Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minek következtében nem...

Minek következtében nem alakul ki jó kapcsolat anya és lánya között?

Figyelt kérdés
9 hónapos a babám és néha úgy érzem, hogy nem is vagyok fontos neki. Pedig nagyon igyekszem, oda vagyok érte és a legjobbat akarom neki.

2012. ápr. 9. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt honnan érzed?
2012. ápr. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Ne legyél oda érte. Nem kell mindig veled lennie. Azért nem vagy fontos neki,mert most kezdi minden érdekelni,ami körülötte van.
2012. ápr. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ez érdekes én is éreztem ilyet korábban, csak nekem fiam van...most lesz 10hós és pár napja hihetetlenül anyás lett:)
2012. ápr. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne várd el, hogy fontos legyél neki. Talán éppen ettől történhet meg, amit kérdezel. Játszd le magadban, hogy ez egy aszimmetrikus kapcsolat: te vagy érte, nem ő érted. A férjedtől elvárhatod, hogy fontos legyél neki, a gyerekedtől nem. Egyébként ettől még lehet, hogy csak rosszul értelmezed a jeleit.
2012. ápr. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Pont így voltam én a kisfiammal, naná, mert a legtöbbet én voltam vele. Apára teljesen másként nézett. Aztán amikor a párom többet volt itthon, és én többet a konyhában, akkor hirtelen én lettem az érdekesebb.:) Plusz jött a szeparációs szorongás 10 hónapos kora körül, azóta nagyon anyás lett. Most 14 hónapos, és bár ragaszkodik az apukájához is, ha gond van, csak nálam nyugszik meg. Éppen ma sírtam vissza azt az időszakot egy pillanatra, amikor nem robogott még utánam sírva: "anuuu, anaaaa", amikor el akartam menni a mosdóba...:)
2012. ápr. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egy gyerek még nem gondol erre. Persze, hogy fontos vagy neki, te eteted, te teszed tisztába. Az elemi létszükségleteit te elégíted ki. De a bújás, ölelgetés, puszi még nem várható el egy ekkora gyerektől. Majd jön az később.

Én nem értek azzal egyet, hogy ne legyél annyit vele, meg ne legyél oda érte. Pont 8 hónapos kor körül van a szeparációs szorongás, olyankor különösen fontos, hogy anya a gyerek minden szavára ugorjon. Pont így tanulja meg, hogy te mindig ott vagy, és ezért lehet majd később otthagyni az oviban. Mert tudni fogja, hogy úgyis érte mész. Mert bízni fog benned. Szóval megtérül.

Ezek szerint nálatok még nincs szeparációs szorongás, de majd hamarosan lesz, és akkor meglátod, hogy pótolhatatlan vagy neki, eleged is lesz!

Esetleg az okozhat még ilyesmit, ha éjjel hagyják egyedül sírni órákat, de manapság az már nem nagyon divat, gondolom te sem csináltad.

2012. ápr. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!