Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Óvodás (5-6éves) gyereket...

Óvodás (5-6éves) gyereket szívesen látnál "vendégül" 8 hetes babád mellett?

Figyelt kérdés
Van esély arra hogy ha esetleg lappang benne valami vírus,akkor azt átadhatja?
2012. ápr. 10. 10:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én személy szerint nem örülnék neki! Sosem lehet tudni éppen melyik gyerekbetegség tombol az oviban:( Nekem a nagy suliba jár, kivédhetetlen volt, hogy haza ne hozzon minden hónapban valamit, de nekünk a kicsi nem kapott el semmit eddig, 8 hónapos. Állítólag a szoptatott babák jobban bírják, az enyém is anyatejes, de hogy ezért úsztuk meg eddig, vagy egyébként sem kapta volna el nem tudom. A lényeg, hogy szerintem egy 8 hetes pici baba mellé nem szívesen hoznék ovis gyereket. Barátnőmnek a kisbabája télen született, a doktornő írt igazolást a nagyobbnak egy hétig otthon lehetett, nehogy hazavigyen valamit (mondjuk éppen kihaló félben volt a suli:)))
2012. ápr. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Én igen, és ha lenne egy nagyobb gyereked, aki ovis, sulis, azt sem látod szívesen "vendégül"? Ilyen alapon ne mozdulj ki 3 éves koráig. Első gyerekes anyukák kicsit túlzásba viszik a dolgokat, úgy érzem.
2012. ápr. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

Kicsit megnyugtattál...

Azért tettem fel a kérdésr,mert ma felhívtam apukámat,hogy ha lehet akkor egyedül jöjjön holnap hozzánk látogatóba,mert nem szeretném,ha esetleg lappang a gyerekében valami,akkor azt elkapja a kicsi...

Most fogja előszőr látni..

Hozzáteszem hogy a gyereke eléggé neveletlen sajnos,és azért sem szeretném hogy jöjjön,mert annó mikor a nagyobbik lányom volt kicsi,akkor elmentünk hozzájuk látogatóba..,és amit akkor művelt,eléggé bennem maradt...

Felakarta emelni a kicsit,hiába volt elmondva neki,hogy nem szabad,mert megnyomhatja valamiét...,de ő pl az anyja kezéből is kiakarta "marni"...

Tegnap voltak a tesóméknál valamiért,és a tesóm úgy kivolt akadva rá,hogy ma percekig csak azt mesélte telefonon,hogy miket csinált...

Hiába szólt rá az apja,nem fogadott szót egyszer sem..,már a tesóm kiabált rá,hogy ha nem hagyja abba a kutyák kergetését (3 is van nekik),akkor ő fog rendet tenni a fejében az apja helyett...,és ő nem fog kíméletes lenni..

Hiába..neki az a 3 kutya a mindene...-mondtam is neki,hogy őneki az a 3 kutya a "gyereke",és teljesen normális,ha megvédi őket..:)

Meg szó nélkül elkezdte enni a kitett nyuszikat,csokitojásokat...-meg sem kérdezte,hogy szabad-e... Már csak ebből is látszik,hogy mennyire neveletlen.. Az én 2.5 éves nagylányom megkérdezi a saját csokiját,hogy megeheti-e....,amit a nyuszi hozott...a 6 éves meg csak simán elveszi,és megeszi....

Na de ezek persze részletkérdések...:) Mert hogy ügye nem erről szólt a kérdésem... :D

2012. ápr. 10. 11:32
 4/11 A kérdező kommentje:

2.válaszoló!

Ő már a 2 gyerekem,de gondolom már elolvastad a kommentemet.

Nem vagyok amúgy túlparázós szerintem..,csak ez a gyerek készíti ki az idegeimet,és valószínűleg ezért irányában ez az ellenérzés,és találhattam egy indokot,amiért legalább egyedül jöhet át apukám... :)

Ami persze sajnálatos,mert az ő kisfia ügye az én féltestvérem is egyben..,na de hát ez van..

Nem ápoljuk a kapcsolatunkat,mint egy normális család...,így ha nem muszáj,akkor nem megyünk hozzájuk..,max ha szülinapja van a gyereknek,vagy épp karácsony....és ajándékot viszünk neki..

Nagyobbik lányom biztos örülne neki ha átjönne,de inkább leviszem őket a játszótérre,és majd játszik másokkal...

Na mindegy...ez egy hosszú történet nálunk....

