Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? El vagyok keseredve?!

Mit tegyek? El vagyok keseredve?!

Figyelt kérdés
lehet kicsit hosszú lesz.előre is bocsi.van egy 22 hós kislányom.apukájával szétmentünk mikor 3 hetes volt.én utána nagymamámhoz költöztem a kislányommal.aztán megismerkedtem a jeéenlegi párommal.teherbe estem.sajnos csak most 1 hónappal ezelőtt sikerült összeköltöznünk.mamámmal kb másfél évig éltem,meg a kislányom is.amióta elköltöztünk a kislányom állandóan mamát keresi,egész álló nap mást nem hallok tőle csak h mama.ma már sírva feküdt le mert mamát kereste.mintha én nem is léteznék.:(((pedig szeret a kislányom,tudom,érzem,de mégis csak a mama létezik számára mióta nem élünk vele.mamával minden nap találkozunk.nem tudom mi lenne a helyes.kérlek titeket segítsetek,adjatok tanácsot.csökkentsem a mamával való találkozás számát?h szép lassan hozzászokjon ahhoz a kislányom h én vagyok anya,mama pedig egy külön élő személy?!vagy pont h ezzel ártanék a lelkének,és inkább maradjon am indennapi találkozás?nem tudom mit tegyek,nagyon el vagyok keseredve.azt szeretném ha a kislányom hozzám ragszkodna jobban,és szeressen,és becsüljön.de ehelyett neki csak a mama.mit tegyek?köszönöm szépen a segítséget előre is.
2012. márc. 9. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell aggódnod, nem kell változtatni semmit, pláne nem csökkenteni a mamás együtt léteket. Csak hagyd, had teljenek a napok ahogy neked is jó, majd szépen hozzászokik. Legyen a mamánál is, de csináljatok közös programokat is, ahol csak ti ketten vagytok, vagy a jelenlegi pároddal hármasban.
2012. márc. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az elsővel értek egyet. Majd szépen megszokja, nem kell kevesebbet találkozni sem.
2012. márc. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

na nalunk a helyzet ugyan ez! mintha csak en irtam volna le, csak nalunk anyamhoz ragaszkodik nagyon a lanyom, mi ugy csinaltuk lehet nem jol tettuk hogy egy lepcsohazba soot egy folyoson is lakunk anyuekkal, de kulon lakasba,a lanyom mostanaban egyre tobbet kezd velunk lenni nem nagyon akar mar mamahoz menni,pedig imadja tobbet kell vele foglalkoznod meg kell neki magyarazni hogy most a mama nem lakik veletek stb.. tudom hogy nem konnyu!

na ebbe a percbe mondta a lanyom hogy hivjam fel a mamat telefonon :))

2012. márc. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Teljesen normálisa kicsi reakciója, hiszen a mama egész eddig része volt az életének, és most hirtelen eltünt az állandó jelenléte.

Ne aggódj, egyet értek a többiekkel, meg fogja szokni, legyél vele türelmes, beszélgess vele sokat az új helyzetről, ha nem is úgy tűnik, ennyi idősen már nagyon sok minden megértenek, felfognak. Adj időt neki. Neked ez természetes dolog, ő meg tragédiaként éli meg.


Türelem!

2012. márc. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a megnyugtató válaszokat.duplán fáj a lelkem e miatt.egy részből azért mert úgy érzem h hozzám nem ragszkodik annak ellenére h szeret.másrészről meg azért mert látom h szenved a mama hiányától.:(
2012. márc. 9. 21:56
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nehéz helyzet, az biztos. De nehogy azt gondold, hogy akkor hozzád nem is ragaszkodik, mert nem így van, csak Téged továbbra is lát minden nap, így nem hiányzol neki lényegében. Szerintem sem kell csökkenteni a látogatások számát, mert az csak még jobban megviselné őt. Nyomtassatok a mamáról egy képet, tegyétek be a szobájába, esetleg adja oda neki a mama, és magyarázza el (amennyire lehet:) ) hogy így majd mindig ott lesz vele. Szép lassan pedig hozzá fog szokni.
2012. márc. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Erről most az jutott eszembe, amikor a férjem meghalt... :( A lányunk 9 hónapos volt akkor. Gondolhatod mennyire hiányolta. Iszonyatosan apás volt.

De én lepődtem meg a legjobban, hogy milyen hamar hozzászokott az új helyzethez.


Teljesen normális, hogy a lányod így ragaszkodik a mamához, hiszen ő úgy élte meg, hogy mindig is ott volt a mama és Te. De Te most is ott vagy neki. Hidd el, ha valamiért nem látna 1 napig, utánad is sírna.

Türelem, és magyarázd el neki, hogy szeretitek a mamát, mama is szereti őt, minden nap találkozhatnak....

2012. márc. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt a helyzet. Ne aggódj. Teljesen természetes, hogy így reagál. Tökéletesen éli meg a helyzetet. Ne aggódj, mert nálad jobban nem szeret senkit a kislányod. Egyébként szerintem ez ebben az életkorban különösen előfordul. Ki fogja nőni, s lesz olyan időszakotok, amikor mindent csak anya csinálhat, mindent csak anyával csinálok, stb. Minél több időt töltsön el szerintem továbbra is a nagymamával, hiszen most van az az időszak, amikor imádják egymást, és ezt ki kell használni. Eljön a te időszakod is, és nagyon el fogsz fáradni. Persze kellemesen! :-) Aggodalom tényleg nincs ok.
2012. márc. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!