Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális ez egy 2 éves gyerek...

Normális ez egy 2 éves gyerek esetében?

Figyelt kérdés
Az ismerősi körömben van egy család, ahol a 2 éves kislánynak még mindig külön főznek, nem kap a szülők ételéből. Pedig kimondottam egészségesen étkeznek-főznek. Nem kóstolhat meg semmit pl. vendégségben. Se egy pogácsát, se egy sütit, sem az ételből, semmit. Az én gyerekem 1 éves, de már azt eszi amit mi. Visszafogtuk a só, cukor és zsírfogyasztást, így neki is megfelel. Ha érdekli valami, én mindig megkóstoltatom vele, legyen az akármi. Nem fog ez a késöbbiekben a kárára válni a kislánynak, hogy nem ismer meg új ízeket, ételeket? Gondolok itt az óvodára. Ja és nincs semmi allergiája.
2012. ápr. 7. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem ez nem normális!
2012. ápr. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kicsit túlzásba estek, de végülis baja nem lesz tőle. Furcsa az igaz.


Én az első lányomnak főztem még külön mikor két éves volt, de nem azért mert annyira szórakoztatott, hanem mert egyáltalán nem is érdekelték a mi ételeink. Most öt éves, és nagyon rossz evő most is. Mániái vannak, pl olyan mint aki szétválasztó diétát tart, csak tésztát eszik hús és szaft nélkül üresen, másnap meg csak húst hajlandó enni. Néha sikerül vele megkóstoltatni egyben, akkor azt mondja finom, de vacsoránál már megint csak ezt, vagy csak azt eszi.Múlt héten pl délután evett szalámit..külön, fél óra múlva evett zsemlét üresen, majd utána paradicsomot üresen. Mondtam is neki, hogy így végülis negyven perc alatt csak megevett egy szendvicset :D


A pici lányom meg 11 hónapos, és ő meg meg van őrülve a mi kajánkért már három hete. Ismerősödéknél is szerintem gond nem lesz, csak hogy valaki ezt önként csinálja a kétévessel az furcsa. Én meg tudtam volna tőle őrülni, mikor odatettem elé a kaját és nem ette meg.

2012. ápr. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyébként a gyerek érdeklődik minden iránt, csak olyankor gyorsan elpakolják előle. Az én 1 évesem vígan ette a rántott karfiolt (a nagyja panírt azért leszedem neki, hogy ne legyen zsíros nagyon) krumplival, ő meg csak a levesből vett zöldséget kapta meg főtt hússal. Szegény úgy evett volna a karfiolból, de az anyja nem engedte. Aztán jöttek a sütik...az én picurom is erősen érdeklődött, kapott 2 falatot, meg is nyugodott. Ő meg percekig sírt, hogy miért nem kaphat. Úgy sajnáltam.
2012. ápr. 8. 22:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát ezek akkor olyan fitneszőrült szülök lehetnek :D A gyereknek nem lesz baja ettől, majd kamaszkorban stikában fogja betömni a sütit maximum.
2012. ápr. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem is ez jutott eszembe, hoy amennyire most tiltva van bizonyos ételektől, főleg az édességtől, ezt nagyon be fogja pótolni amikor majd hozzájut magától.
2012. ápr. 9. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!