Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan ünneplitek 1-2 évesekke...

Hogyan ünneplitek 1-2 évesekkel a húsvétot? Van valami jó családi hagyomány, amit megosztanátok?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 6. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Kisfiú? Kislány? A férjem a fiammal elmegy locsolni, de csak 1-2 helyre, hogy ne legyen nagyon fárasztó. És persze a férjem fog verset mondani, mert a fiam még alig mond egy-két szót.

Vasárnap meg csinálunk a kertbe kis fészkeket, abba rakjuk a csokit, és a gyerekeknek kell megkeresni.

Tojást én már nem festek, mert hozzánk úgysem jön senki locsolni. Ha netán mégis, akkor vettem csokitojást. A festett tojást ma már senki sem szereti.

2012. ápr. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
2 kis csaj van nálunk.
2012. ápr. 6. 15:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Unokatesóméknál vannak ilyen pici gyerekek, de mindig együtt ünneplünk (nálunk még nincs gyerek). A lányok otthon várják a locsolókat. A rokonokon kívül más nem nagyon megy, de elég is ez az "élményhez". (Bár az 1 éves még pici, a 2-3 éveseket már nagyon "fel lehet spanolni" a locsoló várásra)

A kissrác náluk most 4 éves, együtt mentek tavaly locsolni, idén is. :) Tavaly nagy élmény volt nekem is, régen volt már ilyen fiatal locsolóm, illetve neki is, gyűjtögette a csokit ezerrel. Azt mondta apuka, hogy mindenhol megmutogatta hány csokitojást kapott már. :)

Mi családi házban lakunk, így délután jöttek hozzánk, mi pedig kint csináltunk kis "fészkeket" és eldugtunk néhány kindertojást, csoki nyuszit, ilyeneket, ezeket keresték meg kis segítséggel, azt is nagyon élvezték. :)

Amikor én voltam még kislány, ezt mi is imádtuk unokatesómékkal, úgyhogy egyértelmű volt, hogy ezt átadjuk majd a mi gyerekeinknek is. :)


Ha panelban laktok, akkor is meg lehet csinálni ezt valami szabadtéri helyen, had keresgéljenek bőszen. :)


Ami a gyerekeknek érdekesebb az nagyjából ennyi, utána még családi kaják, nagyinál is volt tavaly csoki keresés az udvaron. Nálunk unokatesóm gyerekei ezt nem tudják megunni (2 és 4 évesek)

2012. ápr. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. ápr. 11. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!