Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mennyire van...

Szerintetek mennyire van igény családi napközire 0-3 éves korig? (faluban, városban)

Figyelt kérdés

3 gyermekes anyuka vagyok és kíváncsi vagyok, hogy a mai világban van-e erre igény, ugyanis az állám nagyon szorgalmazza ezt, és támogatná, hogy a kisgyermekes anyukák minél előbb visszamenjenek dolgozni (már ha van hova!).

Van aki beadná egy ilyen helyre a gyermekét (mennyi idősen?), ha mindennel elégedett? Max 5-7 kisgyermek (baba).


Köszönöm előre is a válaszokat!


2012. ápr. 11. 08:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Az állam nem nagyon szorgalmazza! Legalábbis pénzt azt egy fillért sem ad rá. Az persze jó lenne, ha a szülők beadnák a gyereküket, minden költséget ők fizetnének, meg még az alapító befizetné a sok vállalkozói adót. Na, de ilyen fizetések mellett? Ez nem működik. Én falun lakom, és itt elég sok a jómódú ember. 10 éve van itt családi napközi, és soha nem ment neki valami jól. 7 gyerek a max. amit fogadhat, és soha nem volt teljes létszámon. Az idéntől nem kap állami támogatást, ezért be is zár. Én mérges vagyok emiatt, mert akartam vinni a fiamat. 47 e ft-ot kért el, de sokan még ezt sem tudják kifizetni. Állami támogatás nélkül meg még sokkal többet kéne kérnie, szóval ez nem megy. Ha azon gondolkodsz hogy csanát nyitsz, akkor felejtsd el.
2012. ápr. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nem vagyok Magyarorszagi, nalunk mar vannak ilyen "bolcsik"


ha az anyagiak megengedik, en semmi esetre sem szeretnek visszamenni dolgozni 3 eves koraig, az en gyerekem en szeretnem nevelni


Az unokatesom alig varta, hogy a pici egy eves legyen, es mehessen dolgozni, elotte is ment volna, de a ferje nem engedte. Sokan anyagi okok miatt sajnos rakenyszerulnek, ezert szerintem lenne ra kereslet.

2012. ápr. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

igény van de drága. én beadtam a lányom ovi előtt,heti 2 nap jár,28e. egész hónaprta én nem tudnám. sajnos olcsóbban nem tudja senki kihozni pedig támogatás is van,mert 1000 féle előirásnak kell megfelelni,plusz ilyen helyen mindent biztositania kell a vezetőnek.


én nagycsaládos vagyok,én inkább azon vagyok h itthon tudjak dolgozni-varrok

2012. ápr. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Persze hogy lenne rá igény. Ingyen és bérmentve. Mennyien írnak már ide, hogy "tanulok, munkanélküli vagyok, nem vették fel a bölcsibe, oviba. De én szeretném, mert milyen jó lenne a gyereknek (meg a lusta anyukának is). Mit csináljak?"

Ja, fizetni azt nem tudok, vagy nem is akarok.

De iróniát félretéve az átlagembernek ez megfizethetetlen. És tényleg nem tudják olcsóbban kihozni, mint 50 e ft, sőt hallottam, hogy Pesten még 80 e Ft is van havonta.

2012. ápr. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi egy viszonylag kis városban lakunk, ott két magánbölcsi van. Az egyikkel nagyon rossz tapasztalatok vannak, a másik meg fullon van. Még jó, hogy a szomszédos városban, ahová átjárok dolgozni, találtam egy családi napközit, így oda beírattam kisfiamat. Az állami bölcsibe esélyünk nem volt bekerülni, pedig 3 hetesen beírattam, hogy két évesen mehessen. Fellebbezéssel sem sikerült.

Most a családi napköziben 52.000 Ft/hó kajával együtt, amit fizetek, de ha ezt az összeget levonom a fizumból, még mindig jóval több marad, mintha otthon maradtam volna 25.000 Ft gyesért. Az csak arra lenne elég, hogy éhen haljunk. :(

Szóval 2 évesen ment a kisfiam oda, én visszamentem dolgozni, ami mind a kettőnknek jót tett. Ő nagyon jól érzi ott magát, rengeteget fejlődött, angolul tanítják, szobatiszta lett, betegséget még nem kapott el talán a kis létszámú csoportnak is köszönhetően.

2012. ápr. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi faluban élünk, nálunk sajnos még bölcsöde sincs, így fogalmam sincs hova fogom tenni a 2 éves fiamat, amikor nekem vissza kell mennem dolgozni. Márpedig vissza KELL mennem, mert ahogy az előző válaszoló is írta, a gyes csak az éhenhaláshoz elég... még nekem is bőven megérné akár a havi 50ezer forintos családi napközi is, mert akkor is sokkal többet keresnék, mint a gyessel. De sajnos nálunk nincs lehetőség erre, most pedig ha így megszigorították a feltételeket, biztosan nem is lesz. Máshová nem tudom hordani, mert helyben dolgozok, szóval majd marad egy nem hivatásos bébiszitter, aki itthon lesz vele, és akit ismerek és megbízhatónak tartok. De gyanítom, hogy nagyon nehéz lesz ilyet találni! Azért reménykedek benne, mert más lehetőségünk nagyon nincs.
2012. ápr. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen,lenne rá igény,de nagyon drágák sajnos.
2012. ápr. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért ha megnézed azt, hogy az átlagember havi 80 e Ft-os fizetésért dolgozik, akkor nem fogják tudni kifizetni a havi 50 e Ft-ot. Ennél kevesebből meg nem tudják kihozni.
2012. ápr. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!