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

24 éves anyuka vagyok. Van egy 8 hónapos kisfiam. A kezdetektől fogva nem aludta át az éjszakát. Nagyon eleven, minden érdekli. Szóval ezzel nem lenne baj.

Azzal viszont igen, hogy a sok éjszakázás megtette nálam a hatását. Fáradékony vagyok, kicsit ingerült is. Néha kicsúsznak dolgok a kezemből, szóval ügyetlen is vagyok. Napközben sem tudok aludni, mert dolgom van. Eddig a 8 hónap alatt egy átaludt éjszakánk volt- épp 8 hónaposak elmúltunk akkor. Azt sem tudom, hogy hogyan sikerült ez, mert lefekvés előtt csak szopizott... Azóta 1-2x kel.

Itt vannak még a különböző elvárások, hogy a lakás tiptop legyen, főzzek is (örülök, ha megcsinálom a gyerkőc főzelékét), szóval nyomás is van rajtam.

Plusz a szeparációs szorongás a gyerkőc részéről is befigyel. Valameddig elvan, aztán meg engem szeretne látni.

Szóval visszakanyarodva:

Ennyi idős babát le lehet szoktatni az éjszakai szopiról, vagy várni kell még 1 éves koráig?


2012. ápr. 2. 09:49
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

Hát figyelj, egy 8 hónapos baba, minimum kétszer alszik egy nap. egy 8 hónapos mellett azért meg lehet csinálni a főzést és a takarítást. De ha valami nem halad, megcsinálod az első alvása alatt. Második alvásnál pedig lefekszel te is vele aludni.

Bár én már megszoktam, 5 év alatt egyetlenegy éjszakát sem aludtam még át, sőt már nappalra se jut idő pihenni, hisz nem a kicsi az egyedüli gyerekem. És főzni kell és takarítani és hordani oviba meg különórára stb. Egyszerűen bele kell szokni. amíg nehezen megy tényleg pihenj le a második alvásánál.

Amikor már azt érzed kicsúsznak a dolgok a kezedből és ügyetlen vagy akkor ideje a pihinek. Bár nekem nem jut pihi, általában túl vagyok rajta 2 nap múlva, én annyit tudok magamért tenni, hogy már 9-kor alszok este. Ezt havi egyszer eljátszom. Mert általában éjfél előtt nem sikerül aludnom, de ilyen sz@r napokon muszáj.

Az egyik fiam 14 hónapos koráig minden éjjel kent enni. Nem tudtam mit csinálni neki, pedig mindent elkövettem. akkor torkaszakadtából üvöltött.Aztán egyszer csak elhagyta.

2012. ápr. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Na, igen tudom, hogy 2x alszik, ez így van. A második alvásnál én is próbálok pihizni, max 1 órát alszik ekkortájt. Csak mostanában játssza el a gyerkőc, hogy délután nem akar aludni. Valószínű a foga jön..., de azt ecseteljük.
2012. ápr. 2. 10:08
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk kicsit rosszabb a helyzet, mert nem csak enni kel éjjel, hanem csak úgy is. Minimum 2szer, de van, hogy 10szer át kell mennem és visszaaltatni. Néha nem tudok visszaaludni ilyenkor, ez a legrosszabb. Nappal nem tudok mellette aludni, mert bár 3szor alszik, de kb 30 percet csak. Reggel gyorsan megfőzök neki 2 napra, megreggelizek, felmosok, felsöprök és ennyi. A többi takarítás, főzés attól függ, hogy milyen napja van. Nem aggódok akkor sem, ha semmi más házimunkát nem tudok csinálni. Nincs ezzel gond. Nálam egy dolog van, amit próbálok megoldásképp használni, lefekszem én is 9kor aludni (aztán meg kelek óránként hozzá...). Vagy megpróbálkozhatsz még vitaminok szedésével, az is segíteni szokott.
2012. ápr. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ki altal van nyomas rajtad? A ferjednek kell a tiptop lakas es a fozes? Vele kene leulni es elbeszelgetni. Pl. Nyugodjon meg, ha egy heyen 2 nap nem ragyog minden, de 5 nap igen. Te is tudnal pihenni. Vagy mondjuk fozz 2-3 napra elore, akkor azzal sincs gond. Amikor a gyerek ebren van, akkor is lehet mosogatni, porszivozni, teregetni. Es akkor pihenni is tudsz, amikor hosszabbat alszik. Illetve hetvegen hagyd apara vagy a nagyszulokre 2-3 orara es setalj egyet egyedul, az is feltolt.
2012. ápr. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Teljesen megértelek. Én is ilyen voltam az első gyermekemnél. Ő sem aludt éjszaka rendesen. Napközben is 3*30 percet kb 1 éves koráig. Amit tenni tudsz, hogy esetleg magad mellé veszed alvásnál, így számodra sem annyira fárasztó az éjszakai kelés(nálunk bevált). Én is így gondolkodtam, hogy "elvárás" volt nálunk a tipp-topp lakás, mindennap friss ebéd, vacsi stb. Mikor úgy igazán kimerültem egyszer, döbbentem rá, hogy "mi a francot művelek???". Én tiszta görcsösen sürögtem-forogtam, idegeskedtem, hogy minden csilli-villi legyen és néha ingerültebb is voltam, még véletlenül sem pihentem a gyerekkel napközben, mert akkor mi lesz a mosogatással??? stb. Elgondolkodtam... Ez kinek jó??? Se nekem, se a gyereknek. És ki várja el tőlem az állandóan puccparádés lakást? Hisz senki nem csinálja meg helyettem... Mennyivel többet ér, ha lazábban kezelem a dolgokat és a babámmal játszok, foglalkozok, vagy esetleg pihenek, ha fáradt vagyok. Az a halom vasalni való majd megvár...nem szalad el míg oda érek.

