Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » úgy el vagyok keseredve! Az...

úgy el vagyok keseredve! Az én babám már soha nem fog nyúlni?

Figyelt kérdés

4 hónapos múlt 3 napja!

Nem nagyon akar nyúlni tárgyakért. Igaz Dévényre járunk, mert feszes a nyaka, de a terapeuta sem nagyon tud mit mondani,csak hogy csörgőzzek, játszószőnyeg, akasszak fölé mindenfélét.

Ezeket már próbáltam. Nagyon nézi, beszél hozzájuk de a keze átlalában vagy a szájában landol, vagy összefonva a feje körül!

Annyira szomorú vagyok! Ma már feladtam az egész csörgőzést?

Van,hogy egy baba nem tanul meg nyúlni?


2012. ápr. 11. 13:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Ilyen butaságot hogy gondolhatsz, hogy nem tanul meg nyúlni???És miért adod fel a csörgőzést?????ő dolgozik, próbálkozik attól még, hogy kívülről nem látszik, Te vagy az anyukája, tessék neki segíteni, támogatni!!!!!

Nem ugyan abban az ütemben fejlődnek a gyerekek, és ez egy agyi érés is, nem csak fizikai!!Nagyon összetett dolog!!!

Bocsi, hogy így kiakadtam, de még csak 4 hónapos!!!Nagyon pici, ne aggódj már, fog nyúlni, mikor meg tudja csinálni!!!És meg fogja tudni!És Te segítesz neki, támogatod!!!!!!!

Ja és ne csörgőt mutass neki, hanem valami izgit!Mondjuk a TV kapcsolót, vagy egy ceruzát, vagy egy színes rongyot, vagy kocogtass egy poharat vagy mitudomén....marha uncsi lehet már neki az a csörgő, ha ennyire nem izgatja:)

2012. ápr. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kedves anyuka!

A gyerekek jól tudják mi a dolguk és hidd el a tied is tudja. Épp ezért a legfontosabb, hogy megnyugodj és játsz sokat a babáddal. Minden baba megtanul a játékok után nyúlni. A mienk sem nyúlt utána és elkeseredtem és láss csodát egyik napról a másikra utána nyúlt és meg akarta fogni. Ha már odafigyel a játékokra, akkor előbb- utóbb megfogja majd őket. Nyugodj meg!

2012. ápr. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
lányom is hypotón volt súlyosan. nyak, gerinc váll részen. 5 hónapos volt mire tudott fogni és 4 hónapos kortól jártunk Dévényre. ne aggódj, naná hogy tud majd fogni. a lányomnak mindig ökölbe, a test mellé volt behúzva a karja. sokan segített a dévény, egy évig jártunk rá. ne aggódj, a lényeg hogy jó kezekben van a babád és észre sem veszed, és szépen lassan éppolyan ügyi lesz mint bármelyik más baba :)
2012. ápr. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Esetleg cirógasd a tenyerét, hogy nyissa ki és próbáld meg a kezébe adni néha.
2012. ápr. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A nyitássan nincs gond.

Fogni fog! Ha beleakad a keze egyből ráfog mindenre, de nyúlni nem akar!

Köszi Nektek!

Támogatom én a babám, csak néha úgy elkeseredem!:(

2012. ápr. 11. 15:46
 6/7 anonim ***** válasza:
Megértelek, én is elszoktam néha. Sírni is szoktam, de ki álljon mellette, ha nem az anyukája? TE nem adhatod fel!
2012. ápr. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia.Mi is járunk dévényre,és nekem sem nyúlt sokáig a babám semmiért,igaz próbált de nem ment neki:(kiderült,hogy nagyon feszes és rövidek az izmai a karjában,a válla,nyaka és a törzse meg durván laza:(szóval meg vagyunk áldva mi is.Szóval mi már 2 hónapja járunk tornára(9 alkalom volt eddig)már sokkal ügyesebb,szépen,nyúl és fogja,rágja a játékokat,ami t eddig nem tudott.Ne keseredj el menni fog neki,nálunk egyik napról a másikra megindult a nyúlás.Mi járunk még korai fejlesztésre is konduktorhoz,ez is egy nagyon jó dolog.Fel a fejjel és játszatok sokat vele.

Üdv

2012. ápr. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!