Amúgy meg megkérdeztem annó a doktornőt,hogy mikor vihetném el a kicsit játszóházba,ahova amúgy mikulásig hordtam a nagyobbat,majd elkapott egy jókora betegséget ott...és aztán mire kilábaltunk belőle,már úgy voltam vele,hogy lassan szülök,és nem akartam,hogy elkapjon még valamit,és ne tudjon majd hozzánk bejönni a kórházba....,na szóval szerettem volna már vinni őt és a nagyobbat is a játszóházba..,de azt mondta a doki,hogy ha lehet akkor 1/2-1 éves koráig ilyen helyekre ne vigyük...

Ha meg óvodás lesz a nagy,akkor azért már legalább 1/2 éves lesz a kicsi..és valamivel jobb immunrendszerrel fog majd rendelkezni..és egy pár oltással beljebb is leszünk..

2012. ápr. 10. 11:44
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
Az enyém koraszülött volt, és TÁPSZERES, nem anyatejes! 6 hetes korában jöhetett haza, igazából akkor még meg sem kellett volna születnie! 7 hónapra született! Jött az unokatesó, aki akkor kezdte az ovit! Jött a másik unokatesó, aki már nagyobb volt, ő iskolás volt! Az ovis unokatesó a keresztlányunk, nővérem kislánya! Ő hihetetlen szófogadó volt, ide ért, megmosta a kis kezét, úgy ment oda a kislányomhoz! Csak a feje búbjára adott neki puszit, stb! Jött a nagy unokatesó, férjem bátyjának a lánya, 10 éves! Ide hozták náthásan, mondjuk neki, hogy mosson kezet! Válasz: jó, mindjárt, csak megnézem a babót! És már oda is rohant puszilgatni! Hiába mondtunk neki bármit, nem hallgatott ránk! Szerencsére nem kapott el tőle semmit! ATtól függetlenül ha valakiben lappang valami, akkor azt nem fogod tudni kivédeni később sem! Én annyira nem védeném, hogy bárkit eltiltsak tőle, de te tudod! Ha nagyon véded, nem fog rendesen kialakulni az immunrendszere!
2012. ápr. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Az én kisfiam 6 hetes, de már két kisebb gyerek is meglátogatta (1,5 éves mindkettő és bölcsibe járnak).

Szerintem elkaphatja felnőttöl is, sőt akár tőled is, vagy apukától is a betegséget.

2012. ápr. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Első vagyok! Hát ilyen gyereknek meg aztán végképp nem örülnék:( De a második válaszolónak is igaza van, persze, mindent nem lehet kivédeni, én sem tudom elszeparálni a kicsit, na de azért ha kivédhető a dolog.... Én apukámmal jártam majdnem így, mikor eljött meglátogatni az unokáját. Mikor ideért nagy boldogan elmesélte, hogy meglepetést akart, hogy elhozza az élettársa kisfiát is, mire én megkérdeztem, hogy nincs suli neki? erre apum: Nem jár suliba, mert bárányhimlős, de nem hozta, mert a doki azt mondta maradjon bent a gyerek:)))) Cuki ugye? Marhára örültem volna egy bárányhimlős gyereknek egy újszülött mellé!
2012. ápr. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Kedves 2.!

Szerintem az 2 külön dolog, hogyha az embernek van 1 saját nagyobb gyermeke, mert tőle kivédhetetlenül is elkaphatja a kicsi (és nem is esik úgy. A saját mégiscsak saját.)! De amíg csak egy gyerkőc van, addig szerintem mindenki szeretné megóvni a gyermekét mindentől! Én sem venném szívesen, hogyha idehoznának egy nagyobb gyereket, és az enyém elkapna tőle valamit. Ugyanis a szülőnek kell a gyógyszert kifizetni, a szülőnek kell "kínlódni" egy picivel! Ha ő ezt nem akarja, akkor tiszteletben kell tartani.

2012. ápr. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Bárkitől elkaphatja, nem csak ettől a gyerektől. Tőled is, apjától is, nagyanyjától is, nagyapjától is, bárkitől.

És ha lenne nagyobb tesója, akkor mit csinálnál?

Túl van az egész reagálva.

Ha nem nyúl hozzá a babához, ha nem liheg rá, nem köp rá, nem lesz semmi baja. A baba legyen a babaszobában, ti meg legyetek a nappaliban. Úgyis csak vet rá egy pillantást, és megy tovább, nem fogja agyonölelgetni (ha nem engeded meg).

2012. ápr. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok! Hú, de lepontoztatok, pedig csak a történetemet meséltem el! Aki piros kezet nyomott, meg indokolná, hogy mi rosszat írtam? Köszönöm előre is!
2012. ápr. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!