Ígyhát azóta másként gondolkodok. Ha valamit nem sikerül megcsinálni, majd megcsinálom holnap, vagy utána. Természetesen nem élünk koszban, kupiban, de elő-előfordul, hogy éppen nincs felporszívózva, vagy most éppen hegyekben áll a vasalatlan ruha és nem csillog villog a sütőm, de van egy gyönyörű 4 éves és egy kis mosolygós 2 hónapos gyermekem, akikkel imádok foglalkozni.

Hogy a kérdésedre válaszoljak: Terészetesen le lehet szoktatni, de nem lesz sétagalopp. Én anno másfél évesen szoktattam le az éjszakai szoptatásról...hetekig alig aludtunk éjszaka, mert annyira sírt érte. Ha úgy döntesz, hogy leszoktatod és elkezded, akkor NAGYON kitartóanak és következetesnek kell lenned, bármennyire fáradt vagy...

2012. ápr. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Azt elfelejtettem írni, hogy ha leszoktatod az éjjeli szopizásról nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem fog ébredni a pici. Én is leszoktattam a lányomat, de ugyan úgy ébredt, csak nem cicit kért, hanem inni....és a mai napig is ébred éjjel(átjön minden hajnalban és közénk bújik, természetesen felébreszt, hogy "anya, itt vagyok", kimegy pisilni, inni), pedig már lassan 4 éves. És a mai napi korán ébredő típus(6kor legkésőbb)...én is ilyen gyerek voltam. Szerintem ez egyénfüggő és nem szopi függő dolog....
2012. ápr. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én Fiam is 8 hónapos körüli volt, amikor besokalltam. Ő az a típusú gyerek, aki születésétől fogva alig aludt napközben (napi 2-3x 20 perc), éjjel pedig 3-4 szopizás. Nappal én pörögtem, arra a 20 percre esélyem sem volt, hogy egyáltalán az ágyig eljussak, meg sem próbáltam. Állandóan takarítottam, mostam, teregettem ... Én viszont nem is tudtam leállítani magam sajnos, és azt a verziót választottam, hogy bizony a Babám fog éjjel aludni, mert muszáj pihennem valamikor. Kb. 3 hétbe telt, mire eredmény mutatkozott, addig persze lett egy jó pár új ősz hajszálam ... Este szépen betettem a kiságyba szoptatás után, Ő ordított, és szenvedtem, de már 2 nap után javult a helyzet. Egyre kevesebbet sírt, rájött, hogy aludni kell, nincs mese. Amikor kb. 1 óra múlva újra fent volt, nem kaptam fel, mint régen, hanem hagytam ... Azt mondtam, egy 9 hónapos gyereknek nem kell éjjel 3x ennie. Eleinte nagyon rossz volt, mert sírt kitartóan, így én sem aludtam, de viszonylag gyorsan javult a helyzet. Eleinte kb. hajnal 3-4-ig húzta, akkor megszoptattam, ha már olyan ügyes volt, hogy addig aludt. Aztán elhagyta ezt is. 11
2012. ápr. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, véletlenül elküldtem :-)

Szóval kb. 10 hónapos korára állt be arra, hogy este 8-tól reggel 3/4 7-ig alszik. Most 1 éves, és ez a rend :-)

Persze észnél kell lenni, mindenkinek ismernie kell a saját gyerekét, hogy mikor miért sír ... Én mindig megérzem, tudom, hogy mikor lehet nyugodtan hagyni ordibálni, és mikor van olyan baja, ami mellett nem fog megnyugodni, segítenem kell. Amikor a foga jön,vagy netán beteg nincs szívem hagyni, hogy egyedül szenvedjen, olyankor cicit kap ... De ha csak felsír álmában, nem megyek be rögtön, és 99 százalékban pillanatok alatt alszik tovább. Következetesnek kell lenned, pláne az első időkben!

Nem volt könnyű, de ma már azt mondom, megérte, és a következő gyereknél egészen máshogy fogom csinálni ezt az altatásos-alvásos kérdést, Őt eleve arra fogom szoktatni, hogy a saját ágyában aludjon el, akkor is, ha eleinte sír egy picit ...

2012. ápr. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!