Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért visel meg egyre jobban...

Miért visel meg egyre jobban az éjszakai kelés? Hogy meríthetnék erőt, hogy ne bukjak ki teljesen?

Figyelt kérdés

Kisfiam a napokban lesz 4 hónapos. Egy hete pokollá váltak az éjszakáink. 2 hetes kora óta 2-szer kell éjjel, szopizik és alszik is vissza. Volt olyan is, hogy kicseleztem az első ébredésnél cumival, és így az a szopi ki is maradt. Most egy hete óramű pontossággal 2 óránként kel, szopizik picit, aztán belealszik, és teszem is le. De van hogy fél-1 óra múlva megint megébred, nem sír, de nem találja helyét, addig nyüszög, hogy fel kell kelnem hozzá. Próbáltam cumit adni neki, avval se alszik vissza, csak cicin. Hallom, hogy nyel pár nagyobbat, de alig eszik, alszik is el. Ha vissza akarom rakni a cicit a szájába, üvölt, hogy hagyjam békén. De könyörgök akkor a cumi erre miért nem jó neki?! Kezdek kikészülni a fáradtságtól, már egy hete nem aludtam egyben 1,5 óránál többet. Érzem egyre fogy a türelmem, sokszor úgy kelek fel hozzá, hogy megint mi a fene baja van, nagyon dühös vagyok rá. A pár perces szopikat rendszerint végig alszom éjjel, reggel alig bírok kikelni az ágyból, azonnal robbanok mindenért, baromi feszült vagyok, kezdek elemeimre hullani. Nagyon szeretem a kisfiam, de ez a hajcihő megpecsételi a kapcsolatunk. Sose bántanám, de félő hogy ez az egész nagyon megtépázza az idegrendszeremet.

Most mit csináljak? Visszaáll még valaha a régi rend? Vagy szokjam meg hogy újszülöttként viselkedik a 4 hónapos kisfiam?


2012. jan. 25. 13:19
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
63%

És akkor még nem is fogzik....

lehet nem elég táplálo már neki, kevés a tejcsi? ezért ébred sokat

2012. jan. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
92%

1 gyermeked van? Ha igen, akkor az egyetlen megoldás, hogy amikor napközben alszik, akkor te is alszol. Felejtsd el a házimunkát stb., a lényeg, hogy PIHENJ.


Helyre fog állni a rend, bízz benne, de próbálj meg pihenni amikor a babád alszik, mert nagyon kimerítő, amit csinálsz. Neki pedig szüksége van rád.

2012. jan. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
90%

Az nem lehet, hogy csak szomjas, és ezért kortyol csak egy párat?

Előbb-utóbb visszaáll a régi rend, és akkor tudsz pihenni. Napközben mennyit alszik? Akkor te nem tudnál vele együtt pihenni. Kitartás!!! Pihenj minél többet, és akkor hátha jobban fogod bírni az éjszakai felkelést.

2012. jan. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

A nyála brutálisan ömlik és állandóan rágja az öklét.

Próbáltam neki az esti szopi után pótlást adni, de akkor is felkelt. Nagyon keveset eszik éjjel, szinte csak cumizik. Szépen fejlődik 7,5 kg.

2012. jan. 25. 13:26
 5/33 anonim ***** válasza:
A pihenni után ? akart lenni.
2012. jan. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lehet a fog jön, és attól nem alszik.
2012. jan. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


Hát sajnos van ilyen. Lehet,hogy amit te is írtál, nem elég erős a tejcid.De az is lehet,hogy a közelségedre vágyik.A cumi vagy azért nem jó,mert nem jön belőle semmi, vagy mert nincs anya illata.

Nekem most 5 hós a kisfiam, párszor ő is eljátszotta ezt.

Úgy derítettem ki,hogy mi a baja, hogy amikor sírt, odaraktam a hálóingemet mellé.Érezte az illatomat rajta,kapott egy cumit és aludt tovább...


Úgyhogy nyugi, tudom,hogy nem könnyű.Próbálj meg napközben akkor pihenni,mikor a pici alszik.

Kitartás! :)))

2012. jan. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok, hogy bíztattok.

Egy babám van és van segítségem is. A gond az, hogy nagyon rossz alvó. Nappal is egy huzamban max 1-1,5 órát alszik, egyedül kint a babakocsiban alszik 2-3 órát, de akkor én nem alhatok amíg ő kint van egyedül. Az éjszakai alvást nem lehet pótolni, nem vagyok nagyravágyó csak 3 max 4 órát szeretnék újra egyben aludni.

És egyébként nappal is 2 max 3 óránként eszik, de ez mindig is így volt, igazi kis cicifan, ezt már megszoktam. :) Már rég megduplázta a súlyát is.

Esetleg kipróbáljuk, hogy a férjem kel fel hozzá, hátha nem is éhes?

2012. jan. 25. 13:32
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
fogzás,növekedési ugrás,esetleg nem most tanul/t meg átfordulni? ezek jöhetnek szóba. tudom,hogy ezzel most nem vigasztallak meg,de nálunk ugyanez volt 4,6-és most 8hósan is! csak azt tudom mondani,hogy az egyiknapról a másikra helyre jön. nálunk ez 3-4hétig tartott.
2012. jan. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
73%

A tejeddel biztos hogy nincs semmi baj!


A babák nem csak azért ébrednek éjjel, és akarnak szopizni, mert éjesek/szomjasak, hanem mert mamaközelségre vágynak. HA fogzanak, akkor még inkább.


Azt kell mondjam, hogy teljesen normális, amit írsz. VAnnak ilyen babák.

Ami szerencse, hogy az első. Amit már javasolt valaki, én is azt erősíteném: nappal pihenj le, amikor elaludt a baba, a háztartás meg szaladhat. És a jó hír: nem magad így örökre.


Én se hittem, de egyik gyerekem csak 20 hónaposan aludta át az éjszakát először, hasonló okokból. És könnyen lehet, hogy Neked nem kell ennyit várnod...


Kitartás és pihenj, amikor csak tudsz!

2012. jan. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!