Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megosztanátok velem pár...

Megosztanátok velem pár tapasztalatot? Légzésfigyelős kérdés.

Figyelt kérdés

Az imént próbáltam légzésfigyelő témában tájékozódni. Rákerestem régebbi kérdésekre, az egyikben egy válaszoló azt írja, hogy légzésfigyelő hiányában halálos veszélynek teszi ki az ember a gyermekét, sőt, ő kifejezetten felelőtlenségnek, arcátlanságnak tartja, már-már a gyámügy hatókörébe tartozó ügyként tekint a légzésfigyelő hiányára. Értem, aki megveszi, azt is, aki nem, én jelenleg úgy hiszem, hogy nem fogjuk megvenni, de aludnék még rá párat. Picit bántanak az olvasottak - ennyitől rossz anyukának fogok számítani?!?! (A férjem orvos, a kockázati tényezőkkel tisztában vagyunk.) Értelmes mondatokat szinte nem is tudtam kihámozni, mindig harc lett az ilyen kérdések vége.


No de nem sajnáltatni akarom magam, amit remélek, és amit kérnék: írnátok értelmes, vagdalkozás mentes véleményeket pro és kontra a légzésfigyelőről? Miért vettetek, miért nem, mennyire volt jó, mennyire nem, téves riasztások, stb. Köszönöm!



2012. febr. 7. 16:36
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom, egy egészséges, időre született kisbabának semmi szüksége nincs légzésfigyelőre. Csak a szülők lesznek függők tőle, még 1 évesen is a gyerek alatt van, mondván bármi történhet. Mellesleg van, hogy többször beriaszt ezzel felesleges feszültséget keltve.
2012. febr. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Én vettem, mert örülök, hogy van egy olyan eszköz, amivel hamarabb észrevehetem, ha baj van.

Mellette voltam elsősegély tanfolyamon is. Reméltem a kettő együtt hatásos lesz, ha baj van. De szerencsére nem lett baj, és téves riasztás sem volt. Egyszer riasztott, de rájöttünk csak merül az elem. Na, onnantól jobban figyeltem az elemcserére.


Én örülök, hogy most már több olyan eszköz van, ami a babákat úgymond védi.


De egy percig sem ítélem el, ha valaki nem vesz légzésfigyelőt, ettől te még nem leszel rossz anya.


Én mindig elolvasom ezt a kérdést, és tudatosítom magamban, hogy második babával is használni fogom a légzésfigyelőt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..

2012. febr. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Még pocakos voltam mikor megkérdeztem a védőnőt szerinte érdemes-e venni. Akkor azt mondta, hogy ha problémamentes végig a terhesség, szülés is rendben és egészséges a baba, akkor nincs rá szükség. Nálunk minden rendben volt ennek ellenére úgy döntöttünk(a párommal), hogy mégis veszünk, biztos ami biztos. Nekem megnyugtató érzés, ha éjszaka felébredek látom a villogó zöld fényt. Téves riasztás nem volt, de egyszer arra riadtam fel, hogy sípol, mert már gyenge volt az elem. Nekünk Angel care típusú van.
2012. febr. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
61%

Szia! Hát nem tudom, hogy jó ötlet volt-e ezt elindítani, mert gyanítom, hogy ugyan ott fog kikötni.

Anyukám mesélte, hogy milyen rossz volt amikor még kicsi voltam nem volt ilyen és apukámmal felváltva figyelték amikor aludtam. Szóval 24órában kellett engem vagy szórakoztatni vagy figyelni. Ráadásúl a légzésfigyelő azt a levegővételt is érzékeli aminél szemmel alig látod a mellkas mozgását. Nekem biztonságosabbnak tűnik és mivel párom sokat dolgozik egyedül nem bírtam volna folyton ébren lenni. A vita azért szokott kialakulni, mert mindig vannak olyanok akik azt hiszik, hogy nem a légzésfigyelő a felesleges (az is) hanem egyáltalán a baba légzését figyelni. Azután jön az együttalvásos sztori. Hogy akkor majd az anyuka ha vele alszik felkel ha gond van. Igazából ebbe nem is akarok belemenni részletesen. Nézz utána, hogy ezzel nő a bölcsőhalál kockázata. Nem azért, mert ráfekszik, hanem ahogyan áramlik a levegő és az anyuka is ráfújja a széndioxidot kilégzésnél akadályozza az ő légzését. Arról nem is beszélve, hogy a hangtalanságra felkelni...a bölcsőhalál nem úgy néz ki, hogy hangosan elkezd fulladozni...

