Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek? Nem fog...

Mi a véleményetek? Nem fog bezavarni a balatoni nyaralás az itthoni megszokott jó alvásba?

Figyelt kérdés
Pár hete nagyon alszik a babám(1 éves), félek hogy el fogom rontani ezt a jó kis időszakot, hogy máshol leszünk nem a megszokott helyen.Nálatok ez okozott problémát?Elég érzékeny a változásokra, még nem voltunk vele sehol ahol ott is aludtunk volna.
2009. jún. 18. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Meg fogja érzeni a babád is, te is a változást. Az enyém általában úgy "tiltakozik", hogy rosszul eszik az első napokban.


A legfontosabb, szerintem, hogy te ne ess pánikba. Ha a baba érzi majd a te feszültségedet, akkor ő is sokkal rosszabbul fogja viselni a változást. Ha azt látja - szülei nyugodtak, akkor elfogadja, hogy ez a helyzet a változás ellenére biztonságos.


Vigyetek magatokkal olyan dolgokat, amiket megszokott - takarót, játékot az ágyból, ad absurdum - képet az ágy mellőli falról. Bármit, ami látványban, illatban, érzésben idézi az otthoni dolgokat. Ha lehetőséged van rá, tedd az ágyát az új helyen olyan szögben és távolságban az ablakhoz, ajtóhoz, ahogyan otthon is van, hogy a fényviszonyok hasonlítsanak a megszokottakhoz.


És mindenképpen mondd el neki előre, hogy elmentek nyaralni. Meséld el, milyen csuda jó dolgok lesznek ott, miket fogtok majd csinálni, merre mentek, miket esztek majd. Hogy ott leszel te, meg apa, meg ... És egy másik ágyikóban kell majd aludni, de ott lesz a kedvenc maci/nyuszi/pelus/stb. meg te is ott leszel. Szóval tartsd képben a picit :D


Jó nyaralást!

2009. jún. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1 éves babának nem hiszem, hogy akkora gondot fog okozni. Mi is voltunk nyaralni a 10 hónapos babánkkal. ő nyaralt, mi meg rá vigyáztunk, mert már ment, és nagyon érdekelte minden.
2009. jún. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy éves volt a fiam mikor először elmentünk vele 3 napra,vízpart mellé.Kissé megzavarta az alvását,de amúgy semmi másban nem okozott gondot,hogy nem otthon vagyunk.
2009. jún. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.Mikor hazaértetek minden úgy alakult mint előtte?Ugyanolyan jól aludt a babátok?
2009. jún. 18. 12:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok.


A kislányom hazatérés után azonnal visszaállította a megszokott rendjét. Tavaly nyáron voltunk nyaralni először, akkor 17 hónapos volt.


Vedd figyelembe, hogy a babának kell majd pár nap, hogy megszokja az új környezetet és hazaéréskor visszaszokjon megint a régibe. Tehát ne ijedj meg, ha a nyaralás első pár napján nem akar majd megszokott dolgokat csinálni. Neked kell kitartóan biztatónak lenni.

Én pánikoltam és nem is volt jó addig, míg le nem nyugodtam.

2009. jún. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát mi voltunk vele 7 hósan is meg most 19 hósan, jó alvó gyerek egyébként..de a 7 napos nyaralás első 3 napján nagyon rosszul aludt pedig mi is vittünk mindent magunkkal (kistakaró, cumisüvegek, kisállatok minden) a rossz alvás miatt nyűgösebb volt, nem is viselte olyan jól az ide oda mászkálást...

Mire megszokta addigra meg jöttünk haza :)

Itthon 1 nap alatt visszarendeződött minden.

Szóval nekem egyik se volt nyaralás, inkább a hisztis természetének, nyűgösségének kezelésével fogalkoztam, és rendkyvül fáradtan jöttem haza :))

De lehet hogy csak ő ilyen háklis a kis megszokott zugára:)

2009. jún. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!