Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2-3 hetes babával mit szoktato...

2-3 hetes babával mit szoktatok játszani, ha ébren van?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 11. 10:06
 1/8 anonim válasza:

Igazából játszani még nagyon sok mindent nem tudsz vele.

Mivel elég kicsi még. De tudsz neki beszélni énekelni stb..

Ezekre a dolgokra neked kell rájönnöd.

2012. ápr. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Énekelni és mesét olvasni szoktam. Ezen kívül nem sok ötletem van:(.
2012. ápr. 11. 10:10
 3/8 anonim ***** válasza:

nem kell játszani vele. egyszerűen érezze a közelségedet, hallja a hangodat, énekedet. ennyire van szüksége.

beszélj hozzá sokat, énekelj neki, légya közelében, de közben nyugodtan végezd a dolgod (én pl.vasalni, teregetni szerettem mellette).

2012. ápr. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Pl babamasszázs, vagy cirógathatod valami puhával, vagy mutathatsz neki formákat.
2012. ápr. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem van egy fekete-fehér csíkos köntösöm és az én kislányom imádta nézegetni amikor ennyi idős volt.
2012. ápr. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az ilyen picik leginkább a kontrasztos dolgokat látják, így mi egy ökölnyi fekete plüss patkányt tettünk egy fehér párna elé. :) Imádta, hamar nyúlt is érte!
2012. ápr. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

En rengeteget beszeltem a kisfiamnak amikor ebren volt,ugy mindenrol.Meg olyan is volt hogy egy hivatalos levelet felolvastam neki, mert maskor nem tudtam elolvasni. Persze ilyenkor olyan meselos hanghordozassal beszeltem hozza.

Kesobb ugyanez ment csak mar nem en meseltem,hanem a pluss jatekok,akik mozogtak is hozza.

Vagy volt hogy mesek focimdalait hallgattuk egyutt youtube segitsegevel akkor enekeltem neki.Ez akar 1-1,5 orara is lekototte mindig.

Mondjuk o nagyon tarsasagi,kozossegkedvelo baba.

2012. ápr. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az fejleszti a legjobban ilyen korban, ha sokféle inger éri. Mutass neki élénk színű dolgokat, vidd az ablakhoz, ahol láthatja az erős fényt, énekelj neki, beszélj hozzá, érintsd meg a kezét, fektesd néha máshogy (hasra, hátra, fejjel az egyik, más alkalommal a másik vége felé), kapcsolj neki zenét, vidd néha a konyhába, hogy sokféle szagot érezzen, különböző irányokból beszélj hozzá, stb.
2012. ápr. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!