Egyáltalán nem tartom felelőtlennek azt akinek nicns készüléke. Ez épp olyan mint hogy van aki mikrót használ az étel felmelegítésére mert gyors és egyszerű míg van aki a tűzhelyen teszi. ugyan úgy meleg lesz az étel és ez számít. Viszont az aki a kisbabát nyugodt szívvel otthagyja a kiságyban alvó csecsemőt és elmegy fürdeni, takarítani, főzni...az lehet kitűnő háziasszony de pocsék anya. Egy alvó csecsemő az anyuka felelőssége és neki kell gondoskodnia arról, hogy ha ő nem is de valaki vagy valami ellenőrizze. Nem tudhatja, hogy zuhi után vagy az ebéd után éppen nem-e egy tragédia után pillant rá legközelebb. Ha van aki házimunkát végezze helyetted baba mellett és párod is le tud váltani ha éppen elfáradsz akkor felesleges venned. A fontos csak az, hogy figyelj rá. Ugyan így figyeltek anyáink és nagyanyáink és ez a rendszer is felnevelt minket:)

Ráadásúl sok légzésfigyelős anyuka azért akad ki, mert tényleg azt hiszik, hogy akinek nincs az nem ül a babája mellett figyelni a mellkasát. Ami pedig kevés esetben van így. De sajnos tényleg vannak ,,anyák" akik úgy tesznek mintha velük aztán nem történhet meg...pont velük történik meg...

2012. febr. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Volt légzésfigyelőnk, én megnyugtatónak tartottam.

S függő sem lettem tőle. :)

Nincs előítéletem senkivel, ha nem vesznek légzésfigyelőt. De én örültem, hogy van ilyen lehetőség.

2012. febr. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
93%
még annyit, hogy csak az első kb 6 hétben kell csak így figyelned, mert később pl járókában vagy játszószőnyegen, pihenőszékben oda tudod vinni ahol vagy és ott is elbóbiskol és figyelheted. Akkor már nem olyan icipici, hogy kissé még magad is félve fogod meg... Meg ugye ilyenkor az esték se esték. Egy csecsemőnek nem számít mikor alszik el, de tudsz tevénykedni mellette később, apuka meg váltson le ha pihenni mész.
2012. febr. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Gyámügy?? Te jó ég, ki írhat ilyen baromságokat??

Én nem vagyok sem ellene, sem mellette.

Mi külföldön élünk (Ny-Európai ország), a kislányom koraszülöttként született. Úgy engedtek haza minket a korházból, hogy senki nem mondta hogy ajánlatos egy légzésfigyelőt beszereznünk. Mondjuk teljesen egészséges volt, ahhoz képest hogy koraszülött. Aztán itt kezdtem csak el olvasni, hogy egy koraszülöttnek okvetlen kell, és csak akkor kezdtem el rettegni, hogy most mi lesz velünk légzésfigyelő nélkül, holott akkor már jópár hónapos volt a lányom. Végül mégsem lett légzésfigyelőnk.

A másodiknál már tényleg bizonytalan vagyok. Ha ilyen elrettentő eseteket olvasok itt, vagy történik egy bölcsőhalál és bemondják a tv-ben, akkor egy pár napig úgy vagyok vele, hogy mindenképp kell, de utána elfelejtem. Nem tudom hogy mi lenne a jobb: Venni egyet, de akkor rettegni minden éjjel, és nem aludni azért, hogy nehogy megszólaljon a berendezés, vagy légzésfigyelő nélkül altatni a babát. Az biztos, hogy amíg nem olvastam itt az ilyen-olyan elrettentő történeteket, addig eszembe sem jutott ez a kérdés, csak azóta lett vége a nyugalmamnak.

