Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki baba mellett unatkozik?!

Figyelt kérdés
8 hónapos a kislányom, egész nap meg se állok. Amikor ébren van, vele vagy a háztartással foglalkozom, amikor alszik, vasalok vagy főzök. Délután van egy hosszabb, másfél órás alvása, ilyenkor tudok netezni, kikapcsolódni. Van egy barátnőm, egy héttel idősebb a fia, ő folyton a neten lóg, unatkozik. Hogy lehet ez??
2012. ápr. 10. 15:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Nem főz-mos-takarít-foglalkozik a picivel. Én erre tudok gondolni.
2012. ápr. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Vagy lehet többet alszik a gyereke. Az én lányom igaz 1.5 éves de 3 órát alszik napközben, ilyenkor elpakolok, tornázom van, hogy netezek vagy filmet nézek de néha olyan sok az a 3 óra, hogy egy kis unatkozás is belefér :)


Vagy csak szimplán magányos és a neten talál barátokat vagy olyasmiket akiket barátoknak érez.

2012. ápr. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Mert attól, hogy a napi rutint csinálja, még unhatja. Kell neki valami szellemi dolog, nem csak a baba és a háztartás. Én is halálra unnám magam, ha csak ez lenne nekem.
2012. ápr. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Egyébként honnan tudod, hogy a neten lóg egész nap? (nem kötekedésből csak érdekel) Mondta, hogy sokat netezik vagy honnan lehet ezt tudni?
2012. ápr. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Onnan tudom, hogy ha írok neki levelet, akkor szinte azonnal válaszol és rengeteget ír! Van hogy csak 2 hét elteltével tudok válaszolni, de meg sem várja, már ír előre. Plusz amikor ebben az idősávban belépek közösségi oldalra, csak az ő posztolásait látom, délelőtti-délutáni stb. időpontokkal.
2012. ápr. 10. 15:53
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy nem mindenkit elégít ki teljesen a gyereknevelés.

Ettől még nem biztos, hogy unatkozik. De ha unja is a napi monotonitást, akkor sem kell feltétlen elítélni vagy mély következtetéseket levonni belőle.

2012. ápr. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Én nem ítélem el egyáltalán, félre ne értsetek, csak nem értem, hogy lehet ez! Az a durva, hogy kérdezgeti a tesója (férjemmel dolgozik), hogy mit csinálok itthon? Hogyhogy mit??? Gyereket nevelek! Mert az ő húga unatkozik otthon.Ja, és állítólag rendmániás.
2012. ápr. 10. 16:01
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is szoktam. :) Korán kelunk, általában reggel 8-fel 9 körül mar el van mosogatva, fel van porszivozva, kész vagy fő az ebed, a lanyom megreggelizett, én megittam a kávémat. Utána ha ő játszik, én netezek kicsit. Aztán vásárolunk, utana kint játszunk. Ebédel, utana alszik 2,5-3 órát. Sokszor alig várom mar, hogy felkeljen, mert mar nincs mit csinálni. Mert hiába van mondjuk vasalni való, az nem 3 óra. :)

Delutan is sokszor eljasztik magában, mint most is. Én meg megint netezek. Közben néha ide ül az ölembe, hoz egy könyvet, megnézzük, aztán megy tovább.

Szóval gyerek függő is, kinek mennyi a szabadideje.

2012. ápr. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Ja, bocsi, nem gondolom, hogy elítéled, csak mások vagyunk és bizonyos helyzeteket másképp élünk meg. Persze magunkból indulunk is, és ha valamit mi nem úgy csinálunk, akkor sokszor nem értjük a másik miért csinálja ezt vagy azt, hogy lehet hogy unatkozik? De hát ő így éli meg a helyzetet, és ez lehet furcsa, de szerintem nem egyedi helyzet. Sokaknak kell még valami más is, mint a gyereknevelés és takarítás.

Én sem szoktam unatkozni, nekem is furcsa először. De ha belegondolok néha én is unom azt, hogy minden nap ugyanazt csinálom, ugyanaz a dolgom.

2012. ápr. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
7,5 hónapos a fiam és határozottan állítom,hogy egyáltalán nem unatkozom!!!!De ha látnád az én facebook oldalam biztos rólam is azt gondolnád hogy mégis,mert elég sok dolgot kirakok az üzenőfalamra:) Amúgy amit írtál még rám is vonatkozhatna,mert én is rendmániás vagyok:P Annyi,hogy az én férjem itthon van!:)
2012. ápr. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!