Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még, akinek ekkora cirkusz...

Van még, akinek ekkora cirkuszt rendez a gyereke a dokinál?

Figyelt kérdés
Kisfiam,21 hónapos megőrít mostanában.Régebben vagány kis fickó volt,pár hónapja viszont visít,ha dokit lát.illetve már a rendelőben.gyakorlatilag rá sem néznek még,felismeri a helyet,legyen az kórház,vagy rendelő és máris vígasztalhatatlan!ma 40 percig ordított egy sima vizsgálat miatt.Csak akkor nyugodott le,mikor hazaértünk.Másnál is van ilyen,vagy csak nálunk?Tudom,csúnya gondolat,de szégyelltem magam,hogy ennyire ordít!

2012. ápr. 4. 13:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk is ez a helyzet volt mindig. Lassan 4 éves és mostanában kezd normalizálódni a helyzet, bár még néha "elborul" az agya vizsgálat közben a gyermekemnek(ha beteg és rosszul van nem tűri a vizsgálatot, mikor kontrolllra kell visszavinni, meg tudom vele beszélni, hogy okos legyen)... Kb 7 hónapos volt, mikor betegsége miatt kapott 5 napig napi 2 injekciót. Azóta már csak ha a parkolóba értünk ordított egészen míg ki nem értünk a rendelőből. Én is kellemetlenül érzem magam miatta, de a dokinénink csak mosolyog rajta. Mindig próbálja lekenyerezni matricákkal, de a kislányom szóba sem áll vele.

Majd kinövi, ha okosodik.

2012. ápr. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Teljesen normális amit a kisfiad csinál! Az én gyerekeim mindketten vigyorogtak oltás előtt a doktor bácsira... Egészen 1 éves korukig. Onnantól pedig már volt eszük, és ők is pontosan tudták, hogy "mi vár rájuk". De nekünk nagyon édes dokink van, és mindig megnyugtat, hogy ez a normális viselkedése egy ekkora gyereknek, és örüljek, hogy milyen kis okosak, hogy így menekülnek... :)
2012. ápr. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Múltkor bementem egy szemüvegboltba a lányommal, mire egy fehér ruhás nő előlépett, lányom meg elkezdett visítani és nem vett közben levegőt, úgy megijedt. Miközben csak egy hülye szemüveget szerettem volna magamnak nézni!

Egyre jobban fél a dokiktól, mondjuk nálunk a gyerekdoki tök gáz, nem csoda hogy tőle rossz benyomásokat szerzett...

Igen, én is kellemetlenül érzem magam, mert akinek nincs gyereke, vagy halk és nem félős a gyereke, az engem néz ilyenkor hülyének, hogy biztos így nevelem. :)

Na, hát ez van, nincs itt gond, ki fogják nőni, csak nem fog 18 évesen is visítani az orvosi rendelőben. :)

2012. ápr. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egy-másfél évesem az én fiam is ordított, bár azért nem hazáig, de annyira szorította a nyakamat belém csimpaszkodva, hogy a doki nem tudta meghallgatni a mellkasát. Sok szurit kapnak ilyenkor, és már tudnak ellenklezni, ha vmi nekik kellemetlen (márpedig a szuri, a hideg hallgató, a torokban a spatula stb az). Vettem neki a könyvet, amiben van egy kép a rendelőről (amolyan meséljük a képről típusú könyv kül élethelyzetekről-Ravensburger) és sokszor elővettük, meg "gyakoroltuk" h mit csinál a doktorbácsi, megvizsglátam, ő is engem. 22 hónaposan már úgy vettek tőle vért, h meg sem rezzent, a legvégén biggyedt le a szája, de nem sírt. Előre mindent elmeséltem neki, tudta mi vár rá, azt is hogy fájni fog, de elmeséltem h miért van rá szükség és h ott leszek végig vele, stb stb Szerencsére azóta sincs gond, pedig ő is elég extrém volt.
2012. ápr. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 alaszka ***** válasza:
A lányom 4 és fél éves, tegnap voltunk orvosnál, és ez volt az első alkalom, hogy nem visított, toporzékolt, és nem kellett lefogni, és erővel nyitni ki a száját hogy bele tudjon nézni a torkába. De mindezidáig így történt 1 éves korától. Most fél órát papoltam neki itthon előtte, hogy nincs hiszti, és megígértem hogy kap valamit, ha ügyes lesz. Ez most bejött, tényleg nem sírt. És egy pici ajándékot is kapott. :)
2012. ápr. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Hozzáteszem, hogy nálunk(az egész városban) fura dokik vannak. Nem értik, hogy ez a gyerek miért ordít. A mi dokink is állandóan csodálkozik, hogy miért...Volt, hogy helyettesítés volt és az a doki is teljesen le volt döbbenve, hogy miért sír a gyerek. Nah meg egyszer hányás-hasmenéssel a kórházban vizsgálták ki 1,5 évesen. Persze ő ordított és feszítette magát a doki kezében a vizsgáló asztalon. A doki bácsi meg ledöbbenve kérdezte, hogy "miért ilyen frusztrált" a gyerek???? bele is írták a lapunkra. Hát könyörgöm, nem hülye az a gyerek! Rosszul van, beteg és idegenek húzzák- vonják, piszkálják, szúrkálják!!!
2012. ápr. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,a könyves dolog nagyon jónak tűnik,asszem beszerzem:)!Igen,fura érzés,mikor látom,hogy másnak meg szépen,mosolyogva tűri a gyereke a vizsgálatokat.Aranyos volt,amúgy a doki,mikor mindenfélével próbálkoztak már,hogy eltereljék a fiam figyelmét(persze semmi sem jött be),kijelentette,ez a gyerek túl okos!dehát...azért én kiakadtam...
2012. ápr. 4. 14:14
 8/11 anonim ***** válasza:
Az enyém mindig imádta a dokinkat, de olyan egy éves kora körül elkezdett hisztit csapni, ha kellett mennünk tanácsadásra, vagy beteg volt, és vizsgálatra! Sokszor alig bírta megvizsgálni az orvos! Most másfél éves, és még mindig tart nála ez a doki para, de hogy miért, azt nem tudom!
2012. ápr. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

a lányom 18 hósan eltörte a kezét.

na azóta a fehér köpeny látványától úgy ordít, mint akit nyúznak. így a 2 éves státuszt kihagytuk :)


a védőnőnél még a mérlegre sem hajlandó felállni.


majd csak kinövi(k)...

2012. ápr. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha egy méteren belül jön a doki a lányom 4 hónapos kora óta üvölt...Senki mással nincs baja a rendelőben,tök jól elvan,csak az orvost ne lássa meg,legutóbb vért kellett venni az ujjából,4-en kellett lefogjuk,10hónapos volt...
2012. ápr. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!