Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos babát lehet teáztatni?

1 hónapos babát lehet teáztatni?

Figyelt kérdés

Tápszeresek vagyunk, és azt olvastam, hogy tápszeres babáknak kell egy kis plusz folyadék. De milyen teát adjak neki? Elvétve adtam eddig a Mecsek Bébiteát, de mivel kamillás, nem akarom hosszú távon nyomatni neki. Szoktunk még "limonádét" csinálni, kevéske cukorral, és egy csepp facsart citromlével. Mit lehetne még adni neki?

Egyáltalán kell? Eddig nagyon sokat evett (napi 8X 100-at), és mindig fájt a hasa evés után, ezért a doktornő beszabályozott minket, most csak 70-et kaphat.

Anyósom szerint sima teából csináljak neki higítva, de a dokinő szerint az élénkítő hatás miatt nem szabad adni a picinek. Nem tudom mit csináljak!!!!


2009. jún. 18. 17:46
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Adhatsz neki plusz folyadékot, de ne sima teát. Azt majd jóval később. A forralt víz lenne a legjobb, de adhatsz neki nagyon gyenge kamilla teát. A limonádéval sincs gond, de az a cukor tényleg nagyon kevés legyen. Mást még ilyen picinek nem tudok kitalálni. Mást én nem adnék neki. Majd idővel.
2009. jún. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
A HIpp gyógynövényes babateát nyugodtan adhatod neki, vagy sima vizet.
2009. jún. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Sima, fekete teát ne adj neki. Gyerekteákat lehet kapni, gyógynövényekből.
2009. jún. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

sima fekete teát ami nem ízesittet.

egy nagyon picikét mintha egy csipet só lenne, áztass ki és azt adhatod neki. lehet olyat kapni ami nem filteres.

2009. jún. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Szia!Mi mecsekteát adtunk neki,gyógyszertárban kapható.Azóta is azt issza,víz nem kellett neki soha sajnos.

8hós baba anyukája

2009. jún. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

limonádét ne, a citrom még nem való egy ilyen pici baba gyomrának.

lehetne hipp babateát ( rajta vannak a hónapok hogy mekkorának lehet adni, azokból válogathatsz)

De a teának rengeteg hátránya van. Cukor felesleges plussz kalória, továbbá a még ki nem bújt fogacskákat is kárositja. Szóval én a vizre szavazok, bébiviz, vagy forralt viz. Esetleg ritkán tea.

2009. jún. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
Elso perctol teazunk,mert besargultunk es a korhazban nem tettek lampa ala a fiamat,es a haziorvos azt monta h mivel a majatol sargult 1 nagyon pici cukros teatol helyre jon.Ez igy is volt 2 nap utan mar tisztult,Azota is issza es ha szomja a cici nem is kell neki.
2009. jún. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Normális, ha evés mellett még napi szinten megissza a 150-180-at teából? Persze sokat is pisil, gondolom az nem nagy baj, a veséjét nem terheli?
2009. jún. 19. 14:04
 9/10 anonim ***** válasza:
hát 1 hósan még inkább ciciből kéne megennie , innia. Szerintem kicsit sok, de lehet hogy semmi baja nem lesz tőle azt nem tudom.
2009. jún. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem megy a szopizás, ezért kénytelen vagyok tápszerezni, ez van. Valamivel etetnem kell!!!
2009. jún. 22. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!