Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most várjuk a 2. babát mikor...

Most várjuk a 2. babát mikor megszületik a kicsi a nagy akkor lesz 29hónapos akinek kb ennyi korkülönbség volt a kettő között hogyan zajlottak a napok? Hogy oldottátok meg az esti fürdetés meg úgy az egész napot egyedül a kettővel?

Figyelt kérdés
2012. febr. 17. 12:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk 30 hónap van a 2 gyerekünk között. A kisfiam épp 2.5 éves volt, mikor megérkezett közénk a kishuga, aki most 11 hetes. Tudnod kell, a fiam másfél éves koráig igazi angyalka volt, aztán barimi nyitott gyerek lévén elkezdett nyüzsögni, Tökéletesen érthetően, folyékonyan beszélt már 2 évesen. Igazi "anyaszemefénye". :) (Meg apáé is.) Baj sosem volt vele. Értelmes, nyugodt kisfiú.

Hugica érkezését kábé 6 hétig észre sem vette. Úgy értem, nem volt vele semmi ond, bár épp ez a 2.5 éves dackorszak igencsak utolérte őt is. De a hugát imádta. Azóta is nagyon szereti, puszilgatja, ölelgeti, nincs féltékenykedés sem (még!!! Majd ha már elveszi a játékát!). De amikor Panni 6 hetes lett, onnantól egy hónapig rémesen viselkedett. :( Meg is ijedtem, hogy hova tűnt az én kis angyalkám?! Sem rám, sem az apjára nem hallgatott, mindenben ellenkezett, dacoskodott, hisztizett (az igazi földhözvágommagamos, ami előtte sosem volt), kiabált....sorolhatnám!

De a múlt héten visszatért a mi kis angyalkánk!

Annyira szeretem őt, és elmagyaráztuk neki ezerszer is, hogy továbbra is nagyon szeretjük őt, hiába érkezett hozzánk Panni.

Hozzátettem neki, hogy igazából még jobban szeretem őt Panni érkezése óta. :)

2012. febr. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amikor a fiam megszületett, a lányom 28 hónapos volt. Tavasz lévén jól jött, hogy hamar ki tudtunk menni a naggyal játszóterezni, amíg a kicsi a babakocsiban aludt. Szerencsére itthon is hagyott minket játszani a picur, nyugis baba volt. Amikor picit nagyobb lett, a hordozójából figyelt bennünket. :)

Voltak nehéz időszakok, pl. amikor először hármasban maradtunk (2 hetes volt a pici), akkor az addig gyönyörűen, önállóan evő lányom visszaesett babakorba, és etetni kellett, ami hagyján, de mindig pont akkor éhezett meg, amikor a kisöccse. :) Úgyhogy egyszerre kanalaztam és szoptattam, csodás napok voltak...

Egyébként kb. 1-1,5 hónapig tartott a hisztisebb időszak, aztán szépen belejött a nagytesó szerepbe. Azt egyébként meg kell mondanom, hogy az első pillanattól kezdve imádja a kistesóját, nem rajta, hanem rajtunk vezette le a féltékenységét.

A fürdetés? Hm, ha jól emlékszem, akkor először a kicsi fürdött a kiskádban, a nővére lelkesen segített nekünk csutakolni, aztán mivel e tevékenység közben amúgy is csuromvizes lett, ment a nagykádba, az apja megfürdette.


Egyébként nekünk nagyon bejött ez a korkülönbség, a kezdeti időszakot leszámítva. Mindig is szerettek együtt játszani, de kb. 1 éve tapasztalom, hogy a kicsi szinte teljesen egyenrangú játszópartnere a nagynak (most 5 és 3 évesek).

2012. febr. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja igen, volt egy második nehéz időszak, amikor a kicsi megtanult helyet változtatni, és egyre nehezebb lett biztonságba helyezni pl. a nagy legóvárát... Na, ekkor előfordult, hogy üldögélt az öcsi, elsétált mellette a nővére, és egy apró mozdulattal meglökte. A kicsi persze hanyattesett, a nagy meg nézett ártatlanul a nagy szemeivel... De ez sem tartott sokáig, ha jól emlékszem.
2012. febr. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!