Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónaposan is el lehet még...

6 hónaposan is el lehet még rontani a babát?

Figyelt kérdés
Mostanában elég sokat van kézben. Ha majd elkezd kúszni, mászni, akkor ez abba fog maradni? Eddig próbáltam nem kézbe szoktatni, mégis nagyon igényel mostanában. Sír, ha nem lát.

2012. ápr. 5. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy 1 év alatti gyereket semmivel sem tudod lerontani.


ök még igényeik kielégítését várják és nem anyukát akarják idegesíteni.


ha nem igényelte eddig hogy kézben legyen akkor ok (lányom sem igényelte nagyon), de ha igénye van rá, akkor igen is fel kell venni. majd 2 évesen tedd fel ugyan ezt a kérdést, akkor már más a helyzet.

2012. ápr. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Elrontani" csak később lehet.

De igazából mit is tehetsz? Nem hagyhatod őt egyedül állandóan, hogy hagy sírjon, majd megtanulja, hiszen még pici ehhez.

Amúgy a kúszás, mászás nagy lépés nekik és lassan elindulnak ezáltal is az önállósodás útján majd. De most még ne aggódj, ha igényel téged.

2012. ápr. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, de ha visszamegyek dolgozni, akkor nem lesz ki állandóan kézben tartsa.:(
2012. ápr. 5. 14:51
 4/6 anonim ***** válasza:
48%

az a gond hogy 6 hónaposan lejár a szavatossága. tehát elrontani el lehet, de vissza már nem viheted!



most ugye ez csak vicc, hogy elrontod a babát ha felveszed mikor nyűgös??? tudod mivel tudod "elrontani"?

ha NEM veszed fel!

persze a te gyereked, úgy csinálod ahogy akarod. azért jó lenne felfogni, hogy ő nem egy gép hanem egy érző kis ember!

2012. ápr. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem, ne butáskodj már. Azzal, hogy szereted szerinted el tudod rontani? Az enyém sosem volt ölbe gyerek, 6 hónaposan mégis ott akart ülni. Jött a foga, csak anya ölében volt jó neki. Még aludni is csak ott aludt el! Amikor kibújt a foga másnap már a kiságyában só nélkül elaldut, pedig azt hittem, hogy legalább 18 évig csak az ölemben fog elaludni úgy megszokta, de nem :-) Aztán már ölbe sem akart lenni, megintment minden mint régen, elkezdett kúszni, akkor már végképp nem akart ölben lenni. Viszont nemrég elkezdett a lábamra kapaszkodni, ilyenkor felvettem, belémbújt, tudtam, hogy megint jön a foga. És igazam volt. Több mint 1 hónap ölben levés, ölben elalvás és fog kibújás után megint minden a réi. Alszik az ágyában, nem akar folyton a nyakamon lenni. De ha igen, akkor felveszem, mert szeretem:-) Ne aggódj, nem tudod elrontani. Ő is majd elkezdi felfedezni a világot, érdekesebb dolgok fogják érdekelni, ha ölben van az csak átmeneti, nyugi:)
2012. ápr. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mikor szeretnél visszamenni dolgozni, de egy 2-3 éves gyerek nem igényli az ölben létet, legalábbis sokkal kevésbé, akármi is volt a helyzet 6 hónaposan.

Az enyém sokat volt kézben, most 2 éves, és természetesen eszébe sem jut már, hogy bárki cipelje. Kinőtte, mint minden normális gyerek.

2012. ápr. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!