Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor ehet diót, mogyorót...

Mikor ehet diót, mogyorót napraforgót? és hogyan? Nem vega szülők ti szóját adtok a gyereknek, mikortól és hogyan?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 12. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Elvileg az olajos magvakat 1,5 éves kortól lehet adni a babáknak, de óvatosan, mert eléggé allergének. Hogyan? Pucolva, kisfiam imádja rágcsálni (2,5 éves). Nem sózott változatot veszek itthonra, abból kap pár szemet, illetve sima törős földimogyorót ügyesen megtöri magának, és eszeget belőle.

Szóját nem adok, és magunknak sem veszek, ugyanis sajnos a Magyarországon kapható szója mind génkezelt. Elég sok "szemetet" eszünk úgyis, nem hiányzik még ez is.

2012. ápr. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Egy éves múlt, én még idegenkedek ezeketől a magvaktól, nem is a "tartalma" miatt, hanem a félrenyelés veszélye miatt. Rokonok meg rendszeres kínálgatják, ő meg persze venne belőle és nem érti hogy anya meg miért nem engedi...


Szója csak úgy eszembe jutott, mi sem eszünk csak már tényleg nem tudom mit adhatnék még neki, már nagyon sok ételt eszik, amit mi is, de egy csomó van amit meg nem szeret, vagy ha van kedve megeszi ha nincs nem pl tökfőzelék ilyen :).

2012. ápr. 12. 22:41
 3/7 A kérdező kommentje:
ja a hogyant úgy értettem, hogy pl diót mogyorót csak úgy magában nem mernék neki adni de mondjuk ledarálva belekeverve valamibe vagy süteménybe, ha nem allergizál akkor biztos megenné.
2012. ápr. 12. 22:43
 4/7 anonim ***** válasza:
Én valahogy nem paráztam ezen a félrenyelés dolgon. Egy mogyorószem nem olyan nagy, hogy problémát tudna okozni, legfeljebb egészben lecsúszik. Na bumm. De szerintem hamar megértik, hogy össze kell rágni. :)
2012. ápr. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
A félrenyelés nem azt jelenti, hogy "egészben lecsúszik", hanem azt, hogy a légutakba kerül, és fulladást okozhat. A kisfiam 15 hónapos, eddig nem adtam neki ilyesmit. De pl egyszer evett pár falatot diós csigából, (talán úgy két hónapja) nem okozott allergiás reakciót. Nekem az a véleményem, hogy ezeket is kóstoltatni kell, mint a kezdeteknél minden mást. Amíg 2 éves kor után el nem jutunk a gombáig, addig az ilyen allergizáló dolgokat én csak apránként fogom bevezetni az étrendjébe, biztos ami biztos.
2012. ápr. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Dióféléket 1 éves kor után lehet adni.Szóját semmiképpen nem adnék a gyerekemnek.
2012. ápr. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Most 14 hós, akkor lassan jöhet a dió.
2012. ápr. 13. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!