Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az ujszülött körömapolasa a...

Az ujszülött körömapolasa a tema. Ti hogyan csinaljatok? Mikortol szabad? Jo az un. "baba csipesz", vagy van mas fajta is?

Figyelt kérdés
Azert kerdezem, mert ellentmondasos velemenyeket hallottam. Van aki szigoruan ellenzi, hogy 2 honapos kor elött levagjak a baba körmet, mas pedig ugy van vele, hogy ha nagy, akkor bizony vagni kell. Ti mit gondoltok, hogy csinaljatok? Azt is hallottam, hogy a legidealisabb a körömvagas idöpontjat illetöen: amikor alszik a baba. :)
2009. jún. 16. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem már 15 hós a kisfiam, de leírom, hogy mi eleinte hogyan manikűröztünk:)


Mi Canadából kaptunk kifejezetten csecsemő körömreszelőt. Jópár hétig ezzel reszelgettük a körmeit. Annyira puha még ilyenkor a köröm, hogy könnyű reszelni. Próbáltam ollóval is, de akkor még nem ment, mert elhajlott a köröm.

Kb. másfél hónapos volt, amikor már erősebb volt a körme, és babaollóval vágtuk. Mi az esti fürdés előtt vágtuk mindig, de hallottam olyant, hogy tényleg alvás közben tudták csak levágni a körmöt.

Arra emlékszem, hogy eleinte csak a kezén nőtt a köröm, a lábánegy hónapig hozzá sem kellett nyúlni.


Akkoriban még könnyű volt a manikűr, pedikűr, de mostanság:) hát, közelharcot kell vívnunk:D

2009. jún. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 6 hetet mondtak, úgyhogy én akkor vágtam le a babának először, bár én szívem szerint levágtam volna hamarabb mert már akkora volt hogy szétkarmolta az arcát. Az egyik ismerősömnek meg már a kórházban levágták a kisbabája körmét.

Én akkor vágom mikor ébren van, nekem így könnyebb. A kezén babaollóval vágom a lábán meg baba csipesszel.

2009. jún. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia!3 hétig nem vágtuk-azt ajánlotta a védönő.Kiskesztyű volt a kezén.Utána pedig baba-ollóval.5 hós kislány anyukája /és alvás közben vágom,kivéve a lábán/
2009. jún. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia nekünk azt mondták a kórházban, hogy 10napig nem szabad levágni a körmét, mert addig alakul ki a körömháza és előtte nagyon könnyen belevághatunk.

Gyakorlatilag én a 11-ik nap már le is vágtam és azóta is vágom kb heti egyszer, ha nem vágnám össze-vissza marná magát, és néha igy is megesik.

Tényleg jobb ha akkor vágod mikor alszik, mert akkor nem rángatja a kis kezét és nem vágsz bele, amúgy is ökölbe van pici mancsa :))))

Én pici körömvágóval vágom mert azzal amit neki vettem nem mentem semmire.

Remélem segítettem

Üdv egy 3,5hós fiucska mamija

2009. jún. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én kislányomnak már megszületésekor akkora körme volt, hogy akár ki is lehetett volna lakkozni. Először nem mertem hozzányúlni, de 3 napos korára teljesen összecsikargatta a pofiját. Így egyszer öüsszeszedtem a bátorságomat és a saját körmömmel óvatosan lecsipkedtem. Akkor még könnyű volt, mert még nagyon vékony, puha volt a kis körme, olyan hártyaszerű. Pikk-pakk, gyönyörűen sikerült, a csecsemősök azt hitték, ollóval vágtam le. Apa mire behozta a baba-manikűrkészletet, addigra kész volt.

Azóta már nálunk is közelharc van, alvás közben képtelenség vágni, mert a kisasszony éberen alszik, mint az anyja:(, azonnal felébred. Én meg örülök, ha alszik:D

2009. jún. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!