Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónaposan még csak kúszni...

8 hónaposan még csak kúszni tud, mászni nem. De viszont már feláll bárhol egyedül és lépeget a bútorok mellett. Talán ki fog maradni a mászás. Más anyuka gyerkőce is van, volt így?

Figyelt kérdés
Pedig erős,ha fogom a kezét is,magabiztosan áll,sétál.Olykor még egy kézzel is.Ti gyerkőcötök mikor kezdett el mászni?
2010. jan. 8. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia, az én lányom 6 hónaposan kezdett mászni a fiam 8 hónapos volt amkikor nekiállt pedig azt hittem már nem fog megtanulni mászni. Egyszer csak egyik napról a másikra még is csak nekiállt. Kúszni nem is tudtak egyik sem. Én pedig se kúszni, se mászni nem tudtam :)
2010. jan. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mintha Én irtam volna ki a kérdést. 8 hós, csak kúszik, nem mászik, áll és segitséggel lépeget:))

Amúgy szerintem hamarosan az is bekövetkezik.

2010. jan. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én babám pont 8 hós.Már mászik,feláll egyedül,de még bútorok mellett nem lépeget,és csak ha mindkét kezét fogom tud menni.

Minden baba más,lehethogy a tiednek kimarad a mászas,és mindjárt elindul maga. A barátnöm kislánya se mászott,viszont hamar kezdett járni

2010. jan. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam is előbb állt, és cska utána mászott. 7 hónaposan állt, utána 2 héttel már lépegetett és cska 8 hónapsoan kezdett mászni. Most már alig érem utol:)
2010. jan. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A mászás fontos, ha kimard a mászás későbbi diszleksziára utalhat.

Lányommal voltam 4 hónaposan neurológusnál, mert méhen belüli fekvésből adódóan csak az egyik oldalra szerette fordulni , mondta, hogy ha figyeljem később mászik-e, mert az fontos.

Hát mászik, mint gép, mind fiam is, lányom is 7,5 hónaposan kezdett mászni.

2010. jan. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem szabad vezetgetni,pont azért,h az esetleg kimaradt mászást is próbálgassa.Hagyni kell mindent,h magától csináljon,nem kell sürgetni a vezetgetéssel sem.
2010. jan. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sokáig azt hittem én is, hogy kimarad nálunk a mászás és a kúszás is, de 9 hósan egyszercsak elkezdett hátrafelé kúszni, inkább csak tolta magát, és 10,5 hósan mászni. Azóta le se lehetne kötözni, mindenhova mászik, és feláll. Igaz, nagyon érdekes stílusban, mert az egyik lábával van csak térden, a másikat kinyújtja maga mellett, de váltogatja őket. És előtte hiába csináltam akármit, nem akart mászni. Az ortopédus a 2. kontrollon azt mondta, hogy úgyis csak akkor fogja csinálni és azt ahogy ő gondolja. Amúgy, ha megtanul járni, és elesik, mászva fog feltápászkodni...nem? legalábbis, amíg csetlik-botlik. Sokaktól hallottam, hogy előbb lépegetett, és így tanulta meg a mászást.
2010. jan. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
előző vagyok: most 11 hós (egyébként egy éves korukig kellene elsajátítaniuk anélkül, hogy "gondot" okozna
2010. jan. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!