Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kérdezi mindenki hogy,...

Miért kérdezi mindenki hogy, hogyhogy még nem megy a 8,5 hós babám? Mert másnak ilyenkor már ment. Annyira idegesit ez a kérdés. Enyém még csak most kezd mászni.

Figyelt kérdés
2009. jún. 17. 20:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Aki azt mondja, hogy 8 hónaposan önállóan, segítség nélkül jár a gyereke, az nem mond igazat! Vagy finomítsunk, nehogy megsértődjön valaki: túloz az illető. Kapaszkodva, kézen fogva, vezetgetve ugyanis már több ilyen korú baba képes lépegetni, de ez még nem járás. Hónapok is telhetnek el innentől kezdve az önálló járásig. Meglehetősen sok kisgyerekes ismerősöm van, de én egyetlen olyan gyereket tudok, aki 9,5 hónaposan már ment önállóan, segítség nélkül. De ez is rekordszámba megy. Szóval ne aggódj, mert sokan dicsekvésből nagyítanak egy kissé a dolgon...
2009. jún. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

én sem értem az ilyen kérdéseket. nem is egészséges, ha túl korán megy egy gyerek, mert a gerincét terheljük vele. én az ilyen kérdésekre azt szoktam válaszolni, hogy nem is akarom, hogy menjen, mert felesleges erőltetni. különben is addig jó, míg a földön van, utána vége minden nyugalomnak. szaladhatok utána még eleget. és ezzel témát is váltok általában. aki ilyen "mafla"kérdést tesz fel nekem, azzal nem akarok tovább a gyerekről beszélgetni:-)

ne aggódj, az én fiam most tanult meg mászni és abból felülni, egy hete és már elmúlt 9 hónapos. ugyan látom rajta, hogy szeretne felállni, de nem segítek neki. találja csak meg egyedül azt a technikát, amivel majd később is fel tud állni egyedül. legyen az akárhány hónaposan.

2009. jún. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 9 hós, és mindenen felkapaszkodik, már simán feláll. Én viszont nem szeretném, ha túl korán járna, sosem segítek neki, nem fogom a kezecskéit, hogy vezessem, és senkinek nem is engedem. A mászás az értelmi fejlődésében nagyon fontos, mászik is, de hamar elunja, menni akarna már. 1 éves korában ha elindul, az nagyon jó. Nem is kell előbb. De én nem tudok mit csinálni vele. :( Tehát szerintem még örülhetsz is, hogy nem sieti el a fejlődés normális szakaszait.
2009. jún. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Kislányom 5 hónapos koráig szíjban volt, utána kezdett forogni(attól nem tudott), 6 hó körül mászogatni. Most 9,5 hónapos, nagyon gyorsan mászik, minden mellett feláll, egyedül is megy, ha pl dohányzóasztalba tud kapaszkodni. Kb 1 hete kapaszkodás nélkül meg tud állni 20-30 másodpercig, vezetve meg megy. Mire egyedül tud majd menni, biztos lesz 11-12 hónapos.

Szerintem nem vagytok elkésve!

Azt nem írtad, milyen nemű, de a környezetemben a lányok hamarabb állnak/mennek!

2009. jún. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Igazuk van az előttem válaszolóknak! 8 és fél hósan teljesen jó, ha mászik a babád!!

Az enyém nem volt egészen 7 hós mikor felállt, előbb tudott állni mint mászni, de menni "csak" most 11 hósan kezdett egyedül, kapaszkodás nélkül.

Szóval egyáltalán nem vagytok elkésve!!!

2009. jún. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Kislányom 9 hónapos. Már egy ideje mászik, pár hete feláll egyedül mindenhol, de nem jár, mégcsak lépegetni sem szeret. Kipróbáltam, hogy ha fogom a kezecskéit, akar-e "sétálni", de pár lépés után hajlította be a térdeit, ment le mászópózba. Azóta nem is próbáltam. Neki még a mászás tetszik, erre van szüksége, nem is bánom.

Én is kiakadok ilyen kérdésektől, de ne aggódj, mindennek eljön az ideje, biztos szuper picúrkád van neked is :-)!

2009. jún. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!