Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek etikus dolog...

Szerintetek etikus dolog életben hagyni egy ilyen emberpalántát?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=8xdR3XoCoOs


Ennek a videónak a linkjét egy közösségi oldalon találtam. Minden tiszteletem a szülőké, hogy így ép ésszel ezt végig tudják csinálni. De nem hiszem, hogy életképességet nem mutató emberkét hagyni kéne szenvedni, amikor a szeretett kutyánkat is elaltatjuk, ha látjuk, hogy menthetetlenül kapkodja a levegőt és már az is lefárasztja ha enni akar, vagy a dolgát végezni. Szóval mit tennétek, ha ilyen gyereketek lenne? elítélnétek azt, aki nem vállalja fel? Vagy a megszületése után mit lehet vele kezdeni, ha látod, hogy ilyen? És hogy alakul ez ki? milyen betegség ez? mi lehet a megelőzése, ez borzasztó...


2012. márc. 6. 15:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
45%
Az etikátlan, ha elaltatnák. Látom életben nem találkoztál még fogyatékos emberekkel, rengeteg szeretetet tudnak adni a saját maguk módján. A legjobb emberek a világon szerintem.
2012. márc. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
sajnos nagyon nem bírom az ilyet, ezek szerint gyenge vagyok, de nem bírom ha mások szenvednek és nem lehet rajtuk segíteni, tudom, hogy kemény, hogy ilyet kijelentek, de azt gondolom ezt meg kellett osztanom.
2012. márc. 6. 15:55
 3/19 anonim ***** válasza:
17%
Ennyi erővel le kéne lőni a cukorbetegeket.
2012. márc. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
de szerintem meg az etikátlan, hogy így ki van szolgáltatva, és akkor mi lesz, ha felnő, egy idő után már a szülei sem tudják nevelni... mert ez az élet rendje, akkor mi lesz? intézetbe kerül és ott "ápolják" úgy ahogy sorsára hagyva?
2012. márc. 6. 15:56
 5/19 A kérdező kommentje:
szóval a cukorbetegségre ezért kell különös figyelmet fordítani a terhesség során?
2012. márc. 6. 15:56
 6/19 anonim ***** válasza:
78%
Elnézve a gyönyörű, beszédes szemeit, drukkolnék neki a végsőkig és bíznék a csodában. Ez a kisfiú az édesanyjáé. Akármilyen beteg is, isten őrizz a halálát siettetni.
2012. márc. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

A cukorbetegséggel együtt lehet élni, ugyan a gyógyszereknek ki vagy szolgáltatva, de minőségi életet lehet élni...


Anno ez a család kapcsán írtam ki ezt a kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__proble..


Hát, kaptam, hideget, meleget vegyesen.

2012. márc. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én speciel súlyos szívbetegséggel születtem, a szüleim mégse akartak "elaltatni". Csoda módjára teljesen jól vagyok.
2012. márc. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz kérdés. Az anyukája és apukája biztos nagyon várta... Külső szemlélőként azt mondom,h teljesen megértem a helyzetet. S h igazad van. De anyaként nem tudok ilyet mondani,h hagyni kellett volna meghalni... Neéz.. összeszorul a torkom,nem is tudom mi lehetett ez..
2012. márc. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
tudom, ezért érzem magam szemétnek, hogy ki mertem írni, de Isten lássa a lelkem nem rossz szándékból írtam ki. Nem tudok mit mondani... Erre nincsenek szavak.
2012. márc. 6. 16:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!