2012. febr. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Lányom a kiirt napra, szép súllyal és hosszal született, komplikációk nélkül (igaz, császáros voltam).

4 hónapig használtuk a légzésfigyelőt. Az első két hónapban kétnaponta beriasztott, de hadd tegyem hozzá gyorsan, soha nem tévesen!

Bizony, elég sokszor elfelejtett a babám levegőt venni, pár másodpercig fényvillogással jelzett, majd hangosan riasztott. Általában megijedt a hangos csipogástól, és felkelt a kicsim, de volt, hogy meg kellett egy picit ráznom, vagy rá kellett fújnom, hogy vegyen levegőt. Sokszor azt hiszik az anyukák, hogy tévesen riaszt, mert mire odaérnek a kicsihez azt látják, hogy semmi baj nincs. Az esetek többségében ez viszont azért van, mert a hanghatástól a picik megijednek, felébrednek, és akaratlanul is helyreáll a légzésük. Erre mondják, hogy már megint riasztott, pedig semmi baja...A másik probléma, hogy rosszul állítják be az érzékenységet. Ezt otthon, mielőtt megszületik a baba, érdemes megtenni.

Nekem sem lett volna pénzem venni egyet, de ahol anyukám lakik, ott a bölcsődében van kölcsönző, és onnan lett nekünk is. Havi 2000 ft-ot megért számomra. Esetleg kérdezd meg te is a helyi bölcsit (ha van), hogy nincs-e ilyen lehetőség!

Ne érezd magad rossza anyának amiatt, hogy nem tudsz ilyen kütyüt venni. Ha a párod orvos, akkor sokkal többet tudtok a témáról, mint bárki más. Ti biztos nem fogjátok a szülői ágyban altatni a gyereket, és nem 25 fokot fogtok a gyerekszobában csinálni, hiszen ezek a legnagyobb kockázati tényezők a csecsemőhalandóságot illetően.

Mindamellett, sajnos vannak szomorúan végződő történetek, amik mindenkiben megmaradnak. Emlékezzünk csak arra a történetre, ahol az anyuka nem akart szoptatni, majd a babája bölcsőhalálban meghalt, és nem volt légzésfigyelője...

2012. febr. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Én már megszoktam, hogy tök mindegy, mit írok, úgyis lepontoznak. De leírom. :)

Nem vettünk. Őszintén szólva az utolsó hónapig nem is tudtam, hogy létezik ilyesmi... pedig elég felkészültek vagyunk újdonságokból, de valahogy ez kimaradt. Már megvolt a matrac, és senki nem tudott választ adni rá, hogy rendesen működik-e alatta, mert speckó matrac. Ezért nem vettünk, mert másik matracot már nem akartam.

Aztán sokat olvasgattam a bölcsőhalálról, és sajnos voltam olyan buta is, hogy szülők beszámolóit olvastam, akiknek a gyermekük bölcsőhalálban meghalt. Nem sok nyugodt éjszakám volt, pedig 2 hónapos kora óta átaludta az éjszakát.

A másodiknál valószínűleg fogunk venni.

Csak belém rögzült, hogy akár az én fiam is eshet abba a "csekély" százalékba.

2012. febr. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Én a szülésznőt kérdeztem meg, hogy ő mit gondol róla. Én is azt a választ kaptam, hogy ha semmi gond nincs a terhesség illetve a szülés közben, és jó súllyal születik a baba, akkor feleslegesnek tartja. Mi nem vettünk, pedig előtte sokáig hezitáltam rajta. Hál' Istennek nem is volt gond. Én most is azt mondom, hogy ha az embernek megfordul a fejében, hogy kellene légzésfigyelő (és anyagilag is megengedhető), akkor szerintem be kell szerezni, már csak megnyugvásképpen is. Írtad, hogy a férjed orvos. Ti legalább cselekedni is tudtok, ha ne adj' Isten baj történne, mert ugye lássuk be, a légzésfigyelő önmagában nem életbiztosítás...

Egyébként kívánom, hogy ne történjen semmi, és miért is történne!:) Boldog babavárást/babázást!

2012. febr. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!