Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik, hogy a vendégek...

Létezik, hogy a vendégek zavarják a kisfiamat?

Figyelt kérdés
Ha csak hármasban vagyunk itthol, rendesen eszik, alszik és csak nagyon picit sír. Ha pl anyósom vagy a sógornőm , vagy az én családombol bárki is itt van, nem szopok rendesen , nagyon nyügös, teljesen másként viselkedik a babám. Hétfőn lesz 3 hetes. Létezik, hogy ennyire megzavarják az "idegenek"?

2012. ápr. 7. 11:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ezzel sok kisbaba így van. Ezért is nem szoktak kisbabás családhoz hosszabb időre menni vendégségbe, épp csak benézni szokás ilyenkor, hiszen neki még nagyon sok dologhoz hozzá kell szoknia, az is bőven sok :)
2012. ápr. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hisz még nagyon pici, de ha hozzászokik az emberekhez akkor már nem lesz nyűgös. Türelem!
2012. ápr. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Akkor ez természetes. Csak utána ha elmennek,meg ha itt vannak is olyan nyügös. Alig tudom megnyugtatni.
2012. ápr. 7. 11:47
 4/11 anonim ***** válasza:
Anyu olyankor megmosdatta nővérem kislányát, igaz ez babona, de hatásos szokott lenni!
2012. ápr. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tényleg! Ezt én is hallottam, csak nem jutott eszembe. Köszi!
2012. ápr. 8. 11:25
 6/11 anonim ***** válasza:
Én pont emiatt kötöttem ki, hogy az első 6 hétben ne látogasson minket senki. Amúgy is influenza időszak volt. Békességben és nyugalomban teltek az első hetek, és a babám már 3 és fél hetesen átaludta az éjszakát. Szóval megérte.
2012. ápr. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nálunk tegnap is voltak egyszerre hatan látogatni. Egyszerüen megőrülök a férjem családjátol. Még csak ma 3 hetes a kisfiam. Anyósom vérig sértődött mikor kijelentettem, hogy az első hat hétben a nagyon közelieket látnám csak szivesen. De megfogadtam, ha a férjem unokatesójai majd szülnek én már másnap ott leszek. Majd meglátom, ők , hogy fognak örülni. Pedig olyan is van köztük akik már szültek egyszer. De már elfelejtették , milyen nehéz az első időszak.
2012. ápr. 9. 10:37
 8/11 anonim ***** válasza:
Komolyan ilyen tapintatlanok? Hát amikor a kisfiam született, igaz, hogy sokan jöttek meglátogatni, ráadásul olyanok is, akik még igen messze vannak a családalapítástól, de azzal mindenki tisztában volt, hogy nem rohannak le minket egyszerre, és mindenki maximum 15-20 percre nézett csak be. Ezt ilyenkor így illik. Ja, és persze illik megkérdezni előtte, hogy nem zavarnak-e.
2012. ápr. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Megkérdezték, hogy nem zavarnak-e. Legszivesebben megmondtam volna, hogy de ngyon is. De anyósom vérig sértődött volna, mert az ő családja. Így is mindig ezen megy a vita. Ráadásul az egyik házaspár kisfiának a férjem a kersztapja. Most 8 éves én 4 éve vagyok a családban de már velem is rengeteg szép dolgot vettünk a kisfiamnak. Ők nagyon gazdagok és képesek voltak ideállitani egy popsitörlővel meg egy bonbonnal. Azt hittem felrobbanok. ezután kétszer is meggondolom, hogy mi milyen értékben vásároljunk az fiuknak minden eseményre. Ennyivel én nem, hogy ilyen hamar de nem is mennék sehová. De lehet, hogy én reagálom tul ezt az egészet.

Köszi a válaszokat!

2012. ápr. 10. 16:43
 10/11 anonim ***** válasza:
Azt írtad, három hetes a babád? És mi lenne, ha szépen elmagyaráznád anyósodnak, hogy fáradt vagy, még nem pihented ki a szülést, jó lenne egy kicsit lepihenni, no meg a babával is most van az egymásra hangolódás időszaka, fontos a nyugalom és a csendesség, és neked nagy segítség lenne, hogy amíg megerősödsz, addig nem jönnének látogatók? Kérdezd meg, hogy tud-e neked ebben segíteni! Aztán még az is lehet, hogy a végén ő fogja úgy érezni, hogy hát ő gondoskodik a békétekről, ami persze nem igaz, de neki úgy tűnik majd. Ezt persze jobb lett volna már szülés után rögtön így kezdeni, de hátha nem késő még megpróbálni. Én 6 hétig nem engedtem be senkit (fenn már írtam egyszer), és úgy voltam vele, hogy aki ezen megsértődik, az később se jöjjön inkább, mert ő nem nézi sem az én sem a gyerek érdekét. Egy pár hetes kisbabának nyugalomra van szüksége, és nem arra, hogy a rokonok egymásnak adogassák. Tudom, hogy fontos a család, de a ti kis családotok fontosabb nála. Szülés után vagy, ez egy érzékeny, törékeny időszak, ezt is nyugodtan elmondhatod, fogadják most el neked, hogy nyugalomra van szükségetek.
2012. ápr. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!