Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a gyereknek az apja nevét adják?

Figyelt kérdés
Nem régimódi? Adnátok mellé másik nevet is? Miért csináltátok így, ha így csináltátok?
2012. ápr. 12. 17:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
65%
Az elsőszülött fiam a férjem nevét kapta. Nem kérte -de persze nagyon örül neki-, de nekem nagyon tetszik ez a név és így számomra természetes volt.
2012. ápr. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
62%
Nem szeretem ezt a hagyományt, és a gyerekemnek akkor sem adnám az apja keresztnevét, ha az lenne a kedvencem. Külön lény, külön személyiséggel, nem pedig az apja kicsiben. Az meg számomra teljesen érthetetlen, miért kell pl. 5 József/István etc. egy családba.... A párom egyetért velem, ő sem szereti az ilyen névadást.
2012. ápr. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
59%

Nálunk a férfiágon így megy ez már generációk óta. Hagyomány, szeretik ezt a nevet, én megértem őket, bár én nem tudnám követni ezt! Nekem annyira nem jön be ez, de tiszteletben tartom, ha valakinek ez fontos.

Férjeméknél nem hagyomány szerencsére, így a mi babánk más nevet kapott.

Ja, amúgy bátyámék fia már kapott második nevet is, mert ő ragaszkodott az első névhez, felesége meg szeretett volna egy másik nevet is adni.

2012. ápr. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
59%
Én nem szeretem ezt a "hagyomány", mert a vezeték névvel úgy is tovább viszi a családnevet, nem kell még a keresztnévnek is ugyannannak lenni. A névnek pont az a lényege, hogy meg tudjuk egymást szólítani. Én biztos nem adnám a gyerekemnek ugyanazt a nevet, mint ami az apjának van
2012. ápr. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
63%
Ha tetszik az szülő neve, akkor miért ne adhatnák a gyereküknek? Nálunk a fiú tesóm apukám nevét kapta, de nem azért, mert úgy szokás, hanem mert a szüleim szerint az egy szép név. Viszont én (lány vagyok) nem kaptam meg anyukámét, mert az a név nekik nem tetszett.
2012. ápr. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
45%

Én szeretem ezt a hagyományt, nálunk ha fiú lenne, apuja nevét kapta volna, de kishölgy, így nem lehet Gergely. :))) Nem lett volna mellette másik neve.


36 hetes kismama

2012. ápr. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
64%
Csak hagyományból nem adnám, annak nem vagyok híve. Viszont ha tetszene, akkor semmi akadálya. Nálunk nem az apa nevét kapta. De nagypapám nevét örökölte a fia és az ő fia is, csak a becenevekkel tudtuk őket megkülönböztetni. A két névnek meg alapból nem vagyok híve, úgyhogy 1 van a kisfiamnak, ami nekünk, a szüleinek tetszett. :)
2012. ápr. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
46%
gratulálok annak, aki még itt is szavazgat, mint egy idióta -.-" biztos vmi kis pista nevezetű, aki nem bírja elviselni, h gáz ez a szokás
2012. ápr. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Nálunk is úgy van, hogy Apukám a Nagypapám nevét kapta, Anyukám a Nagymamámét. A pároméknál is a párom bátyja az apja nevét kapta.


De a párom szeretné, ha a kisfia az ő nevét kapná, és nekem is tetszik az ő neve (Dávid). De azért viszolygok kicst attól, hogy ezt a nevet kapja, mert ezt a hagyományt én sem szeretem.

Viszont nem egy átlagos vezetéknevünk van, tehát a 2. név már sok lenne..

2012. ápr. 12. 17:51
 10/23 anonim ***** válasza:
75%

Én nem adnék olyan nevet a gyermekemnek, ami már van a családi, baráti körben.

Azt gondolom, minden ember önálló, külön személyiség, legyen mindenkinek "saját" neve.

Attól meg frászt tudok kapni, amikor egy családban van mondjuk, Feri, Ferike, Kisferi, Kisferi Ferikéje.

2012. ápr. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!