Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 70g hízás 3 hét alatt, nagyon...

70g hízás 3 hét alatt, nagyon kevés?

Figyelt kérdés

kisfiam 4,5 hós,anyatejes.napi5x-6x szopizik,éjjel 1x. 20-30 perceket cicizik 1 szopi alkalmával.Kiegyensúlyozott,jó kedélyű,vidám baba.

70g-ot hízott az elmúlt 3 hétben és 2cm-t nőtt ,így most 6360g és 65cm..Almát,sütőtököt kóstolgatunk 2 hete.


2012. ápr. 12. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
hát az bizony elég kevés,ismerem a problémát.Lehet amúgy,hogy csak rosszul mérted.mindig akkor mértem,amikor már több órája nem evett,tehát monjuk mknden héten reggel,akkor reális és csakis pucéran.meg attól is függ,hogy mennyit kakilt..
2012. ápr. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
védőnő mérte tanácsadáson...de nem mondott rá semmit..
2012. ápr. 12. 12:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen pár hete. Szerintem nálunk a hosszra ment a növekedés, mert hirtelen jók lettek a 68as ruhák (4 hós lesz). Ha jó kedvű, kiegyensúlyozott és nem fogy, akkor szerintem ne aggódj. Szerencsére nekünk le is járt a mérleg bérlése :) A következő héten viszont 150 grammot hízott.
2012. ápr. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én hagynán a hozzátáplálást, mert a zöldség-gyümölcs egyrészt ráér, másrészt az anyatej táplálóbb és 6 hónapos koráig elegendő. Én kevésnek mondanám a hízást, bár a súlya teljesen rendben van. Sokat mozog?
2012. ápr. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen,nagyon sokat mozog.Szinte egész nap jár keze lába..:)


Azt elhiszem hogy 6 hós koráig elég az anyatej,csak nem egy baba van a környezetemben akivel 6 hós kora után kezdtek kóstoltatni,hozzátáplálni és nehezebben fogadta el mint akit 4-5 hós korában már elkezdenek hozzászoktatni.A szomszéd kislány lassan 9 hós és csak a cici kell neki,Max 1 babajoghurtot megeszik de azt is 2x-re..Lányommal 3,5 hós korában kezdtem kóstoltatni,most 3,5 éves és mindent megeszik...Én nem hozzátáplálom,csak kóstolgatunk.Tízórai szopi előtt pár kanállal.

2012. ápr. 12. 15:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is elég nehezen fogadott el mást (6 hónaposan kezdtük), de már 8.5 hónapos és szinte mindent elfogad, amit ehet már. Csak a kezdetekkor volt finnyás. Mvel a túlyomóan tej alapú táplálást javasolják, nem sietek sehova ;) Anyukám gyermekorvos, rajta kívül a védőnőnk, gyerekorvosunk sem talál ebben semmi kivetnivalót.

Amíg csak pár kanálkával eszik a babád, addig szerintem rendben van, főleg ha mozog, de továbbra is a tápláló anyatej legyen a cél.

2012. ápr. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!